Ostrov Korfu - 7 nejlépe hodnocených turistických míst

28.03 2017|Cestování
Ostrov Korfu - 7 nejlépe hodnocených turistických míst

Nejdůležitější a nejsevernější z Jónských ostrovů, Korfu, leží mimo pobřeží Albánie a řecké oblasti Epirus. Jeho přírodní krásy s mírně zelenými kopci na jihu a robustními vápencovými kopci na severu, mírným klimatem, bujnou vegetací Středozemního moře a krásnými plážemi, z něj dělají oblíbenou turistickou destinaci. Korfu, který je označován jako smaragdový ostrov, patří k nejzelenějším a nejkrásnějším ostrovů v Jónském moři i celém Řecku.

Hlavním zdrojem příjmů ostrova Korfu je kromě cestovního ruchu také zemědělství. Od roku 1386 do roku 1797, kdy na ostrově vznikla nejkrásnější architektura, byl Korfu držen Benátčany. Pak se spolu se zbytkem Jónských ostrovů dostal pod nadvládu Britů, a to od roku 1815 do roku 1864.
Tento malebný historický ostrov má rozhodně co nabídnout, což vám ukáže i následujících 7 nejlépe hodnocených míst ostrova Korfu.1. Město Korfu

Hlavní město Korfu neboli řecky Kerkyra se rozkládá na východním pobřeží ostrova a žije v něm asi 40 000 obyvatel. Historické Korfu je bludiště dlážděných uliček, elegantních budov z benátské éry, mnoha rybích taveren a obchodů se suvenýry. Největším lákadlem je Staré město v Korfu, které se v roce 2007 stalo součástí světového dědictví UNESCO.

Mezi nejdůležitější památky města Korfu patří antický chrámový komplex ležící na návrší Odhos Análipsis. Další památkami, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, jsou Menékratova hrobka a ruiny římských lázní a Artemidina chrámu. Na území města se nacházejí dvě velké pevnosti, které svou nynější podobu získaly v 16., respektive 18. století.

Před Starou pevností se nachází hlavní náměstí Esplanáda. Toto centrum dnešního života města vzniklo v první polovině 16. století z popudu Benátčanů. Celá Esplanáda tvoří jakousi zelenou oázu města, kterou k odpočinku využívají obyvatelé i návštěvníci. Kerkyra je mimo jiné plná nejrůznějších kostelů a chrámů. Dominantou nábřeží Korfu je malebný přístav, odkud vyplouvají trajekty na řeckou pevninu Igoumenitsa a výletní lodě do sousední Albánie.


Město Kerkyra2. Achilleion

Za obci Gastouri, asi 10 kilometrů jihozápadně od města Korfu se nachází bílá neoklasicistní vila Achilleion, která byla útočištěm císařovny Sisi na útěku. Letní zámek rakouské císařovny Sisi postavil italští architekti Rafael Kavit a Antonio Landi v neoklasickém slohu.

Císařovna Sisi velmi obdivovala řeckého hrdinu Achillea, a proto po něm zámek pojmenovala. V zahradě mimochodem najde velkolepou sochu tohoto antického hrdiny. V areálu Achielleionu se můžete kochat krásnou zámeckou zahradou s úžasnou vyhlídkou na moře.

Achilleion

3. Kassiopi

V severovýchodní části ostrova, asi 36 kilometrů od hlavního města Kerkyra, se rozkládá tradiční rybářská vesnice Kassiopi, která si i navzdory své popularitě zachovala svůj osobitý charakter. S výhledem na pěkný přístav plný dřevěných rybářských lodí, vám Kassiopi nabízí velký výběr tradičních řeckých kaváren a taveren, kde můžete ochutnat delikátní pokrmy z mořských plodů.

Kassiopi je oblíbená hlavně u bohatých Britů a Italů, kteří se zde pořídili své vily. Malebná vesnička obklopena četnými malými zátokami s bílými oblázkovými nebo písčitými plážemi a úžasným tyrkysovým mořem je oázou klidu a pohody. Nejlepší způsob, jak Kassiopi dobře prozkoumat, je půjčit si na břehu loďku. Určitě se také vydejte na výlet do zničeného byzantského hradu, který najdete na kopci za vesnicí.


Kassiopi

4. Paleokastritsa

Na západním pobřeží, asi 25 km severozápadně od města Kerkyra, se nachází Paleokastritsa, jež je tvořena slavným úsekem členitého pobřeží s šesti hlubokými, zakřivenými zátokami, které ukrývají dech beroucí pláže se sněhově bílým pískem a křišťálově průhledným mořem. Paleokastritsa je oblíbeným místem turistů. V kopcích nad mořem najdete zajímavou historickou památku - klášter z 13. století s nádvořím, zahradami, kostelem a malým muzeem.

Paleokastritsa5. Glyfada

Pokud toužíte po nejkrásnější pláži ostrova Korfu, pak si určitě nenechte ujít pláž Glyfada, která se nachází na západním pobřeží ostrova, asi 26 kilometrů západně od města Kerkyra a 2 kilometry od vesnice Pelekas. Zářivý, dlouhý úsek s jemným zlatým pískem na jedné straně a borovými lesy a olivovými háji na straně druhé, omývá tyrkysové moře jako z pohádky.

U pláže se nachází několik velkých hotelů a apartmánů. V oblasti najdete také tradiční řecké taverny, kavárny i půjčovny vodního sportovního zařízení. Z Glyfada se dají pozorovat ty nejkrásnější západy slunce. Pozor však na hlavní sezónu v srpnu, to je tady značně plno.


Glyfada

6. Corfu Golf Club - údolí Ropa

V údolí Ropa, asi 17 km od města Korfu, se nachází nádherně upravené 18-ti jamkové golfové hřiště, které navrhl Donald Harradine. Golfové hřiště je protkané přírodními prvky, jako jsou řeka Nafsika, několik jezer a klikaté potůčky. Od března do listopadu si v Corfu Golf Club můžete užít nejen skvělou hru, ale i teplé sluneční paprsky, modrou oblohu a příjemný mořský vánek.

7. Hora Pantokrator

Na severu ostrova Korfu, se tyčí do výšky 906 metrů nad mořem nejvyšší bod na ostrově, hora Pantokrator. Na horu Pantokrator vede silnice až na vrchol, takže se zde mohou pohodlně dostat i méně aktivní jedinci. Zapřísáhlí turisté si mohou udělat asi dvou hodinový výlet pěšky z obce Perithia.

Hora Pantokrator

Na vrcholku Mount Pantokrator se nachází klášter Pantokrator, jehož historie sahá až do 14. století, ačkoliv jeho současná podoba vznikla převážně ve století 19. Pohledy z vrcholu hory jsou ohromující. Krásně dohlédnete až na východ Albánie, na ostrovy Diapontia (Matharaki, Erracusa a Othondi) na severu a ostrovy Paxos a Anti Paxos na jihu. Za jasného počasí můžete dokonce vidět i 130 km vzdálený jižní cíp Itálie.MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:


15 nejlépe hodnocených řeckých ostrovů

Autor: Jad

Ostrov Korfu - 7 nejlépe hodnocených turistických míst. Kam na ostrově Korfu? Máme pro vás nejkrásnější historická i přírodní místa na ostrově Korfu. Nejkrásnější pláže
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Livie|21.05 2017 20:21
Dovolená na korfu patřila k těm nejkrásnějším, za mě má korfu jedničku
Odpovědět
 8