3 úžasná evropská města, jejichž atmosféru si okamžitě zamilujete

30.09 2017|Cestování
3 úžasná evropská města, jejichž atmosféru si okamžitě zamilujete

Chcete zažít spoustu nevšedních zážitků a poznat, jak to chodí v jiných evropských zemích? Pak zapomeňte na nejznámější metropole a udělejte si výlet do některého z následujících měst. Vybrali jsme pro vás taková, ve kterých vás okouzlí nevšední atmosféra a kde nejlépe poznáte každodenní život místních obyvatel.

Porto

Ošuntělé, nebo elegantní? Porto má hodně z obojího, ale rozhodně patří na seznam top míst, která byste měli při svém putování západní Evropou navštívit. Přestože není na žebříčku popularity tak vysoko jako Lisabon či Algarve, pobyt si jistě užijete plnými doušky. K nejvýznačnějším částem města patří krásný přístav a široké bulváry. A je zde docela levně!

Porto


Drážďany

Poznávací zájezdy do Německa jsou v posledních letech velmi žádané. Stačí si sjednat pojištění do zahraničí a vyrazit – třeba do Drážďan, které jsou neméně atraktivní jako Berlín. Ve starší části můžete obdivovat muzea a barokní architekturu, v nové pak nevšední kulturní scénu a avantgardně pojaté stavby. Na zdejší noční život budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Drážďany


Verona

Italská Verona je jedním slovem romantická. Mimořádně krásné město se sice bůhví proč netěší takové oblibě jako Řím, ale to vám vůbec vadit nemusí. Naopak si užijete většího klidu a budete se moct nerušeně kochat historickými budovami, amfiteátry a dalšími historickými skvosty. Za pozornost však stojí také špičkové restaurace a obchody s luxusním zbožím.

Verona


Ať už se nakonec vydáte kamkoliv, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. ERGO pojišťovna upozorňuje, že „modrá kartička“ EHIC nemusí pokrýt ani zdaleka všechny náklady. Zároveň nabízí kvalitní pojistné krytí již od 20 Kč na den. Více informací se dozvíte v sekci odpovědí na otázky k cestovnímu pojištění.

3 úžasná evropská města, jejichž atmosféru si okamžitě zamilujete. Historie i romantika. Taková jsou tři evropská města, které stojí za návštěvu
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ