Dovolená v Kalábrii - 12 kouzelných míst, které si nesmíte nechat ujít

11.06 2016|Cestování
Dovolená v Kalábrii - 12 kouzelných míst, které si nesmíte nechat ujít

Kalábrie je dalším místem, které je označováno za Karibik Evropy. Podpatek Itálie se může pochlubit teplým podnebím a stovkami kilometrů velkolepých pláží zalitých sluncem, které lemují malebné přímořské vesnice a obcházejí útesy, které tvoří nedotčené zálivy s plážemi jako ze snu. Jak už jistě tušíte, dovolená v Kalábrii je rájem pro milovníky pláží.

Kalábrie je obklopena ze tří stran tyrkysově modrým mořem a nabízí dobré jídlo, odpočinek a romantické prostředí. Zářivé barvy kraje jsou opravdu úchvatné - červené papričky, modré moře, zlatavé pomeranče a svěží zeleň lesů ve vás vzbudí dokonalý pocit klidu a míru. Ifenomén pro vás dnes připravil 10 úchvatných míst, které si na dovolené v Kalábrii nesmíte nechat ujít.

1. Tropea - perla Kalábrie

Ne nadarmo je malebné letovisko Tropea známé jako perla Kalábrie. Úchvatné město je postavené na strmé pískovcové skále. Má nádherné středověké centrum, s impozantní normanskou katedrálou a půvabné písčité pláže na úpatí útesu. Tropea se ještě dnes může pochlubit několika nádhernými paláci ze 17. a 18. století. Symbolem města však zůstává katedrála z 12. století, malebné uličky i úzké schody historického centra. Pod městem Tropea vás čeká vysněná pláž Marina del Porto s bílým pískem a křišťálově čistou vodou.Tropea

2. Scilla - malebná rybářská vesnice s mýtickou minulostí

Vysoko na skále, s výhledem na moře, se rozkládá malebná rybářská vesnice Scilla, která je oblíbená pro své skalní terasy a kuriózní úzké uličky, které vedou dolů do rybářského přístavu. V přístavu můžete sledovat rybáře, jak se chystají na rybolov.

Scilla je hlavní centrum pro lov mečouna. Všechny zdejší restaurace prodávají místní speciality, včetně čerstvě ulovených ryb z oblasti Kalábrie. V řecké mytologii bylo toto místo známé jako Scylla a je popsáno v příběhu o setkání Odysea s bájnými postavami Skyllou a Charybdou v Messinské úžině. Ve večerních hodinách, kdy se moře a nebe na obzoru slučují v třpytivý fialový opar, je snadné pochopit, proč je tento úsek pobřeží známý jako Costa Viola (Fialové pobřeží). Městečko Scilla doporučujeme prozkoumat pěšky.


Scilla

3. Praia I Focu - idylické skalnaté zátoky na Capo Vaticano

Kalábrie má nekonečné množství nedotčených písečných pláží a malých odlehlých zátok. Na úpatí Capo Vaticano v blízkosti Tropea se nachází Praia I Focu - skalnatá zátoka s překrásnou pláží, která je přístupná jen lodí.

Doporučujeme půjčit si loďku a prozkoumat toto drsné podhůří s výhledem na Tyrhénské moře na vlastní pěst. Na každém konci zálivu stojí na stráži dvě impozantní skály. Voda je zde křišťálově čistá a příjemně chladí kvůli převažujícím mořským proudům. Podél celého pobřeží se táhne zlatavě žlutý písek. Směrem do vnitrozemí je krajina prorostlá agáve a opunciemi, jejichž plody vás okouzlí barvou červeného slunce.Praia I Focu

4. Parco della Biodiversita Mediterranea

Parco della Biodiversita Mediterranea je Park středomořské biologické rozmanitosti, který se nachází ve městě Catanzaro. V parku můžete vidět flóru a faunu typickou pro Středomoří. Botanická zahrada má nespočet druhů rostlin a keřů, které jsou charakteristické pro Středomořské klima. Botanická zahrada v italském stylu má rozlohu 114 tisíc metrů čtverečních a mimo jiné v ní najdete Vojenské historické muzeum, labutí jezero, zelené bludiště, divadlo, plochu na bruslení a nádhernou stezku na jogging.5. Pevnost Aragonese v Le Castella

Ve vesnici Le Castella, na ostrově Capo Rizzuto se nachází jeden z nejpůsobivějších hradů Kalábrie - Aragonese. Dokonale zachovalá a plně otevřená pevnost byla postavena na malém ostrově, který byl připojen k zemi tenkým pásem. Pevnost Aragonese se nachází na nádherné pláži s jemným pískem a tyrkysové modrým mořem. Některé archeologické důkazy prokázaly, že oblast byla osídlena již ve 4. století před naším letopočtem.Aragonese

6. Pentedattilo

Pentedattilo je město duchů, které se nachází asi 250 metrů na mořem na hoře Calvario. Tvar Monte Calvario se podobá jednomu z pěti prstů, díky čemuž vznikl i název města duchů. Město bylo založeno jako kolonie řeckého města Chalcis, v roce 640 p.n.l. V roce 1783 jej vážně poškodilo zemětřesení, což způsobilo migraci tamních obyvatel do blízkého Melito Porto Salvo. Od poloviny roku 1960 do 1980 zůstalo město zcela neobydlené. Dnes je Pentedattilo považováno za jedno z nejmalebnějších a nejcharakterističtějších městeček v Kalábrii.7. Ostrov Dino

Ostrov Dino je větší ze dvou malých ostrovů v Tyrhénském moři, na pobřeží Kalábrie. Dino má rozlohu 50 hektarů. Severu ostrova dominují strmé vápencové útesy přes 80 metrů vysoké. Vodní eroze dala vzniknout mnoha jeskyním, včetně Monaco, Sardine, Cascate a Leone. Největší jeskyní je však Grozza Azzura (Modrá jeskyně).

Ostrov Dino je vynikající pro potápění a šnorchlování. Je bohatý na vzácnou faunu a flóru. Díky svým šesti nádherným mořským jeskyním je dokonce zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud vám nechybí odvaha, zkuste skákání z útesu Arcomagno Arch. Tento přirozený skalní most přechází přes skrytou pláž Crystal Bay a je jednoduše velkolepý.
8. Lungomare Falcomata

Nábřeží Falcomata je považováno za nejkrásnější kilometr v Itálii. Jedna z nejznámějších ulic Itálie je věnována starostovi Italovi Falcomatovi. Promenáda v historickém centru města Reggio se táhne v pobřežní oblasti mezi přístavem a pevností. Pobřeží je lemováno palmovým hájem a velmi odlišnými druhy rostlin. Po cestě můžete vysledovat četné památníky, monumentální fontány i některá z archeologických nalezišť.


Lungomare Falcomata

9. Il Ponte del Diavolo + Národní park Pollino

Il Ponte del Diavolo nebo-li Ďáblův most je jednou z hlavních atrakcí Národního parku Pollino, který každý rok navštíví tisíce turistů. Ďáblův most se tyčí v nadmořské výšce 260 metrů nad mořem. Jeho počátky jsou již ztraceny v mlze času, ale má se a to, že je na území Civita přítomný od dob středověku.

Legenda má za to, že vlastník půdy musel požádat ďábla, aby postavil most přes potok, výměnou za prvního člověka, který měl přes most přejít. Ďábel souhlasil a jedné bouřlivé noci 36 metrový most postavil a potom čekal na svou první oběť. Lstivý člověk ovšem přes most poslal jako první ovce. Když to čert pochopil, most proklínal, dokonce se jej pokusil zničit, ale nemohl. Most se zhroutil v podvečer 28. března 1998 během prudké bouře. V roce 2005 byl postaven nový most.

Národní park Pollino se nachází mezi vrcholky hor Dolcedorme a Cozzo del Pellegrino. Symbolem parku je bosenská borovice. Park je protkaný skalnatými horami, soutěskami, divokou řekou a vodopády. Nejvyšší vrchol parku dosahuje 2200 metrů. V parku se vám naskytnou úžasné přírodní scenérie.
10. Museo Nazionale della Magna Grecia

Na vaší dovolené v Kalábrii doporučujeme odbočku do provinčního hlavního města Reggio Calabria, kde můžete navštívit vynikající muzeum. Ve čtyřech patrech vás čekají umělecká díla několik tisíciletí stará. Chloubou muzea jsou artefakty z období od starověku do středověku.

Mezi nejvýznamnější exponáty patří obrovské bronzové sochy, nalezené v roce 1972 u pobřeží Riace ve Středozemí, které ležely neobjevené na dně moře více než 2500 let. Součástí muzejní sbírky je také mnoho řeckých mincí, románské amfory, prehistorické předměty nalezené v hrobech, středověké malby a starověké kamenné reliéfy.

11. Národní park Sila

Národní park Sila byl založen v roce 1997 a pokrývá asi 74 000 ha Kalábrie. Jeho nejvyššími horami jsou Monte Botte Donato (1928 m) v Sila Grande a Monte Gariglione (1764 m) v Sila Piccola. Tato zóna drsné, divoké a nedotčené přírody okouzlí každého návštěvníka. Oblast národního parku protíná několik malebných vesniček, ve kterých se můžete dozvědět více o zdejších tradicích. Národní park Sila je ideální pro pěší turistiku i celou řadu outdoorových sportů.


Sila

12. Capo Vaticano

Capo Vaticano je mys v obci Ricadi v regionu Kalábrie. Nadmořská výška mysu je kolem 124 metrů nad mořem a začíná od Tano Bay a táhne se až k pláži Santa Maria. Nejznámější je záliv Groticelle, který se může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších pláží. Capo Vaticano je známý pro své dramatické útesy a úchvatnou křišťálově modrou vodu. Malé zátoky a odlehlé pláží si zamilují nejen milovníci romantiky.Groticelle

Autor: Jad

Dovolená v Kalábrii - ráj pro milovníky pláže a krásné přírody. Máme pro vás 12 tipů, co navštívit během věší dovolené v Kalábrii. Památky, pláže a krásná místa v Kalábrii
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ