Jak překonat strach z létání - 10 užitečných tipů

31.07 2017|Cestování
Jak překonat strach z létání - 10 užitečných tipů

Máte obavy z létání? Máme pro vás deset užitečných tipů, jak se ho zbavit. Potom už jenom přijedete na letiště, zaparkujete a bez obav sednete do letadla. Podívejte se, čím vším se strachu zbavíte.

1. Zjistěte si vše o fungování letadle

Letadlo je vynález, který je dokonalý. Když si přečtete, jak funguje, bude vám jasné, že i přes technické závady může letadlo bezpečně letět, nebo přistát.

Vše o fungování letadla


2. Sledujte různá videa

Na Youtube najdete mnoho videí od startu, až po přistání. Uvidíte, jak se letadlo chová, a že co vám připadá podivné, je v podstatě normální.

3. Soustřeďte se na personál

Chová se běžně, přirozeně a nemá z ničeho strach? Potom máte jistotu, že je vše v pořádku. A to je v podstatě na většině letů.

Soustřeďte se na personál


4. Podívejte se na statistiky

Víte, že letecká doprava je tou nejbezpečnější? A to i v porovnání s tou automobilovou? Je mnohem větší pravděpodobnost, že nedojedete na parkoviště na letišti, než že se vám stane něco v letadle.

5. Začínejte krátkou trasou

Určitě není dobré trávit napoprvé několik hodin v letadle. Svůj první let absolvujte raději na krátké trasy, třeba po dobu 1 – 2 hodin. Pro začátek ideální.

6. Nelétejte sami

Létejte s někým, kdo má nalétáno hodně a kdo má také zkušenosti. Uvidíte, že i ten vám pomůže překonat strach, jelikož podle něho uvidíte, že vše je v pořádku.

7. Turbulence nejsou rizikem

Pokud jde o turbulence, jer třeba říci, že jsou něco zcela standardního a ve vzduchu se běžně vyskytují. I na to je pilot, stejně jako konstrukce letadla připravena.

8. Hledejte rozptýlení

Hudba, sledování seriálu nebo filmu, čtení knížky. To vše jsou věci, kterými se v letadle rozptýlíte a rázem můžete zapomenout na to, že letíte.

Hledejte rozptýlení


9. Zkuste se uvolnit

Třeba vhodným lékem, nebo skleničkou něčeho silnějšího. Ano, i to vám může pomoci překonat strach z létání. Hlavně, pokud letíte poprvé.

10. Důvěřujte

Než letadlo odstartuje, je důkladně kontrolováno techniky. O samotný let se starají zkušení piloti a o jeho polohu ve vzduchu zkušení dispečeři. Dané práce nemůže dělat každý. Důvěřujte jim.

DůvěřujteJak překonat strach z létání. Létání nemusí být taková hrůza, jak se na první pohled zdá. Pár pravidel vám pomůže překonat strach z létání.
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 3 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
donaldo|11.01 2019 17:42
Snad to pomůže
Odpovědět
 1 
donaldo|11.01 2019 19:39
Opravdu zajímavé tipy, které by pravěpodobně mohli nějaké výsledky přinést. Můj strach z létání je však tak závažný, že jsem musel vyhledat na odborníka s jehož pomocí již během několika sezení cítím, že se výsledky dostavují.
Odpovědět
 1 
franta|13.05 2021 19:33
chodim k psychatrovi, beru antidepresiva 3 roky a do letadla mne nikdo nedostane, jsem na omdleni :-
Odpovědět
 1