9 nejzajímavějších výletu v okolí Salzburgu

21.04 2017|Cestování
9 nejzajímavějších výletu v okolí Salzburgu

Salzburg je jedno z nejkrásnějších historických měst v Rakousku a zároveň je nádhernou základnou pro výlety do neméně malebné okolní krajiny.

Užijte si říční plavbu po řece Salzach, nádherný výhled ze salcburských Alp z 1853 metrů vysoké hory Untersberg, malebnou vesnici Werfen s největšími ledovými jeskyně na světě, scénické krajiny sousedního Německa či výlet do kosmopolitní a historické Vídně nebo malebného Innsbrucku. Ifenomén pro vás vybral 9 nejzajímavějších a nejkrásnějších výletů, které můžete pohodlně podniknout ze Salzburgu.

1. Werfen a největší ledové jeskyně na světě Eisriesenwelt

Půl hodiny jižně od Salzburgu se rozkládá malebná vesnice Werfen, která je domovem neuvěřitelného světa ledních obrů - jeskyně Eisriesenwelt.

Eisriesenwelt je pokládán za největší světový systém ledových jeskyň. Rozkládá se na více než 30 000 metrech čtverečních a doposud v něm bylo objeveno celkem 45 kilometrů podzemních chodeb. Nejzajímavější a nejdůležitější dvouhodinová prohlídka jeskyní zahrnuje návštěvu Velké ledové stěny, masivní Hymi Hall s impozantními ledovými útvary a rampouchy a ledové brány Eisotr, což je 1775 metrů vysoká stěna ledu. Za návštěvu stojí také Abtenau, malebné městečko, které je skvělým odrazovým bodem pro pěší turistiku.Eisriesenwelt

2. Vídeň

I když se hlavní rakouské město Vídeň nachází asi 2,5 hodiny jízdy vlakem východně od Salzburgu, nesmíte si jej nechat ujít. Dlouholeté sídlo rakousko-uherské habsburské monarchie nabízí mnoho nezapomenutelných atrakcí, jako například velkolepý palác Hofburg - domov každého rakouského panovníka od roku 1275, který pokrývá více než 60 akrů v centru města a může se pochlubit 19 nádvořími a 2600 pokoji. Mimo jiné se zde nachází muzeum slavné císařovny Sisi a císařské apartmá s kolekcí nábytku, osobních artefaktů a uměleckých děl.

Dalším místem, které musíte ve Vídni vidět, je Španělská jezdecká škola, která je již od roku 1562 domovem nádherných lipicánů. Jízdenky si pro jistotu zarezervujte předem, protože bývají vyprodány dlouho dopředu. Určitě nevynechejte procházku historickým centrem, zábavní park Pratr nebo slavnou cukrárnu Demel Café.


Vídeň

3. Innsbruck - olympijské město Rakouska

Po příjemných 2 hodinách jízdy vlakem jihozápadně od Salzburgu vystoupíte v bývalém zimním olympijském městě Innsbruck. Idylické městečko v podhůří Alp se nachází v širokém údolí řeky Inn.

Innsbruck patří dlouhodobě k jedněm z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Rakousku. Na popularitě mu určitě přidala středověká architektura i Staré město Innsbruck se svými úzkými uličkami a krásnými starými budovami, včetně Helblinghaus s jemnými dekorativními ornamenty.

Další architektonickou předností města je Golden Eagle Inn ze 16. století a slavná zlatá střecha Goldenes Dachl, postavená v roce 1496, která je složená z 2657 pozlacených měděných tašek.

Za návštěvu určitě stojí i katedrála Innsbruck Dom se svými impozantními věžemi a nádhernými stropními malbami a velkolepý kostel Hofkirche, postavený v roce 1563, který je domovem pro hrob a muzeum císaře Maxmiliána I.

Výlet do Innsbucku by samozřejmě nebyl úplný, kdybyste nestrávili trochu času obdivování výhledů z mnoha hor obklopujících město. Nejvyšší z nich je 2403 metrů vysoká hora Saile a 2247 metrů vysoký Patscherkofel.
4. Obersalzberg - na skok do Německa

Snadno dostupné a atraktivní místo pro výlet se nachází 40 minut jižně od Salzburgu, přes bavorské Alpy do německého Obersalzberg. V okrese Berchtesgaden se nachází jedna z nejoblíbenějších atrakcí z éry 2. světové války - slavné odpočinkové sídlo Hitlera s názvem Orlí hnízdo.

Orlí hnízdo nabízí nádherný výhled na krásné bavorské Alpy. I když na Orlím hnízdě zbylo jen málo z původní konstrukce domu postaveného pro nacistickou elitu, patří stále mezi nejvyhledávanější atrakce v lokalitě. Obersalzberg je notoricky známé pro svou nacistickou minulost, která nedá spát historikům ani válečným nadšencům.

Dalším důvodem k návštěvě Obersalzbergu je tamní nádherný 450 let starý solný důl. Solný důl Berchtesgaden vás zavede hluboko pod horu do rozsáhlé sítě jeskyní. Cestu absolvujete po zrekonstruované podzemní dráze, což je také úžasný zážitek.


Berchtesgaden

5. Výstup na Kitzbühel

Asi 90 minut jihozápadně od Salzburgu se rozkládá jedno z největších a nejoblíbenějších rakouských lyžařských středisek Kitzbühel. Kitzbühel je populární v létě i v zimě, a to díky mnoha zábavným aktivitám, mezi které patří kromě zimních sportů také pěší turistika, cyklistika nebo golf.

Malebné středověké městečko posazené na dlouhém hřebenu hory vás okouzlí úzkými uličkami i staletými štítovými domy. Město je skvělou základnou pro prozkoumání Kitzbühelských Alp. Nejbližší hora Hahnenkamm má 1655 metrů.

Dostat se na vrchol hory je překvapivě snadné, a to díky mnoha lanovkám, které jsou k dispozici. Pokud jste zapřísáhlí turisté, pak si určitě užijete i trasu přes pěší stezku. Alternativou Hahnenkammu je 1772 metrů vysoká hora Hornköpfli, kam se také můžete dostat lanovkou. Na vrcholu vás čeká úžasná vyhlídka, unikátní kaple i restaurace.Kitzbühel

6. Hallstatt a Hallstätter See

Hodinu jízdy jihovýchodně od Salzburgu se nachází malebné Hallstätter See, nejnavštěvovanější jezero v Rakousku. Na břehu jezera se rozprostírá jezerní město Hallsatat, které je společně s jezerem častým motivem pohlednic i fotografií.

Hallstatt je díky unikátním tradičním budovám a romantickému prostředí oblíbeným místem pro výtvarníky i fotografy. Je zajímavé, že replika městečka se staví v Číně. Kulturní krajina Hallstatt-Dachstein-Salzkammergut je dokonce zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Hallstätter See je ideálním místem pro vodní sporty, potápění, plavání a plavbu v tradičním plavidle s plochým dnem, které se nazývá Salzkammergut. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, při které si můžete prohlédnout zdejší rozmanitou flóru, včetně domorodých orchidejí. Hallstatt je domovem mnoha atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější z nich patří staré tržiště a kostely. Jeden z nich se dokonce může pochlubit domem z koster.


Hallstatt

7. Spanilý Linz

Příjemných 75 minut jízdy autem severovýchodně od Salzburgu se nachází na břehu mohutné řeky Dunaj spanilé městečko Linz. Historické kořeny Linzu můžeme vypátrat až do římských dob, kdy ve 2. století našeho letopočtu sloužil jako tábor pro římské vojáky. Dnes je Linz známý pro svá muzea a kulturní aktivity s mnoha atrakcemi a festivaly, které jsou zaměřeny na takové osobnosti jako Mozart či Bruckner, pro které bylo město kdysi domovem.

Jednou z nejznámějších památek Linzu je hrad Linec (Linz Schloss), který se tyčí vysoko nad Dunajem a působí od počátku 9. století jako pevnost. Nadšenci historie si určitě užijí Schlossmuseum, které prezentuje artefakty z pravěku, římských i středověkých období, včetně zbraní a brnění.

Kromě nádherné katedrály je Linz domovem také nejstaršího kostela v Rakousku. Kostel Martinkirche pochází z 8. století. Jeho návštěvníci jej obdivují hlavně kvůli jeho jemným freskám z 15. století. Pokud vám to čas dovolí, určitě si nenechte ujít vyhlídkovou plavbu s obědem nebo večeří po Dunaji.Linz

8. Historický Villach

Asi 2 hodiny jižně od Salzburgu, v blízkosti hranic s Itálii a Slovinskem se nachází Villach, jedno z měst, které je obklopené nejkrásnější alpskou scenérií.

Villach je proslulý pro své termální prameny a lázně. Je ideálním výchozím bodem pro objevování velkolepé oblasti Alpe-Adria, která je považována za jeden z nejvýznamnějších evropských bioregionů. Lákadlem Villachu je 180 metrů čtverečních velký zmenšený model Evropy Korutany Relief Model, který byl vyroben v roce 1913.

Pokud to zvládnete, určitě Villach objevujte pěšky. Obdivovat můžete sloup Trinity z 18. století, četné staré domovy obchodníků, které se často datují až do 16. století i centrální náměstí. Dominantou Villachu je gotický kostel sv. Jakuba, který vyrostl na místě původního kostela zbořeného během zemětřesení. Tomuto trojlodnímu chrámu vévodí 94 metrů vysoká věž, z níž se nabízí nádherný výhled na město a široké okolí. V kostelním interiéru se nachází rokokový oltář, krucifix z roku 1502 a kazatelna ve tvaru kalichu. V blízkosti kostela sv. Jakuba můžete navštívit Městské muzeum s expozicemi o historii města. Dalším svatostánkem ve městě je barokní kostel sv. Kříže.


Villach

9. Klagenfurt

V jižním Rakousku, nedaleko hranic se Slovinskem, asi 2,5 hodiny cesty od Salzburgu, se nachází město Klagenfurt, jehož kořeny sahají až do roku 1161, kdy bylo významným obchodním centrem. V dnešní době je Klagenfurt známý po celé Evropě kvůli své historické čtvrti Staré Město, ve které můžete bloudit kuriózními středověkými uličkami a obdivovat mnoho starých budov.
Oblíbeným místem turistů je i Neuer Platz se slavnou fontánou Lindwurmbrunnen nebo masivní socha legendárního draka, která byla postavena v roce 1590. Socha vznikla kvůli legendě, podle které kdysi město terorizoval strašlivý drak. Pokud vám zůstane čas, navštivte nedaleké Minimundus - miniaturní město tvořené modely některých z nejznámějších staveb z celého světa.

Autor: Mak

9 nejzajímavějších výletu v okolí Salzburgu. Salzburg, metropole jižního Rakouska je oblíbenou destinaci pro milovníky Alp i historie. Výlety v okolí Salzburgu
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
David|21.05 2017 20:20
Salzburg a Innsbruck je nádhernej, super je i během zimy.
Odpovědět
 1