Každé město má své rekordy. Jaké jsou ty pražské?

01.01 2018|Cestování
Každé město má své rekordy. Jaké jsou ty pražské?

Praha patří k nejoblíbenějším evropským velkoměstům. Nedají na ni dopustit našinci ani cizinci, kteří neváhají procestovat kus světa, aby se s jednou z nejkrásnějších metropolí seznámili osobně.

Je nabitá historickými památkami, koná se v ní nespočet kulturních akcí a jedinečná atmosféra je tak hustá, že byste ji mohli sekat mačetou. No, a pokud máte za to, že ji znáte jako své boty, vyvedeme vás z omylu. Prozradíme vám nejzajímavější pražské rekordy.

Nejdelší a nejkratší ulice

Praha je propletená ulicemi a uličkami. Která je ta nejdelší? Výpadovka Strakonická je dlouhá 15,5 km. Projít ji celou by vám zabralo několik hodin. Nejkratší ulice se jmenuje Jiřího Červeného a měří pouhých 27 metrů. Najdete ji na Kampě a kromě toho, že je krátká, je i velmi úzká.

Nejstarší kavárna a hospoda

Pokud si potrpíte na místa, která dýchají starými časy, můžete si zajít do nejstarší kavárny Slavia. Byla otevřena v roce 1881 v paláci Lažanských. Ještě starší je však hospoda a pivovar U Fleků. Funguje na novém městě již od roku 1499.

Hospoda U Fleků


Nejmenší dům

Metropole je posetá zajímavými stavbami. Poněkud nevšední je nejmenší dům v Anežské ulici na Starém městě. Jeho průčelí je dlouhé pouze 2,25 metrů.

Nejvyšší a nejvýše položená stavba

Titulem nejvyšší stavby se momentálně pyšní televizní vysílač Žižkov s 216 metry. Ovšem bodem v nejvyšší nadmořské výšce (378 m) je vrch Teleček ve Zličíně. Naopak nejníže položená je hladina řeky Vltavy u Suchdola při hranicích Prahy.

Největší náměstí

Největším pražským náměstím není někdejší Koňský trh a dnešní Václavák, ale Karlovo náměstí s rozlohou 80 550 čtverečních metrů. Václavskému náměstí však nelze upřít prvenství v délce. Je dlouhé 682 metrů.

Václavské náměstí


Kde se stylově ubytovat?

Rozhodnete-li se metropoli navštívit a pokochat se jejími krásami, rezervujte si hotel v centru Prahy. Vyhnete se zdlouhavému cestování a budete mít všechny zajímavosti jako na dlani. Dobrou volbou je hotel Praha Belvedere, který byl postaven již v roce 1922 v monumentalistickém stylu a později přestavěn do funkcionalistické podoby. Ve čtyřhvězdičkovém ubytovacím zařízení se pravidelně konají i významné konference a akce pro větší počet lidí.

Pražské rekordy. Nejstarší pražská hospoda, nejvyšší místo v Praze, nejdelší a nejkratší ulice, největší náměstí. Kam vyrazit v Praze?
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ