Bělení zubů a jejich citlivost

03.05 2018|Zajímavosti
Bělení zubů a jejich citlivost

Zářivý úsměv nemusí být jen výsadou filmových hvězd, získat jej může kdokoliv, kdo podstoupí proceduru vybělení zubů. O té však panuje celá řada mýtů, z nichž nejrozšířenější je ten o nevyhnutelném poškození zubní skloviny a zvýšené citlivosti zubů. Jak je to však doopravdy a je bělostný chrup skutečně vždy vykoupený jeho poškozením?

Jak na bílé zuby?

Každý, kdo zatouží po skutečně bílém úsměvu, musí počítat s tím, že pouhá bělící zubní pasta jej k vysněnému výsledku nedovede. Zubní pasty s bělícím účinkem jsou vhodné pouze pro dobělení, na skutečné vybělení zubů je třeba speciálních bělících prostředků aplikovaných buď v domácím prostředí pomocí na míru vytvořeného nosiče, nebo v ordinaci zubního lékaře. V prvním případě jde o proces trvající několik dnů, v druhém případě se jedná o ambulantní zákrok trvající o něco více než hodinu. V obou případech však jde o chemický proces založený na působení peroxidu vodíku nebo podobných sloučenin.

Bílé zuby


Citlivost jako nežádoucí účinek

V některých případech se zvýšená citlivost zubů může coby nežádoucí vedlejší účinek skutečně dostavit. Bolestivá reakce, nejčastěji na studené či horké nápoje, je v naprosté většině případů pouze přechodná a vymizí v řádu hodin či několika málo dnů. Jako prevenci před nástupem zvýšené citlivosti po bělení se doporučuje používat dva týdny před vlastním zákrokem zubní pastu s 5% dusičnanem draselným. Po zákroku je potom vhodné přidat aplikaci fluoridových gelů. Bolestivost brzy vymizí a vy si tak budete moci užívat svých běloskvoucích zubů.

Citlivé zuby


Doba, po kterou vydrží vybělené zuby takto dokonalé se může počítat na dlouhé roky, vždy je však třeba se o chrup dobře starat a nikdy nezapomínat na kompletní ústní hygienu. K bělení zubů také nikdy nepřistupujte sami a vždy jej konzultujte se svým zubním lékařem. Vyhnete se tak mnohým problémům a zvýšená citlivost vás bude trápit skutečně jen krátký okamžik.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Bělení zubů a jejich citlivost. Zářivý úsměv nemusí být jen výsadou filmových hvězd, získat jej může kdokoliv, kdo podstoupí proceduru vybělení zubů.
Zajímavosti a novinky

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ