Jak může design baterie udělat z vaší kuchyně kousek umění?

24.04 2018|Zajímavosti
Jak může design baterie udělat z vaší kuchyně kousek umění?

Kuchyňská linka, dřez a s ním spojená baterie, to jsou věci denní potřeby, které někdy chybně a ke svojí škodě, považujeme za obyčejné a fádní.

Skutečnost je taková, že i vodovodní baterie se může snadno stát ozdobou celé kuchyně a výrazným designovým prvkem, který na sebe bude přirozeně strhávat pozornost všech návštěvníků domácnosti. Učinit z dřezové baterie skutečný kus umění není díky impozantní šíři nabídky příliš složité, vyžaduje to kromě vkusu vlastně jen trpělivost při výběru. Jaké konkrétní možnosti tedy existují? A podle jakých parametrů se rozhodovat?

Typy baterií

Baterií je na trhu skutečně mnoho, naprostou většinu z nich pak dnes již tvoří baterie pákové, které jsou modernější a také ekonomičtější, a mezi nimi budete tedy pravděpodobně vybírat tu pravou pro vaši kuchyni. Kromě designu je třeba se soustředit i na funkční parametry jako odolnost, životnost, praktičnost i kvalita ovládání a samozřejmě také umístění. Baterie rozlišujeme stojánkové a nástěnné, specifickou kategorii potom tvoří baterie tzv. baterie pod okno, které jsou sklopné a umožňují bezproblémové otevírání okna i v případech, kdy mu baterie na první pohled „překáží“.

Design 1


O životnosti baterie potom rozhoduje především kartuš a kvalita jejího zpracování, zkuste se vyvarovat plastovým nebo jiným, méně kvalitním kartuším a volte spíše ty odolnější, např. keramické. Mezi další parametry, ve kterých je třeba si udělat jasno, patří i vlastní materiál baterie. Ten navíc značně ovlivňuje i vzhled a celkový design celé baterie.

Design kuchyňských baterií

Nerez, chrom, mosaz, slitiny, granit… materiály, ze kterých jsou dřezy vyráběné, jsou rozličné a z designového hlediska samozřejmě platí, že baterie by měla ladit se dřezem i dalším vybavením kuchyně. Pokud tak máte např. granitový dřez, budete se pravděpodobně poohlížet po baterii s granitovými prvky. Máte v kuchyni hodně chromovaných dílů? Pravděpodobně budete shánět baterii chromovanou. Stejnou logikou se řídí i výběr konkrétního designu, kuchyně založená na ostrých hranách vyžaduje hranatou baterii, naopak linka bohatá na oblé hrany si dobře porozumí se stejně řešenou baterií. Ve všech kategoriích jich najdete víc než dost – baterie masivní, spíše méně nápadné, baterie s pákou na vrchu nebo po straně… stačí si jen vybrat.

Design 2


Výsledná kombinace je to, oč běží především. Design baterie nelze oddělit od designu linky i celé kuchyně, a tak je k němu nutno přistupovat. Baterií je v nabídkách obchodů nepočítaně, vyberete-li si tu pravou, můžete mít doma doslova designový poklad a umělecké dílo, které vám budou závidět všechny návštěvy. Věnujte proto výběru kuchyňské baterie náležitou pozornost a čas, koneckonců, i samotný výběr baterie může být opravdová zábava!

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Jak může design baterie udělat z vaší kuchyně kousek umění? Skutečnost je taková, že i vodovodní baterie se může snadno stát ozdobou celé kuchyně a výrazným designovým prvkem
Zajímavosti a novinky

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ