Amsterdam - město mostů a kultury

22.05 2017|Cestování
Amsterdam - město mostů a kultury

Amsterdam je jedna z nejmalebnějších evropských metropolí. Díky rozsáhlé síti proslulých amsterodamských kanálů, které rozhodně stojí za zhlédnutí, je město přezdíváno také jako Benátky severu.

Se svými univerzitami, akademiemi, výzkumnými ústavy, více než 40 muzei, mnoha divadly a zábavními podniky je Amsterdam považován za největší kulturní centrum země. Město se rozkládá na 90 ostrovech, které spojuje mnoho malebných mostů.

Amsterodam: město zeleně, kanálů a galerií

Amsterodam je neuvěřitelně zajímavé a malebné město ležící na řece Amstel. Ve světě tato evropská metropole proslula především díky svým kanálům. Za návštěvu však Amsterdam stojí také díky obrovskému množství galerií s obrazy světově uznávaných mistrů. I přesto, že je Amsterdam velmi hustě osídlen, může se turistům pochlubit až neobvyklým množstvím zeleně. Město tak působí velice příjemně a vstřícně.
Slavné Amsterodamské kanály

Kanály (nazývané také grachty) v Amsterodamu tvoří více než sto kilometrovou síť prostupující celou metropolí. Po celém městě je jich okolo 1 600. Nejznámější z nich je trojice kanálů Prinzengracht, Keizersgracht a Herengracht, které byly vybudovány v 17. století. Kanály tvoří kolem města soustředné půlkruhy, které tvoří tzv. kanálový opasek.

Amsterodamská muzea

V Amsterodamu narazíte na muzea takřka na každém kroku. K těm nejoblíbenějším a turisticky nejnavštěvovanějším patří Vang Goghovo muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout stovky Van Goghových obrazů a zjistit podrobnosti ze života tohoto slavného umělce. Dalším oblíbeným museem je Sex museum, ve kterém se dozvíte informace z historie a umění sexu. Za návštěvu také rozhodně stojí Stedelijk museum a Amsterdam museum.

Amsterdam láká stovkami coffeshopů

Amsterdam se v 60. létech stal symbolem dovádění květinových dětí. Tato metropole je od té doby považována za centrum alternativního životního stylu. Na své si zde přijdou především příznivci marihuany a jiných lehkých drog, které si zde můžete legálně zakoupit v coffeshopech. Coffeshopů jsou po celém Amsterdamu stovky. Můžete si vybrat z malých i těch větších. Největším a pravděpodobně nejznámějším je coffeshop La Canna.

Amsterdam - město mostů a kultury. Slavné Amsterodamské kanály. Navštivte nejlepší amsterodamská muzea a coffeshopy.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ