10 míst v Německu, která musíte navštívit

07.08 2019|Cestování
10 míst v Německu, která musíte navštívit

Polovina léta je za námi a vy jste ještě nebyli na dovolené? Nemáte čas, finance, možná ani chuť vydávat se na horké pláže plné lidí. Češi však často zapomínají, že za správnou dovolenou nemusí jezdit do Chorvatska nebo Itálie, nýbrž za svými sousedy. Slovensko se svými Tatrami, Polsko s Varšavou a Krakovem, Rakousko s Vídní a Salzburgem, nebo třeba Německo s…

10. Neuschwanstein (Bavorsko)

„Zámek jako z pohádky!“ řeknete si, jakmile jej spatříte. A máte pravdu, zámek Neuschwanstein v Allgäu skutečně posloužil jako námět pohádkovému zámku Šípkové Růženky od Walta Disneye. Je poněkud těžké určit sloh, ve kterém byl zámek postaven, neboť se v něm mísí prvky hned několika. Převažuje však romantismus a novogotika. Toto neotřelé spojení vytváří doopravdy dech beroucí dojem, kterého se vám dostane, jakmile se zadíváte na zdobné věžičky zvenčí či přepychové lustry a malby v trůnním sále zevnitř.

Stavba Neschwansteinu začala v roce 1886 na rozkaz tehdejšího panovníka Ludvíka II. Bavorského, který se spíše proslavil jako mecenáš umění, než jako král. Ludvík však trpěl mnoha duševními chorobami a strastmi. Říká se, že zámek vznikl kvůli jeho fóbii z lidí, proto jej postavili na odlehlém místě v Bavorsku. Pokud se rozhodnete zámek navštívit, počítejte s frontami. Parkoviště bývají plná už od rána, ve frontě na vstupenky můžete pobýt až 30 minut. Vstupenky pro dospělého stojí 13 eur, děti do 18 let mají vstup zdarma, studenti a senioři nad 65 let zaplatí 12 eur.

Neuschwanstein


9. Gondwanaland a ZOO (Lipsko)

Z trochu jiného soudku je exotický park Gondwanaland. Jedná se o součást lipské ZOO, která je obecně považována za druhou nejlepší evropskou zoologickou zahradu (prvenství si udržuje Vídeň). Samotná ZOO funguje od roku 1878 a najdeme v ní přes 800 druhů zvířat. Deštný tropický park Gondwanaland se otevřel až v roce 2011, přesto se za krátkou dobu stal hlavním lákadlem nejen na turisty.

Své jméno získal park podle prakontinentu Gondwany, jež zahrnoval území dnešní Jižní Ameriky, Afriky, Antarktidy, Austrálie, Arábie a Indie. Právě tvory a rostliny z těchto zemí zde můžeme vidět. Vysoké teploty a vlhkost až 75 procent způsobily, že se park stal útočištěm 300 exotických zvířat a 17 tisícům rostlin. Návštěvníci ocení možnost plavby po řece či možnost pohlazení si kotula veverovitého, malé opičky, která se ráda mazlí (a také krade!) Vstupné je zde vyšší; dospělí zaplatí v letní sezóně 21 eur, děti do 16 let 13 euro. Studenti a senioři mají vstup za 17 eur.
8. Passau (Bavorsko)

Město, co by kamenem dohodil od nás. Passau, česky Pasov, je necelých 60 kilometrů od hranic na soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Malebné historické městečko, relaxační termální lázně a nejdelší hrad v Evropě. Německé Benátky, jak bývá Passau občas přezdíváno, toho nabízí opravdu mnoho. Navíc je město prošpikováno cyklistickými stezkami, nasedněte proto na kole a kochejte se okolní krajinou na čerstvém vzduchu. Lázeňský ráj naleznete v obci Bad Füssing, kde jsou hned tři velké lázeňské komplexy. Kromě klasických venkovních „termálů“, v nichž dosahuje voda teplot až 45 °C, můžete relaxovat i ve vnitřních bazénech. Vstupné se pohybuje v rozmezí 10 eur na celý den za osobu.

Passau


7. Orlí hnízdo a 6. Jezero Königsee (Berchtesgaden)

Oblast Berchtesgaden je známá každému Němci. Na jednu stranu jde o dech beroucí krajinu, na druhou stranu o oblíbené místo samotného Adolfa Hitlera. Kromě jezera Königsee se zde totiž nachází nechvalně proslulé Orlí hnízdo, sídlo, jež Hitler dostal jako dar ke svým 50. narozeninám. Pokud chcete navštívit toto nyní turistické místo, počítejte s davy lidí, zejména odpoledne. Připravte se proto brzy ráno na jízdu autobusem do strmého kopce a snídani si dejte až na místě. Na místě, kde kdysi vysedával jeden z největších vrahů historie, je totiž dnes mimo jiné i restaurace.

Většina návštěvníků však volí jako svou destinaci iedovcové jezero Königsee, které se podobá norským fjordům. Jedno z nejčistších jezer v Alpách je dlouhé 1,5 kilometru a vy se na něm můžete projet lodí, která vás vysadí u kostelu svatého Bartoloměje. Nemusíte se omezovat pouze na sezónu veder, lodě vyplouvají po celý rok a jezero skýtá nevídanou podívanou v létě i v zimě.

Jezero Königsee


5. Chiemské jezero (Bavorsko)

A u jezer ještě chvíli zůstaneme. Chiemskému jezeru se přezdívá Bavorské moře a pokud jej chcete navštívit, měli byste to udělat co nejdříve. Jezero totiž pomalu zaniká, dnes je třikrát menší než v době svého vzniku. Důvodem je zanášení dna způsobené přilehlou řekou Tirolen Achen, která je zároveň hlavním přítokem jezera.

V Bavorském moři se nachází dva ostrovy; Herreninsel (Mužský ostrov) a Fraueninsel (Ženský ostrov). Větší z nich, Herreninsel, láká turisty svým okázalým zámkem Herrenchiemsee, jenž nepostavil nikdo jiný než nám známý Ludvík II. Bavorský. Svým vzezřením připomínají zámek i přilehlé zahrady Versailles, kterým se Ludvíkovi architekti nechali inspirovat. Ženský ostrov je domovem jeptišek, které zde provozují obchod, v němž lze zakoupit nejrůznější suvenýry (a často z domácí výroby). Navíc se zde každoročně konají vánoční trhy, jež bývají označovány za „nejromantičtější“ v celé Evropě.4. Rüdesheim am Rhein (Hesensko)

Pokud máte už dost známých turistických míst a chcete dát přednost něčemu klidnějšímu, vydejte se do tohoto malého městečka známého svým vínem a architekturou. Projděte se uličkou Drosselgasse, která je napěchovaná luxusními restauracemi, útulnými bistry, cukrárnami a především vinárnami. Vyjeďte lanovkou k památníku Niederwalddenkmal a vychutnejte si při tom výhled na nekonečně dlouhé vinice.

A až se budete vracet zpět do města, zastavte se návštěvnickém centru Asbach, kde si vychutnáte specialitu Rüdesheimu; takzvanou Asbach brandy, která je hlavní ingrediencí rüdesheimské kávy: teplá brandy se přelije přes tři kostky cukru. Jakmile se cukr dokonale rozpustí, přilije se do hrnku káva a nápoj se servíruje se šlehačkou a strouhanou čokoládou.
3. Freiburg im Breisgau (Bádensko-Würrtembersko)

Turisty nepoznamenané, přesto nádherné. Takové je město Freiburg im Breisgau. Přestože nejde o turistickou destinaci, nudit se zde rozhodně nebudete. Dominantou města je katedrála Freiburg Münster, která není nepodobná brněnskému Petrovu. Vstupné je zdarma, tudíž neváhejte a běžte ji navštívit! V létě si můžete smočit nohy v populárním Freiburg Bächle, uměle vybudované vodní stružce, již naleznete téměř na každé ulici. Voda je čistá a místní si v ní často svlažují unavené končetiny, nemusíte se tedy bát. Městečko nabízí také nespočet kaváren a vináren. Jelikož jde o univerzitní město, nebudete se nudit ani v noci. Stačí navštívit kterýkoliv z místních barů.2. Schwarzwald (Bádensko-Würrtembersko)

Jakmile vás městský život unaví, není nic jednoduššího než se vydat do přírody. Národní park Schwarzwald, česky Černý les, je pro „únik do přírody“ ideálním místem. Jedná se o čistou přírodu, do které nezasahoval člověk déle než 100 let. Na své si zde přijdou jak milovníci pěší turistiky, tak cyklisté či vyznavači raftingu. Nejoblíbenějšími stezkami jsou túra k vodopádům Všech svatých, Lotharova stezka či projížďka po řece Morg. Využijte průvodců, kteří vám podají zajímavý výklad nejen o zdejší flóře, nýbrž také zajímavosti ze života fauny.
1. Rakotzbrücke (Sasko)

Rakotzbrücke, neboli Ďáblův most, získal v mém seznamu nejkrásnějších míst v Německu první místo díky své jedinečnosti. Tato kuriózní kamenná stavba se nachází v parku Kramlau a navzdory tomu, že vypadá jako ze středověku, byla postavena až v polovině 19. století.Proč však vlastně byl most vůbec postaven? Vždyť jezero, nad kterým se klene, lze obejít za pár minut. Zakladatel parku jej nechal postavit, aby sloužil jako inspirace budoucím malířům a básníkům. Vstup do parku i na most je zcela zdarma a můžete se tam vydat kterýkoli den v roce. Ne nadarmo se říká, že nejlepší věci jsou v životě zadarmo.

Autor: Světlana Nedvědová

10 míst v Německu, která musíte navštívit. Na krásná místa u našich sousedů často zapomínáme. Německo skrývá učiněné poklady. A´t už je to zámek Neuschwanstein nebo Chiemské jezero.
Zajímavosti a novinky

 302 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ