8 úžasných míst, které musíte navštívit na Costa del Sol

06.01 2022|Cestování
8 úžasných míst, které musíte navštívit na Costa del Sol

Costa del Sol je nejslunečnější místo Evropy. Slunečné pobřeží Costa del Sol se rozkládá asi na 300 km jižního Španělska. Ze severu jej chrání hory, které zabraňují přílivu chladného vzduchu a deště. Právě proto zde slunce svítí 300 dní v roce.

Kromě toho jsou zde krásné, dlouhé pláže, nejlepší golfová hřiště, luxusní hotely a romantické rybářské vesnice se zajímavou maurskou architekturou. Místní obyvatelé jsou navíc nebývale přátelští a zdejší jídlo si nemůžete jinak než zamilovat. Není tedy vůbec divu, že Costa del Sol patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím v Andalusii. Pojďte se s námi podívat na 8 míst, které si v Costa del Sol nesmíte nechat ujít.

1. Malaga

Malaga je na rozdíl od sousedního Costa del Sol historicky a kulturně bohaté provinční hlavní město, které dlouho žilo ve stínu kulturních andaluských měst Granada, Córdoba a Sevilla.

Na vkusně obnovené historické centrum Malagy je radost pohledět. Jeho gotická katedrála je obklopena úzkými pěšími uličkami lemovanými tradičními i moderními bary a obchody. Milovníci historie si určitě nenechají ujít římský amfiteátr, impozantní maurskou pevnost z 11. století Alcazaba a Picassovo muzeum, které je poctou nejznámějšího zdejšího rezidenta, který se zde dokonce narodil, stejně jako herec Antonio Banderas.

Těm, kterým bude v Málaze chybět kousek přírody, určitě poslouží botanická zahrada Jardín Botánico-Histórico La Concepción, s více než 3000 místními rostlinami a palmami. Silnějším náturám by se mohla zalíbit býčí aréna La Malagueta, která je se svými 14 000 místy a průměrem 50 metrů jednou z největších býčích arén ve Španělsku. Málagu proslavilo také její kulinářské umění, a to zejména rozinky, muškátové víno, zmrzlina a fritované ryby.

2. Playa del Cañuelo

Playa del Cañuelo je úchvatná pláž skrytá na úpatí útesů Maro a patří k nejlepším plážím na Costa del Sol. Vzhledem ke svému neobvyklému šedivému písku a mimořádně jasnému moři můžete při plavání pozorovat, jak kolem vás plavou ryby všeho druhu.

Na pláž Playa del Cañuelo se můžete dostat pouze pěšky, asi po půl hodině sestupu přes naučnou stezku. Pláž je poměrně dobře skryta. Vidět ji můžete pouze, když vylezete na jednu z naváděcích věží Camarinal, které byly postaveny na rozkaz Filipa II. v 16. století. Playa del Cañuelo tvoří jeden okraj přírodního parku Gibraltarský průliv.
3. Marbella

Marbella je bezpochyby jedním z hlavních turistických center Costa del Sol. Marbella je rájem milovníku golfu. V okolí se nachází tucet nádherně upravených golfových hřišť s impozantní vyhlídkou na moře a hory.

Historická část města Marbella je protkaná úzkými dlážděnými uličkami a rozkvetlými náměstími. Jedním z nejhezčích míst je legendární, pomeranči zaplněné náměstí Plaza de los Naranjos. Pláže kolem Marbelly jsou na špičkové úrovni. Zdejší pláže si oblíbili i členové královské rodiny.

Když už budete v Marbelle, určitě si nenechte ujít starou rybářskou vesnici s působivou horskou kulisou Puerto Banus, která se rozkládá jen 6 km od města. Celá oblast je rájem pro sportovce, příznivce vodních sportů, golfu i tenisu.

4. Nerja

Obraz dokonalosti vytváří lázeňské město Nerja na východním pobřeží Costa del Sol. Přímořské letovisko v písečné zátoce je chráněno působivými horami Sierra de Almijara a často je označováno za klenot Costa del Sol.

Toto klidné městečko je jedním z nejoblíbenějších letovisek v Andalusii, které zároveň zůstává nedotčené masovým turismem. Široká lázeňská promenáda končí u skalnatého výběžku nad mořem, který se nazývá Balcón de Europa. Je odtud krásný výhled na pobřeží a daleko na moře.

Centrum města láká k příjemným procházkám křivolakými uličkami, posezení v kavárnách a restauracích. Na východ od města se nachází jeskyně Cuevas de Nerja, které byly objeveny teprve v roce 1959 a nachází se v nich malby, které by mohly být nejméně 20 000 let staré.
5. Pueblos Blancos

Pueblos Blancos nebo v překladu také Bílá města, je skupina měst a větších obcí, které se rozkládají v severní části provincie Cádiz a Málaga, většinou v rámci přírodního parku Sierra de Grazalema.

Návštěvníci, kteří cestují mimo vyšlapané cesty do Pueblos Blancos čeká okouzlující maurský svět. Městečka a vesnice v kopcích se vyznačují jednoduchými bílými domy, na kterých se promítá berberská architektura typická pro severní Afriku.

Území Pueblos Blancos bylo osídleno od prehistorických dob, o čemž svědčí skalní malby nacházející se v některých místních jeskyních. Vstupní branou po trase do Pueblos Blancos byla prohlášena vesnice Arcos de la Fronetra, jejíž půvabné nabílené domy v maurském stylu jsou uspořádány do půlkruhu na vrcholu útesu Río Guadalete.

Mezi další zajímavá místa v rámci Pueblos Blancos patří Yunquera - nejvýše položené město provincie Malagy, Mijas Pueblo - typická bílá španělská vesnice, jeskyně Garganta Verde a Ermita de la Garganta, jedno z nejhezčích měst Villaluenga del Rosario, Algodonales - město ze 16. století s římskými ruinami, krásná vyhlídka Puerto de las Palomas, římské ruiny Bornos a Villamartín, město Alcalá del Valle s megalitickými kameny, bílé město Ubrique a mnoho dalších.

6. Gibraltar

Gibraltar, hovorově známý také jako The Rock, nebo jednoduše Gib, je zámořské území Spojeného království, které se rozkládá u vchodu do Středozemního moře. Gibraltar je jedinečným místem pro zvědavé cestovatelé. Udělejte si čas na prozkoumání jeskyní a tunelů, zejména těch, které nejsou určeny pro turisty. Uvnitř gibraltarské skály je doslova labyrint s tajnými vnitřními cestami a tunely čtyřikrát delšími než na povrchu. Určitě si nenechte ujít i cestu na vrchol skály lanovkou. Na vrcholku budete mít bezkonkurenční výhled a cestou může potkat slavné primáty.
7. El Caminito del Ray

Až do nedávné doby patřila stezka El Caminito del Ray k nejvíce vzrušujícím a zároveň nejděsivějším stezkám v Costa del Sol. V minulosti byla stezka pro veřejnost uzavřena, ale nyní je otevřena a vy tak máte jedinečnou možnost projít touto úzkou rokli, která je považována za jednu z nejnebezpečnějších cest na světě.
Zahrnuje 4 kilometry trati ve více než 100 metrové výšce. Pokud trpíte závratěmi, můžete si částečně užít alespoň impozantní výhled na rokli z města El Chorro.
8. Ronda

Pokud vám na Costa del Sol zbude čas, určitě si nenechte ujít fascinující město Ronda - jedno z nejvýznamnějších historických míst v jižní Andalusii. Kolem města se nachází pozůstatky pravěkého osídlení, které je datováno do neolitu, včetně skalních maleb z Cueva de la Pileta.

Samotné město Ronda však vzniklo teprve v dobách Keltů, kteří ho nazývají Arunda. Hlavním lákadlem města Ronda jsou tři mosty Puente Romano, Puente Viejo a Puente Nuevo, který se rozpíná v kaňonu.

Další zajímavostí je Corrida Goyesca - jedinečná a historická korida, která se jednou ročně koná v Plaza de Toros de Ronda, což je nejstarší býčí ring ve Španělsku. V Rondě nějaký čas strávil i američtí umělci Ernest Hemingway a Orson Welles a německý básník Rainer Maria Rilke.

Autor: Mak

8 úžasných míst, které musíte navštívit v Costa del Sol. Pobřeží Costa del Sol je perlou Španělska. Podívejte se s námi na nejkrásnější místa Costa del Sol.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
DančaD|21.05 2017 20:18
Na Costa del Sol jsme byli s rodinou celkem dvakrát a nikdy jsme nebyli zklamáni. Rádi cestujeme po zajímavých místech, ať už přírodních nebo ve městech a tahle oblast je pro to jak dělaná. Na Costa del Sol bych určitě doporučila Malagu, El Caminito del Ray a Rondu
Odpovědět
 18