15 nejlépe hodnocených řeckých ostrovů

18.03 2019|Cestování
15 nejlépe hodnocených řeckých ostrovů

Řecké ostrovy lákají návštěvníky na sluncem políbenou scenérii a příjemné středomořské klima. Klidné úseky azurové vody obklopují ostrovy, které jsou posety malebnými rybářskými přístavy a historickými vesnicemi.

Většina turistů se zaměřuje hlavně na zdejší pláže, ale řecká krajina nabízí mnohem více pokladů, od byzantských kaplí počínaje, přes osamocené středověké kláštery, až po starověké archeologické vykopávky. Přírodní i architektonické atrakce řeckých ostrovů jsou díky svým zářivým a sytým barvám dokonale fotogenické.


Řecko a řecké ostrovy

V řecké scenérii na první pohled zaujmou malé bílé krychlové domy s červeně, zeleně nebo modře malovanými okenicemi, venkovními terasami zahalenými do korun jasně fialové popínavé rostliny a kostely na kopcích s modrými kopulemi, které odráží blankytně modré vlny moře v pozadí.

Nejvíce evokující řecký ostrov je díky svým malebným vesnicím na útesech a nádherné sopečné krajině Santorini. Mezi nejslavnější plážové destinace v Řecku se zařadili Mykonos a Korfu. Fascinujícími historickými památkami se mohou pochlubit řecké ostrovy Kréta a Rhodos. Idylický Naxos a Sámos jsou naopak požehnány četnými přírodními divy.

Nejkrásnější pláže Řecka a řeckých ostrovů

1. Ostrov Santorini a jeho velkolepá scenérie

Moře kolem Santorini je v mytologii známé jako místo, kde kolem proplouvající slýchávali písně zrádných Sirén. Někteří učenci věří, že ostrov Santorini je legendární Atlantidou, protože byl vytvořen náhlým sopečným výbuchem před zhruba 4000 lety. Vrchol obrovské sopky tvoří dramatické svahy ostrova, které jsou typické tmavou vulkanickou horninou. Nejdobrodružnějším a nejkrásnějším způsobem, jak se dostat na řecký ostrov Santorini, je lodí a pak po strmém sopečném svahu na oslovi.


Santorini

Nejtypičtějším cílem na Santorini, který musíte vidět, je obec Oia. Je to malý kousek ráje v Egejském moři. Z Oia na vás čeká krásný výhled na každém kroku. Toto malebné městečko se totiž rozkládá přímo na okraji pánve sopky. Typické bílé domky ve tvaru kostky, jež jsou seskupeny na svazích vysoko nad mořem a kultovní kostely s modrými kopulemi zdobí každou pohlednici z tohoto ostrova.

Místo silnic je ostrov protkaný strmým schodištěm a úzkými dlážděnými uličkami. Hlavní ulice městečka Oia jsou lemovány tradičními restauracemi a malými butiky s ručně vyráběnými šperky, řemeslnými výrobky, oblečením a suvenýry. Ve večerních hodinách má Oia romantickou atmosféru a je skvělým místem pro poklidnou večeři v tradičním řeckém stylu. Mnoho turistů načasuje svou návštěvu k západu slunce.

Oia

Hlavní město Santorini je Firá. Ačkoliv je jeho centrum modernější a méně okouzlující než vesnice Oia, historické části města posazené na útesech jsou nezapomenutelné. Firá se může pochlubit Muzeem prehistorie Thera, které vystavuje objekty z archeologického naleziště Akrotiri. Starobylé ruiny Akrotiri, jež se nachází na jiném místě, jsou otevřeny i pro veřejnost.

V blízkosti Firá, na cestě do Oia jsou další malebné vesničky zasazené podél okraje kráteru. Turisté se mohou vydat na panoramatickou procházku od města Firá na Imerovigli. Mezi další atrakce v Santorini patří pláž Kamari se sopečnými břehy s černým pískem a starý přístav Ammoudi s krásným nábřežím plným útulných taveren, ve kterých připravují ty nejlepší místní mořské plody.

Fira


2. Živý ostrov Mykonos

Mykonos je ideálním místem pro turisty, kteří milují slunce a zábavu. Tento krásný řecký ostrov v Egejském moři nabízí úžasné místo pro zábavnou dovolenou s mnoha módními restauracemi, tavernami s typickou řeckou atmosférou a živými zábavními podniky. Většina turistů míří na nádherné pláže Mykynosu od července do října.


Mykonos

Mykonos je také známý pro své jedinečné plážové kluby na pláži Paradise. V blízkosti jsou další tři pláže přístupné lodí i autem, včetně Super Pradise Beach a Elia Beach, nejdelší pláže a zároveň jedné z nejlepších pláží na ostrově. Pokud se dostanete na Elia Beach, určitě ochutnejte lákavé řecké speciality na terase s výhledem na moře v Elia restaurant, která patří k těm nejvyhlášenějším.

Paradise Beach

Další špičkovou turistickou atrakcí ostrova je město Mykonos. Toto historické město je nádherné pro svůj labyrint dlážděných cestiček protkaných mezi bílými domy. Při putování po pěší zóně v centru města objevíte klidné náměstí s krásnými starými kostely a uličkami zahalenými jasně fialovými fuchsiemi.

Řadové kavárny a malé taverny jsou zastrčené v postranních úzkých uličkách. Nezapomeňte navštívit "malé Benátky" - oblast s budovami s balkóny, které se nápadně podobají benátským stavbám. Na viditelném místě stojí symbolické větrné mlýny, které sloužily jako napajedlo pro mlýny s obilím a nyní je to oblíbené místo pro turistické fotografie.

Při pobytu ve městě Mykonos určitě nevynechejte výlet rychlo lodí na ostrov Delos. Delos je jedním z nejdůležitějších archeologických nalezišť Řecka. Dnes je ostrov zcela neobydlený, ale kdysi byl centrem spirituality a obchodu. V 7. století před našim letopočtem byl Delos považován za posvátný ostrov. Podle řecké mytologie se na ostrově narodily božská dvojčata Apollo a Artemis.

Nejslavnější starobylou ruinou ostrova jsou Lvi - mramorové sochy lvů, které stojí na stráži posvátného jezera. Turisté mohou vidět také pozůstatky svatyně Dionýsa, agoras, tělocvičen, chrámů a domů s nádhernými mozaikami. Zdejší archeologické muzeum má nádhernou kavárnu, která hostům podává na terase s výhledem na ruiny čerstvou pomerančovou šťávu zdarma.


Ostrov Delos

3. Kulturně nejbohatší a zároveň největší ostrov Kréta

Kréta je největší z řeckých ostrovů a je ideální pro milovníky kulturních památek. Největší řecký ostrov se nachází v Egejském moři mezi Evropou, Afrikou a Malou Asii. Ostrov byl křižovatkou lidstva od dob neolitu. Kolem 20. století před naším letopočtem zde vzkvétala minojská civilizace a následně zde zanechali své stopy všichni od dorianských Řeků až po osmánské Turky.

Historické město Chania vám odhalí bohaté a různorodé kulturní dědictví ostrova. Jeho klikaté uličky jsou plné elegantních benátských vil, nádherných kostelů a impozantních fontán. V jihovýchodní části města se nachází stará židovská čtvrť. Bývalá turecká čtvrť v okrese Splantzia má jediný křesťanský kostel Aghii Anargiri, jehož stavba byla povolena během Osmánských pravidel. Rozhodně musíte vidět památky v archeologickém muzeu.

Ostrov Kréta

Největší město Kréty je Heraklion, jehož počátky se datují do 9. století. V Heraklionu se projevuje vliv Italů, Arabů i Osmanů. Opevnění města vybudované Araby je pokladnicí historických památek. Mezi hlavní památky Heraklionu patří Benátské lodžie z 16. století, kostel sv. Marka ze 14. století, Morosiniho fontána ze 13. století, kostel Agios Markos a klášter Agios Petros a Pavlos. Určitě navštivte také muzeum krétské renesance v bývalém kostele Agia Ekaterini, archeologické muzeum a akvárium. Asi 5 kilometrů jihovýchodně od Heraklionu se rozkládá palác Knossos - největší a nejzachovalejší minojská památka.

Heraklion


Kréta se pyšní nádhernou přírodní scenérií, která zahrnuje drsné hory i nádherné pláže. Konejšivé podnebí vyživuje plantáže tropických palem, banánovníků, olivovníků, pomerančovníků a dalších ovocných sadů. Pokud zatoužíte po přírodě, zamiřte do majestátného národního parku Lefka Ori (Bílé hory).


Knossos

Mezi tímto pohořím a Mount Psiloritis se nachází vzdálený region Réthymno, ve kterém se nachází jedno z nejzachovalejších středověkých měst v Řecku - historické město Réthymnon. Tato oblast se může pochlubit mnoha starými kláštery na vrcholcích kopců a vesničkami, ve kterých vznikly typické krétské melodie. Podél pobřeží Réthymno se nachází krásné pláže, obzvláště Ayía Galíni a pobřeží u vesnic Panormos a Plakiás. V nejvýchodnější části Kréty, v regionu Iassithi, se rozkládá mnoho krásných přímořských měst, včetně poklidného přístavního města Ayios Nikolaos, živého pobřežního města Ierápetra a pláže u města Sitia. Region Lassithi je oceňován pro své nedotčené pláže s křišťálově čistou vodou, která je ideální pro šnorchlování.

Pláže na Krétě

4. Rhodos - ostrov starověkých ruin

Rhodos je díky své nádherné fauně známý jako "ostrov růží". Rhodos nabízí fascinující historické památky, zajímavé starobylé ruiny a nádherné pláže. Město Rodhos je na seznamu světového dědictví UNESCO a bylo základnou pro Řád rytířů svatého Jana z Malty, který ostrov hájil proti invazi Turků. Město je obklopeno stěnami, věžemi, baštami a vodním příkopem z 15. století.

Turisté mohou projít kolem hradeb na náměstí a v přední části Paláce velmistra rytířů Rhodosu, který je známý jako Kastello, odbočit k nedalekému archeologickému muzeu. Uvnitř městských hradeb jsou trosky chrámu Afrodity z 3. století p.n.l. V přístavu Rhodos si zkuste představit nádherný Colossus Rhodos, sochu boha Helia (jeden ze sedmi divů světa), který zde stával v 3.-2. století p.n.l.


Rhodos

Za návštěvu stojí i kuriózní přímořská vesnice Líndos z 15. století., ve které se nachází kostel Panayia, starověký Hrad a Akropole na kopci. V Akropoli se nachází chrám bohyně Athény Lindia. Zaručeně neodoláte ani písečným plážím a malebnému pobřeží kolem vesnice.

Acropolis v Lindos


Asi hodinu cesty trajektem z Rhodosu se nachází ostrov Symi. Symi je ceněn hlavně pro své klidné přírodní prostředí a půvabné staré město Chora. Z Rhodosu se můžete velmi jednoduše dostat také na další řecké ostrov Kos, Patmos, Santorini a Mykynos, ale i do jiných destinací ve Středomoří. Rhodos je pouhých 18 km od Malé Asii a dá se z něj dostat do pobřežních měst Turecka Bodrum a Marmaris. Po delší plavbě na trajektu se můžete dostat i na Kypr, do Egypta na Haify v Izraeli.

Symi5. Ostrov Korfu

Korfu je ostrůvkem plným drsných přírodních krás. Je to místo, na kterém se setkal Ulysses s princeznou Nausiccou, a které bylo popsané v Homérově Odyssee. Jižní část ostrova pokrývají zvlněné zelené kopce. Na severu ostrova Korfu se objevují dramatické vápencové kopce a celý ostrov obklopují krásné písečné pláže. Právě křišťálově čisté moře a slunce lákají turisty na nezapomenutelnou dovolenou. Nejoblíbenější pláží na Korfu je Kavos. Milovníci vodních sportů dávají přednost pláži Issos. v Sidari se nachází pláž vhodná pro rodiny s dětmi. Pláž Ýpsos je díky mělkým vodám vhodná pro všechny.


Ostrov Korfu

Řecký ostrov Korfu je bohatý na kulturní památky a je nejvíce kosmopolitním řeckým ostrovem. Krásně zachovalé město Korfu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a může se pochlubit mnoha historickými budovami z doby benátské nadvlády. Putování po vydlážděných ulicích a zahradách města Korfu vám pomůže objevit renesanční paláce, barokní kostely i klasické vily.

Korfu


Zvláštností města Korfu jsou klenuté chodby zvané kantoúnia, které jsou podobné těm, které ve středověku zdobily čtvrtě italského Janova a Neapole. Během 19. století město přitahovalo mnoho evropských šlechticů, kteří zde postavili nádherné domy. Dědictvím této vznešené minulosti je Liston, arkádová promenáda lemovaná elegantními kavárnami. Mezi další památky, které byste si neměli nechat ujít, patří kostel Agios Spyridon, kde sídlí ostatky patrona ostrova a archeologické muzeum, které vystavuje artefakty z chrámu Artemis.

6. Naxos - úchvatná příroda, horské vesnice a dokonalé pláže

Řecký ostrov Naxos je známý pro své krásné pláže a půvabné vesnice. Naxos je zároveň největším a nejzelenějším ostrovem z Kykladských ostrovů. Jsou pro něj typické impozantní hory se zelenými údolími, dramatické soutěsky a úchvatné panoramatické pobřeží. Hlavní město Hóra je barevný přímořský přístav s typickými kykladskými krychlovými domy, benátskými vilami, katolickými kostely a impozantním starým hradem. Chloubou města je archeologické muzeum se sbírkou předmětů z raného neolitu až raně křesťanského období.


Ostrov Naxos

Nezapomeňte navštívit tradiční horské vesnice Naxosu, kde venkovské komunity udržují staleté zvyky a nosí tradiční kroje. Apérathos je zasněné městečko plné krychlových domů s malebným náměstím a úzkými uličkami. Tato obec má také zajímavý kostel Panayia Drosiani, z raně křesťanského období. Obec Filoti se může pochlubit největším byzantským kostelem Naxosu Panyaia Protothoroni. V provincii Sagri najdete byzantské kostely i větrné mlýny typické pro řecké ostrovy. Nedaleko Sagri se rozkládá mramorový chrám Demetera a Apolla ze 6 století p.n.l. Napříč celou krajinou můžete objevovat krásné staré kostely, klidné kláštery a zvětralé benátské hrady.

Naxos


Ostrov Naxos je populární také pro své přírodní krásy. Ostrov má nádherné turistické stezky vedoucí z obce Apérathos na pláž Moutsouna, nebo náročnější stoupání do svahů hor Zas. Během léta je ideální doby, kdy můžete stihnout některý z regionálních festivalů nebo oslav. Září je vynikajícím časem na návštěvu Rybářských slavností.

7. Sámos

Svěží ostrov Samos je z velké části pokrytý nedotčenými lesy. Sámos je mytické místo, na kterém se narodila bohyně Héra. Ostrov se může pochlubit jednou z nejvýznamnějších svatyní antiky s názvem Heraion, což je svatyně věnována Héře. Podle legendy našli na ostrově Iónští osadníci dřevěný obraz Hery zachycený ve větvích vrby, a tak ji vedle stromu zřídili oltář. Během klasického období vedla od města Sámos do Heraionu svatá cesta, která je nyní zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


Řecký ostrov Sámos

Cesta byla původně ozdobena votivními sochami, v současné době je však nahrazena replikami. Originály soch jsou vystaveny v muzeu v Samosu. V muzejní sbírce věnujte pozornost obrovské mramorové soše z Heraionu z archaické éry. Dalším úžasným archeologickým nalezištěm na Samosu je Akvadukt eupalinos v Pythagoreionu z 8. století p.n.l. který je považováno za 8. div starověkého světa.

Ostrov Samos samozřejmě nabízí i přírodní krásy a inspirativní turistické trasy. Hora Kerkis je skvělým místem pro procházky v přírodě, při kterých můžete obdivovat vzácné druhy dravců a rostlin. Pokud se chcete oddávat relaxaci u moře, pak určitě navštivte pláže v Marathocampos, které mají výborné zázemí. Chryssi Ammos a Psili Ammos jsou romantické pláže ideální pro opalování. Livadaki a Potokaki zase pravidelně hostí turnaje v plážovém volejbale.

8. Posvátné památky na ostrově Patmos

Tento posvátný ostrov je známý jako Jeruzalém Egejského moře, protože se věřilo, že je to místo, kde svatý Jan napsal knihu Zjevení. Patmos je označován za svatý ostrov jak řeckým parlamentem, tak světovým kulturním dědictvím UNESCO.

Staří Římané tento ostrov používali jako místo vyhnanství. Byl sem vyhoštěn císař Domitian v prvním století. Podle legendy napsal svatý Jan knihu Zjevení v roce 95 našeho letopočtu v jeskyni, kde slyšel hlas Boží. V této posvátné jeskyni pak byl postaven klášter Apokolapsy (Moni Apokalypseos).Patmos

Mezi přístavem a městem Patmos se nachází hrad, který byl jako klášter postaven v roce 1088 mnichem Christodolulosem Latrinósem a je centrem kulturní i náboženské aktivity. Během Svatého týdne a Velikonoc klášter ožívá svátečními oslavami. Ve městě Patmos se nachází klášter svatého Jana, který je známý pro svou knihovnu se sbírkou 2000 starověkých knih, včetně částí rukopisu ze 6. století, z evangelia svatého Marka.

Ostrov Patmos je také ideální pro plážovou relaxaci, procházky v přírodě a pěší turistiku. Většina ostrova nabízí úžasné přírodní scenérie, především malebné pobřeží s dramatickým útesy. Milovníci sluncem zalitých pláží ocení pláž Kampos nebo Grikos.


Patmos II

9. Paros - nádherná scenérie a okouzlující vesnice

Nádherná přírodní scenérie, úžasné pláže a půvabné nabílené vesnice lákají na řecký ostrov Paros v srdci Kyklád, desítky tisíc turistů. Hlavní město ostrova Paros Parikia je v podstatě malebná rybářská vesnička s typickými bílými krychlovými domy, elegantními neoklasicistními panskými sídly a důležitým kostelem Panayia Ekatontapyliani z 6. století. V kostele sídlí Parikia Byzantské muzeum, které vystavuje ikony a umělecká díla z různých dalších kostelů a klášterů na ostrově.Paros

Antické památky ostrova si můžete prohlédnout ve zdejším archeologickém muzeu. Další pozoruhodnou vesnicí na ostrově Paros je přístavní vesnice Nausy, horská obec Lefkes obklopena bujnou krajinou, středověká vesnice na kopci Marpissa nedaleko oblíbených pláží Lyoarás a Pisso Livadi.

Lefkes


Další turistickou atrakcí je klášter Ayios Antonios ze 17. století. Ostrov má také mnoho turistických stezek s krásným panoramatickým výhledem. Z ostrova Paros se můžete vydat lodí na ostrov Antiparos. Tento malý ostrůvek je idylické místo s klidnými plážemi a malebnými vesničkami.

Antiparos


10. Zapadlý a romantický ostrov Folégandros

Turisty téměř neobjevený, nedotčený ostrov Folegandros leží mezi řeckými ostrovy Milos a Santorini. Tento romantický ostrov je místem vznešených přírodních krás. Útesy lemovaná východní část ostrova je členitá a neplodná. Západní polovina ostrova je typická terasovitými svahy se zemědělskou půdou, která je zavlažovaná vodou z pramenů.


Folégandros

Hlavní město ostrova Hóra je okouzlující shluk bílých domků zdobených popínavými rostlinami a příjemných náměstí. Vysoko na útesu, asi 200 metrů nad mořem, stojí benátský hrad ze 13. století Kastro, z něhož je ohromující výhled na moře.

Hora


Kamenná cesta z hradu vede do kostela Nanebevzetí Panny Marie. V oblasti kvetou lípy, jejichž vůně se příjemně mísí s mořským vzduchem. Nezapomeňte navštívit Karavostasi, malebný přístav, který je lemovaný restauracemi, hotely a obchody.

Trajektem si můžete udělat výlet na ostrov Ios - krásný malý ostrov se zlatavými plážemi a typickou egejskou architekturou. Nabílená vesnice Khóra vám představí své kostely s jasně modrými kupolemi a charakteristické řecké větrné mlýny. Podle mýtů byla rodačkou z Ios Homérová matka Klymene a je zde pohřben i samotný Homér. Ještě o něco vzdálenějším cílem je ostrov Sikinos. Na Sikinosu vás přivítá krajina s robustními skalnatými kopci a dramatickými útesy.

Ios


11. Panenská Lefkáda

Lefkáda je ideální destinací v Jónském moři západního Řecka, což je oblast požehnaná příjemným klimatem. Jezdí sem méně turistů než na jiné řecké ostrovy, díky čemuž si Lefkáda zachovala svůj venkovský způsob života. Místní obyvatelé se stále živí zemědělstvím, rybolovem a řemeslnou výrobou krajek nebo pleteného zboží.

Většina turistů sem přijíždí obdivovat rozsáhlé písečné pláže, které jsou ceněné hlavně pro své tyrkysově modré moře a jemný zlatavý písek. Nejlepší pláže se rozkládají v okolí města Lefkáda. Patří mezi něj Porto Katsiki, vzdálené asi 45 km a Egremni Beach vzdálená asi 30 km.Lefkáda

Lefkáda je také skvělým místem pro pěší turistiku a procházky po přírodě - na tomto řeckém ostrově se nachází nádherné scenérie zelených kopců, skalnatých vápencových hor a nádherné vodopády. Vrcholy hor Stavrotás se rozprostírají jihozápadně směrem k mysu Doukáto, kde leží hlavní město Lefkáda.


Nejlepší pláže na Lefkádě

Mezi další zajímavé destinace na řeckém ostrově Lefkáda patří tradiční vesnice Poros zasazena na kopci nad mořem, přístavní město Nidri v blízkosti mnoha přírodních lokalit a kuriózní rybářská vesnice Ligia. Na všech těchto místech se nachází mnoho restaurací, které podávají vynikající mořské plody a regionální kuchyni. Mezi místní speciality patří Savoro – ryby naložené s octem a rozinkami nebo Bourdeto - ryby vařené v pikantní rajčatové omáčce.

Lefkáda12. Zapadlý ostrov Hydra

Pokud chcete nahlédnout do světa minulé éry, určitě navštivte málo navštěvovaný ostrov Hydra. Poté, co dorazíte lodí do přístavu hlavního města se stejným názvem, jediným způsobem, jak se kamkoliv dostat, je pěšky nebo na oslovi. Místní lidé stále spoléhají na přepravu oslů. Na březích ostrova se rozkládají nabílené a barevně natřené domy typické pro Kykladské ostrovy. Obě strany přístavu lemují elegantní sídla vlastníků z 19. století.Hydra

Na nábřeží stojí kostel ze 17. století s krásnou arkádou, zatímco nad městem Hydra na západě se honosí zřícenina středověkého hradu. Díky svému šarmu starého světa láká město Hydra mnoho umělců, především pak malířů. Ostrov je známý pro své řemeslné výrobky, jako jsou ručně vyrobené šperky, keramika, výšivky a kožené zboží. Při pochůzkách městem nezapomeňte ochutnat místní speciality, například mandlový koláč amygdalotá. Ostrov Hydra nemá žádné pláže a apeluje především na turisty, kteří hledají tradiční řeckou ostrovní atmosféru.

Hydra


13. Kárpathos - tichý ostrov s národním parkem

K8rpathos je ten z řeckých ostrovů, na který mohou turisté uniknout od reálného světa a schovat se uprostřed klidné oázy s nádhernou přírodní scenérií a neobjevenými plážemi. Robustní krajina plná vápencových kopců a útesů se rozprostírá po celé délce ostrova. Podél pobřeží padají útesy strmě dolů k moři a ohraničují četné malé písečné pláže s mnoha jeskyněmi na jižním konci ostrova kolem Arkása a na východním pobřeží u Pygádia.


Kárpathos

Místní ekonomika stále závisí na tradičních odvětvích, jako je zemědělství, ručně vyráběna keramika, ručně vyráběný textil a výrobky ze dřeva. V hlavním městě ostrova Kárpáthos leží okouzlující rybářský přístav, ale povětšinou je to moderní město financované řeckými přistěhovalci ze Spojených států. Milovníci přírody budou určitě chtít navštívit Národní park Olympos - obrovskou přírodní rezervaci rozkládající se na téměř 4000 hektarech. Zdejší krajina nabízí nedotčené lesy a hornatý terén.

Kárpathos14. Idylická krajina ostrova Ithaca

Tento blažený ostrov je známý již z dob Homerovy mýtické Odysey. Ostrov obklopený jemným Jónským mořem nabízí úchvatnou scenérii i odlehlé vesnice. Je to skvělé místo pro útěk k přírodě, obzvláště pro ty, kteří hledají relaxaci nebo chtějí praktikovat outdoorové sporty. Populární je zde turistika, jízda na kajaku a potápění. Na ostrově se nachází několik krásných a klidných pláží. Patří mezi ně Filiatró, Dexa a Aetos.Ithaka

Vathy je příjemné přímořské město, které na první pohled zaujme typickou řeckou architekturou. Kromě toho se může pochlubit výborným folklórem a archeologickými muzei. Další zajímavou destinací je vesnice Stavros, která má skvělé archeologické muzeum se slavnými hliněnými maskami, starými 2000 let. Zajímavé zříceniny ukrývá les vesnice Perahóri.

Po krátké jízdě trajektem se můžete dostat na ostrov Kefalonia - největší ostrov v Jónském moři. Kefalonia se může pochlubit nádhernými plážemi, horami i bohatým kulturním dědictvím. Historické památky, jako starobylé hrady a odlehlé kláštery jsou rozesety po celém ostrově.


Kefalonia

15. Milos - rybářská vesnice a klidné pláže

Ostrov Milos v Kykladském souostroví je charakteristický krajinou, kterou tvoří kaldery sopky, jako je Santorini. Ostrov Milos je známý pro své nádherné pobřeží s plážemi s bílým, žlutým, červeným nebo černým pískem či oblázky. Moře kolem ostrova je blankytně modré a nádherně čisté. Hlavní město ostrova Milos Pláka vyniká impozantní benátskou pevností na vrcholu kopce a výrazným kostelem Panayia Thalassítras.Ostrov Milos

Vybrat si z řeckých ostrovů ten správný je velmi těžké, protože každý z nich má co nabídnout. Všechny řecké ostrovy nabízí tolik přírodní a kulturních krás, že nikdy nebudete litovat návštěvy ani jednoho z nich. Pokud stále trpíte nerozhodností a nevíte, který řecký ostrov si pro svou letošní dovolenou vybrat, pak můžeme doporučit jen jedno - navštivte postupně všechny řecké ostrovy. Je to vlastně jediný
způsob, jak poznat Řecko jako celek a dosytosti si jej užít.


Milos

Autor: Jad

15 nejlépe hodnocených řeckých ostrovů. Ifenomén pro vás připravil velký přehled nejhezčích řeckých ostrovů. Řecké ostrovy a mapa řeckých ostrovů. Vyberte si řecké ostrovy pro vaší dovolenou
Zajímavosti a novinky

 503 
  Komentáře ( 8 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Líza|26.06 2016 00:17
Úžasné. Řecko miluji a vřele doporučuji. Zatím jsem navštívila Krétu, Rhodos, Naxos a Santorini a těším se, až uvidím zbytek.
Odpovědět
 18 
Karel|27.06 2016 10:41
My jezdíme na řecké ostrovy už 10 let. Naší srdcovkou je Lefkáda, tam jsme byli už 4x. Z dalších řeckých ostrovů jsme navštívili Kos, Krétu, Rhodos, Santorini, Lesbos, Mykonos a Samos. Letos chcem zkusit neco méně profláknutého, tak uvidíme, kam nás to zavede.
Odpovědět
 14 
Kokos|27.06 2016 19:50
tak já mám za sebou Krétu, ale bohužel na špatné straně ostrova. Nedaleko Heraklionu. Heraklion jsme prošli jen kolem té přístavní pevnosti a nebyla to žádná sláva. Jinak to byla celkem hezká dovolená, ale bohužel sme se nedostali na západní stranu ostrova (nedostatek financí), kde jsou ty nejhezčí pláže. Ostatní řecké ostrovy vypadaj nádherně, tak snad si to příště vynahradíme
Odpovědět
 13 
Kačka|17.05 2017 22:56
Řecko to je moje srdcovka. Byli jsme na dovolené na lefkádě, krétě, zakhyntosu a jednou na poznávacím zájezdu. Letos to vypadá, že pojedeme na Korfu nebo rhodos. Už se nemůžeme dočkat těch ůžasných řeckých jídel))
Odpovědět
 4 
rADIM|14.01 2018 09:25
Velmi pěkný článek, chtěl bych podotknout, že i ostrov Kos je velmi nádherným místem pro Vaši dovolenou :) 
Odpovědět
 2 
nevim|24.05 2019 13:17
nevim
Odpovědět
 3 
Radim|01.12 2019 21:32
Navštívil jsem zatim, Korfu, Zakynthos, Lefkada, Rhodos, Kreta, Karparhos, a Jonske ostrovy jsou top, Karparhos take krasny... JEDINE ZKLAMANI BYL Rhodos...
Odpovědět
 1 
Dáša|01.12 2019 21:37
Jeee, tak o Rhodosu jsme zrovna přemýšleli na příští dovolenou. A jaktože byl zklamánim?
Odpovědět
 3 
  Komentáře ( 8 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ