Top 10 dech beroucích památek v celém Rusku

05.08 2018|Cestování
Top 10 dech beroucích památek v celém Rusku

Rusko je nejen největší zemí světa zabírající těžko uvěřitelných 17 100 000 km2 a plných 11 časových pásem, je také zemí s bohatou a turbulentní historií. Rusko je také plné historických a kulturních památek, které stojí za to navštívit.

Patří mezi ně hrady, zámky, kostely, chrámy, historické budovy, památníky i mnohé technické památky. Tento seznam deseti unikátních památek je tak pouhou ochutnávkou toho, co Rusko svým návštěvníkům nabízí. Proto jestli si zařizujete vízum do Ruska tak vám to velmi pomůže.

Moskevský Kreml zajisté nebude chybět v itineráři žádného návštěvníka ruského hlavního města. Nejstarší část Moskvy obklopená typickými červenými cihlami představuje skutečné srdce Ruska.

Jen několik málo stovek metrů od Kremlu leží další z moskevských symbolů – Chrám Vasila Blaženého zbudovaný carem Ivanem Hrozným na oslavu vítězství ruských vojsk v boji s Tatary. Monumentální stavba s deseti kupolemi je další povinnou zastávkou při návštěvě Moskvy.

Chrám Vasila Blaženého


Ermitáž a Zimní palác tvoří dohromady jednu z nejvýznamnějších památek Petrohradu. Soubor budov z většiny postavených v průběhu 18. století zahrnuje bývalou carskou rezidenci i muzeum pyšnící se největší kolekcí maleb a obrazů na světě.

Zimní palác


Křižník Aurora je další z petrohradských pamětihodností, kterou by návštěvník neměl minout. Výstřel z jejích děl, který odstartoval Velkou říjnovou revoluci natrvalo zapsal tuto loď do všech učebnic historie.

Křižník Aurora


Matka Rus ve Volgogradu je monumentální památník sloužící jako připomínka nezměrného utrpení statisíců Rusů při heroické obraně města, které v době druhé světové války neslo jméno Stalingrad. Duch místa je nesmírně silný a daleko přesahuje jakoukoliv politickou ideologii, která by si jej chtěla přisvojit.

Matka Rus


Transsibiřská magistrála je s délkou 9000 km nejdelší železnicí světa, která spojuje Moskvu s Vladivostokem. Pasažér, který by se rozhodl tuto trasu absolvovat celou, stráví ve vlaku celé dva týdny. Díky nádherným výhledům a neopakovatelné atmosféře chce nicméně alespoň část trasy zažít mnoho turistů, z tohoto pohledu je magistrála sama o sobě technickou památkou, kterou stojí za to vyzkoušet.

Transsibiřská magistrála


Unikátní památkou je i restaurace Versailles ve Vladivostoku, která se díky své nádherné architektuře, prvotřídní kuchyni i kouzlu přístavního města stala památkou, za kterou do Vladivostoku míří turisté z celého světa.
Pro Novgorodský Kreml jsou také typické červené cihly jeho zdí. Ani jemu nechybí monumentalita a toto sídlo gubernátora Nižněnovgorodské oblasti, které prošlo ve 20. století kompletní rekonstrukcí, si určitě zaslouží pozornost.

Další technickou památkou v našem výčtu je moskevské metro, architektonický skvost považovaný za nejkrásnější podzemní dráhu na světě. Cesta s ním se snadno změní v kulturní zážitek a žádná návštěva Moskvy bez ní nebude kompletní.

Moskevske metro


Chrám Všech svatých na krvi v Jekatěrinburgu je další památkou pevně spojenou s ruskou historií a jejími temnými stránkami. Právě zde totiž leží pohřbena carská rodina zavražděná v roce 1917. Krása chrámu v kombinaci s turbulentní historií vytváří jedinečnou atmosféru, byla by škoda ji minout.

Jediné, co stojí mezi návštěvou Ruska a vámi, je povinnost víza do Ruska, se kterou vám s radostí pomůže vízové centrum VHS-CZECH.cz.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Top 10 dech beroucích památek v celém Rusku. Rusko je nejen největší zemí světa zabírající těžko uvěřitelných 17 100 000 km2 a plných 11 časových pásem, je také zemí s bohatou a turbulentní historií.
Zajímavosti a novinky

 304 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Jana|23.01 2020 15:03
A jak to máte s vyřizováním víza? Já totiž našla, že to jde i přes net?

Ale zajímalo by mě jestli s tím máte nějaké osobní zkušenosti.

Děkuji
Odpovědět
 1