Dovolená v Thajsku: 10 nejlépe hodnocených turistických atrakcí

01.09 2016|Cestování
Dovolená v Thajsku: 10 nejlépe hodnocených turistických atrakcí

Thajsko je známé jako Země úsměvů. Perla jihovýchodní Asie, jak Thajsko často nazývají, poskytuje většinu vymožeností moderního světa, ale nabízí i nevyšlapané cesty plné dobrodružství. Dovolená v Thajsku je bezpochyby zážitkem na celý život. Ať už začnete na špičkových plážích na jihu nebo v horských vesnicích na severu, Thajsko vás rozhodně nezklame.

Města jako Bangkok nebo Chiang Mai jsou rušné úly obchodu a všemožných činností, ale pokud chcete Thajsko opravdu poznat, pak si určitě dodejte odvahu a vydejte se do hor mezi slony a opice. Atrakce Thajska jsou různorodé a každá z nich vám poskytne obohacující a nezapomenutelný zážitek. Ifenomén pro vás dnes vybral 10 nejlépe hodnocených turistických atrakcí, které si na dovolené v Thajsku nesmíte nechat ujít.

1. Railay Beach

Provincie Krabi je domovem některých z nejznámějších plážových letovisek, a Railay je mezi nimi třešničkou na dortu. Pláž Railay je považována za jednu z nejlepších pláží v Thajsku. Nabízí úžasnou scenérii složenou z bílých písečných pláží, průzračně tyrkysové vody a pocitu, že jste našli kousek ráje. Abyste se na pláž dostali, musíte si půjčit loďku, kterou si můžete půjčit ve městech Krabi a Ao Nang.

Úžasnou pláž lemují fascinující vápencové skály různorodých tvarů, které si oblíbili horolezci a dobrodruzi všeho druhu. Mezi další aktivity, které si můžete na Railay užívat, je třeba sloní trekking, whitewater rafting, jízda na kajaku, šnorchlování, kurzy vaření nebo masáže. Skvělým zážitkem jsou i příjemné jeskyně Diamond, které jsou protkány pohodlnými chodníky.Railay Beach

2. Koh Phi Phi

Ostrovy Phi Phi, jež se také nacházejí v provincii Krabi, jsou jednou z nejpopulárnějších rekreačních oblastí. Obydlený je pouze ostrov Phi Phi Don, ze kterého můžete podniknout výlety na okolní ostrovy. Jedním z nejzábavnějších míst na Koh Phi Phi je Monkey Beach, kde si můžete zblízka prohlédnout zdejší opice.

Můžete si pronajmout průvodce, aby vás vyvezl na výlet dřevěnou lodí nebo si můžete půjčit svůj vlastní kajak. K dispozici je také malý stánek s občerstvením, kde se můžete najíst nebo si dát ovocný koktejl. Dalším krásným místem je pláž Long Beach, ze které se krásně sleduje západ slunce. Pokud budete mít štěstí a bude příliv, pak si užijete krásnou procházku zpět k hlavní části ostrova.


Koh Phi Phi

U zdejších prodejců výletů si můžete zakoupit výletní balíček za šnorchlováním a potápěním, stejně jako výlet do nechvalně proslulé zátoky Maya, kde byl natočen film Pláž s Leonardem DiCapriem. Vzhledem k tomu, že Koh Phi Phi přitahuje někdy příliš mnoho turistů, prodávají se výlety i do dalších plážových destinací, jako je Phuket, Koh Chang a Koh Lanta.

I když to v současné době není příliš vidět, Phi Phi Don byl jednou z oblastí, které byly v roce 2004 tvrdě zasaženy tsunami. Penziony, restaurace a trhy byly po přírodní katastrofě kompletně přestavěny a davy turistů opět houfně proudí do střediska ostrova. Vzpomínkou na tragickou událost je jen malý Pamětní park na počest všech, kteří tehdy zemřeli.

3. Grand Palace - Bangkok

I když vaše plány na dovolenou v Thajsku budou zahrnovat převážně dovádění na plážích, určitě budete chtít alespoň den dva strávit v Bangkoku. V hlavním městě Thajska je toho hodně k vidění i k dělání. Nejlepší je začít Velkým palácem, který je ve městě atrakcí číslo jedna. Grand Palace fascinuje svým obrovským historických významem i řemeslným zpracováním.

Palác se skládá z bludiště královských síní, chrámů a starobylých památek, z nichž nejdůležitější je Wat Phra Kaeo - chrám Smaragdového Budhy. Říká se, že se v tomto chrámě nachází kus kosti nebo vlasů ze samotného osvíceného Budhy. Projít Grand Palace trvá několik hodin, ale rozhodně to stojí zato. Nedaleko se nachází slavný Wat Po a Wat Arun - chrámy úsvitu, které jsou ideální pro pozorování západu slunce. A protože je Bangkok hlavním centrem pro mezinárodní cestovní ruch, je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety po celé zemi.Grand Palace a Wat Phra

4. Nedělní noční trh Chiang Mai

Každý návštěvník Thajska se těší na levné a chutné jídlo, které lze v hojném množství najít na nedělním nočním trhu Chaing Mai. Prodejci zde prodávají všechny druhy lahůdek, od PadThai, kuřecího satay, Samosas, krabích koláčků, smažených banánů, sladkých rotees, až po čerstvé ovocné koktejly, často za méně než 2 USD za kus. Když uspokojíte své kulinářské chutě, můžete si prohlédnout stovky stánků s jedinečnými výrobky, jako jsou přírodní mýdla, ručně barvené textilie nesoucí jedinečné vzory místních horských kmenů, kadidla a vonné oleje, hudební nástroje, malby, tapety a další předměty, které budou skvělými suvenýry z dovolené v Thajsku.


Nedělní noční trh Chiang Mai

5. Pai

Thajsko získalo svou pověst země s krásnou krajinou a přátelskými lidmi převážně díky světově proslulým jižním plážím. Většina lidí si však neuvědomuje, že drtivá část severu je také domovem nádherné krajiny, i když zcela jiné povahy. Severní Thajsko, zejména pak západní oblast poblíž barmské hranice, je protkaná hornatou džunglí, která je syrově drsná a neskutečně krásná zároveň.

Pai, v provincii Mae Hong Son, je ideální místo, kde se můžete těšit přesně tímto typem přírodní krásy a zároveň si užívat slavné thajské pohostinnosti a kuchyně. Kdo nenavštíví Pai, jakoby v Thajsku snad ani nebyl. Toto městečko se stalo Mekkou pro hippies a baťůžkáře.

Hned na první pohled vás zde upoutají přenádherné přírodní scenerie, rýžová pole a sady s litchie či jiným ovocem. Během svého průzkumu městečka určitě narazíte také na místní zemědělská obydlí, jež jsou pro Pai typická. Pokud navíc vyrazíte za hranice městečka, můžete se kochat okouzlujícími pohledy na místní vodopády nebo propasti a kaňony. Za zvážení určitě stojí i rychlá koupel ve zdejších teplých pramenech, po níž se budete cítit doslova jako znovuzrození.Pai

6. Národní park Khao Yai

Sloni jsou v Thajsku uctívanými zvířaty, které lze vidět zpodobněné na sochách i obrazech. Existuje mnoho prodejců výletů, kteří vám umožní strávit s těmito honosnými zvířaty den nebo více ve sloním táboře, při trekkingu džunglí, koupání i dalších aktivitách.

Snad nejvíce vzrušující je však možnost vidět slony v jejich přirozeném prostředí. Takovou možnost nabízí národní park Khao Yai. Národní park Khao Yai se nachází asi 150 km na severovýchod od Bangkoku. Pokrývá hornaté území zahrnující stálezelený prales a travnaté pláně. Většina území je v nadmořské výšce 400 až 1000 m n.m., nejvyšší hora je Khao Rom vysoká 1351 m.Uvidíte zde slony v blízkosti vodopádů, exotické dravé ptáky, opice a spoustu dalších tropických tvorů, kteří tento park nazývají svým domovem. Pokud vám jeden den v tomto ráji nebude stačit, můžete se v parku utábořit a po ránu sledovat východ slunce nad svěží tropickou zelení.

Fascinující podívanou v tomto parku nabízí i cela řada zajímavých vodopádů. Ke krásnému a docela velkému vodopádu Huai Narok vede asi 1 km dlouhá pohodlná pěšina. Oblíbený a hodně navštěvovaný je i vodopád Haew Suwat. Za návštěvu určitě stojí i velký kopec Khao Khieo se dvěma vyhlídkami a krátkou stezkou lesem.
7.Staré Město Sukhothai

Sukhothai je oblíbenou zastávkou pro milovníky historie a fotografické nadšence, kteří touží po krásných fotkách hlavního starobylého města Thajska. Ruiny Sukhothai stojí stále hrdě na svém místě, a to i navzdory přetrvávajícím staletým bitvám. Staré Město Sukhothai je na seznamu světového dědictví UNESCO a do jeho obnovy bylo investováno mnoho peněz. Město se skládá z mnoha chrámů, přičemž každý z nich vypráví svůj vlastní příběh o staré společnosti.


Sukhothai

8. Historické město Ayutthaya

Ayutthaya představuje pohled na slávu starověkého Thajska. Ayutthaya je zaniklé město, které bylo v letech 1350 - 1767 centrem siamského království v dnešním Thajsku. Sídlo založil král U-Thong po opuštění původního hlavního města Sukhothai. V roce 1767 však byla Ayutthaya vypleněna nájezdníky z Barmy a centrum království se přesunulo do města Thonburi a brzy poté do Bangkoku.

V současnosti je Ayutthaya jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Thajsku. V celém městě se nalézá velké množství nákladných staveb a více než 400 buddhistických klášterů. Velká část z nich byla zničena během plenění v roce 1767, některé však byly v nedávné době obnoveny. Centrem je Starý palác, založený králem U-Thong. Nejvýznamnějším chrámem je Wat Phra Si Sanphet, v němž byla původně uložena pozlacená socha Buddhy o výšce 16 m. Tato socha, kterou nechal zhotovit král Rámathipodi II. v roce 1500 byla spolu s celým chrámem zničena barmskými nájezdníky.Ayutthaya

9. Doi Suthep

Snad nejznámější Wat v Chiang Mai sedí na vrcholu hory Doi Suthep. V davu mnichů, zbožných buddhistických následovníků a spolucestujících budete mít příležitost obdivovat složité náboženské řezby, pozorovat uctívací rituály i rozlehlé, stále rostoucí město Chaing Mai. Jen si nezapomeňte vzít láhev vody a pohodlnou obuv - schodiště do chrámu je strmé. Na začátku schodiště se ještě nechte přemluvit ke koupi lahodných místních lahůdek, které vyrobili vlastními rukami vesničané z okolních hor.

Můžete zkombinovat cestu na Doi Suthep s výletem do Dui Pui - malé Hmong vesnice v horách. V okolí leží mnohem více zajímavých horských vesnic, ale pokud časově nestíháte, určitě vám postačí alespoň výlet do Doi Pui.


Doi Suthep

10. Plovoucí trhy

Celé okolí Bangkoku je protkáno množstvím kanálů. Ty sloužily jednak pro odvodnění bažin jako u nás rybníky, ale také jako silnice mezi městy, vesnicemi a jednotlivými domy. Po vodě se jelo k sousedům, na pole i na trh. Ještě před sto lety se většina provozu v Bangkoku odehrávala na kanálech. Posledních dvacet let ale technický pokrok zatočil i s nimi. Kanály nahrazují silnice, lodě motocykly a auta.

Ale něco přece jenom zůstalo do dnešní doby. Někteří Thajci stále bydlí v dřevěných domech na březích khlongů, jezdí se navštěvovat lodí a některými kanály pořád jezdí lodní „autobusy“. A v takových místech se kdysi vytvořil speciální druh tržiště, celý se odehrávající na vodě. Jak prodávající, tak i kupující přijíždějí na lodích a veškerý obchod i k tomu náležející občerstvení se odehrává na vodě, na tzv. plovoucích trzích.Plovoucí trhy

Návštěva jednoho z plovoucích trhů je zábavný způsob, jak nakoupit, najíst se a zároveň podpořit místní dodavatelé a shlédnout jejich umění obchodu v akci. Abyste mohli navštívit plovoucí trh, budete si muset trochu přivstat, protože po ránu mají výrobci a prodejci na svých dlouhých dřevěných lodích dostatek čerstvého ovoce, zeleniny, koření, chutných jídel i výrobku všeho druhu. Existuje několik plovoucích trhů poblíž Bangkoku, přičemž Amphawa a Damnoen Saduak patří k těm nejoblíbenějším.

Autor: jad

Dovolená v Thajsku - 10 míst, které si nesmíte nachat ujít. Thajsko rady na cestu. Poznávací zájezd thajsko. Phi Phi, Krabi, Ayutthaya, Doi Suthep, Chaing Mai, Pai
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
dermo.men|11.08 2017 15:59
Čím dál tím více se do toho Thajska chci podívat :) Doufám, že se mi tento sen splní :)
Odpovědět
 1