15 nevyřešených záhad z celého světa

03.03 2016|Zajímavosti
15 nevyřešených záhad z celého světa

Kdykoliv narazíme na slovo tajemství, dostaneme smíšený pocit zvědavosti, dobrodružství, vzrušení a občas i hrůzy. Na světě existuje více než 1000 záhad, které stále ještě nejsou vyřešeny. Dnes pro vás máme top 15 z nich.

1. Smrt turistů v Uralu

Horský vůdce Igor Dyatlov prováděl v únoru roku 1959 devět turistů Uralským pohořím. Všichni turisté byli nalezeni mrtví. Prvních pět těl nemělo žádné známky zranění. Po několika měsících se nalezly ostatní těla, ta však měla devastující smrtelná zranění, která vypadala jako po ranách kladivem. Záhadná smrt turistů nebyla nikdy vyřešena.
2. Rongorongo

Na Velikonočních ostrovech u Chile byla nalezena sada symbolů s názvem Rongorongo. Jsou napsány v cizím jazyce, který nikdo nikdy i přes řadu pokusů nerozluštil. Pokud bude někdy tento jazyk rozluštěn, bude se jednat o jeden z nejpodivnějších jazyků, který se kdy objevil.

3. Wow! signál

Už jste někdy viděli indický film "Koi Mil Gaya"? Tajemství wow! signálu může částečně souviset s tímto filmem. Americký astronom Jerry R. Ehman při provádění experimentu detekoval silné signály z vesmíru. Signál trval 72 sekund. Ehman byl tak ohromen, že jej zapsal červeně jako WOW s vykřičníkem.4. Zelené děti

Tohle tajemství pochází z 12. století, kdy se v anglické obci Woolpit objevily dvě tajemné děti. Jejich barva pleti byla zelená, mluvily neznámým jazykem a jedly pouze fazole. Chlapec brzy zemřel. Dívka poté vyrostla a žila normální život. Naučila se anglicky a vesničanům poté řekla, že patřila do země St´Martin, podzemního světa, ve kterém žili zelení lidé.

5. Pollock Twins

Pokud věříte na reinkarnaci, probudí ve vás tohle tajemství fantazii. Manžele Pollockovi pocházeli z Hexhamu v Anglii. Měli dvě dvojčata Jacqueline a Joanu. Obě se zemřely při autonehodě. O rok později se manželům Pollockovým poštěstilo a narodily se jim opět dvojčata Gillian a Jennifer. Dívky rostly a chovaly se úplně stejně jako zesnulá dvojčata. Dvojčata měla dokonce znaménka na stejném místě jako ty první.

6. Voynichův rukopis

Rukopis je pojmenován podle Wilfrida Voynicha, polského obchodníka s knihami, který si jej koupil. Ukázalo se, že rukopis pocházel z 15. století. Je psán zleva doprava a obsahuje několik podivných kreseb, které stále zůstávají nevyřešenou záhadou.

7. Kryptos

Umělec a kryptoanalytik Jim Sanborn vytvořil ve 20. století sérii bláznivých soch po celém světě. Sochy obsahují 4 kódy. Tři kódy byly již rozluštěny, ale poslední zůstává stále nevyřešen. Umělec už poskytl dvě nápovědy. V současné době se je snaží rozluštit ústředí CIA.
8. Bermudský trojúhelník

Dokonce ani věda a nejnovější technologie stále nemůže odhalit tajemství Bermudského trojúhelníku. V oblasti, která se nachází v severním Atlantském oceánu, se ztratily stovky člunů, lodí i letadel. Někteří nazývají Bermudský trojúhelník magnetickým centrem Země. Jiní jsou přesvědčeni, že je centrem pro paranormální aktivity. Ať tak, či onak, tajemství zůstává stále nevyřešené.9. Turínské plátno

Rentgenový obraz Turinského plátna odhaluje mnohem více, že původní sépiová malba. Rentgen ukázal, že plátno je v podstatě z lněné tkaniny a zobrazuje muže trpící fyzickým traumatem, stejným jako při ukřižování. Z tohoto důvodu se dá předpokládat, že se jedná o pohřební rubáš Ježíše.
10. Sériový vrah Zodiac

Jedná se o zločince, který působil v 60. a 70. letech v Kalifornii. Zodiac posílal policii i médiím zarážející dopisy. Poslal kolem 4 dopisů. Z toho rozluštěn byl jen jeden.11. Taos Hum

Taos Hum je místo v Novém Mexiku, kde lidé slyší podivné hučení a dunění, a to už od roku 1990. Existuje několik typů hluku, které místní obyvatelé slyšeli. Někteří prohlašují, že je to oblast paranormálních aktivit, jiní tvrdí, že je to základna UFO nebo tajná vládní laboratoř. Taos Hum je jedno z nejtajemnějších míst současnosti.

12. Tajemství Somertonského muže

Jedná se o nevyřešený případ vraždy muže v Austrálii, který byl nalezen mrtvý v záhadném stavu kolem 18:30. Na kousku papíru, který byl nalezen v jeho kalhotách, bylo napsáno "tamam", což znamená "dokončil" nebo "skončil" v perském jazyce.

13. Bájná Atlantida

Bájnou Atlantidu popisuje ve své práci Timaeus a Critias velký řecký filozof a matematik Platón. Bájná Atlantida je tématem vášnivých debat již celá staletí.

14. DB Cooper

Tohle konkrétní tajemství může být s klidem označováno jako scénář z hollywoodského filmu. Osoba s jménem DB Cooper unesla letadlo letící mezi Portlandem a Washingtonem. Únosce požadoval výkupné ve výši 200 000 USD. Na jedné ze zastávek výkupné obdržel, později si vzal padák a vyskočil z letadla. Tento člověk ani peníze se nikdy nenašly. Byl to jediný případ v historii amerického letectva, který zůstal nevyřešen.
15. MH 370

Posledním tajemstvím je jedno ze současné éry. Malaysijské letadlo MH 370 letící do Pekingu z Kuala Lumpur zmizelo 8. března 2014 z radarů ATC po hodině letu. Po 508 dnech od zmizení byla naleza část letadla v Indickém oceánu. Pro většinu lidí bude tento incident i nadále hrůzostrašný, a to dokud se nenajde zbytek letadla a nezjistí se přesná příčina pádu.

Autor: Liv

15 nevyřešených záhad z celého světa. Kdykoliv narazíme na slovo tajemství, dostaneme smíšený pocit zvědavosti, dobrodružství, vzrušení a občas i hrůzy. Na světě existuje více než 1000 záhad
Zajímavosti a novinky

 564 
  Komentáře ( 4 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Mark|09.03 2016 01:55
11. Taos Hum je místo v Mexiku. - !! Chyba !! Zde se jedna o milnou informaci. Taos Hum je místo v Novém Mexiku New Mexico, které je jednim ze státu USA. https://www.youtube.com/watch?vEuRBM0i8mbI
Odpovědět
 4 
Lukáš|09.03 2016 10:20
Děkuji, za podnětný komentář. Již opraveno :)
Odpovědět
 5 
Mat|11.03 2016 10:28
Tak nevím je vetsi prohresek vynechat slovo Novém nebo napsat mIlnou informaci ? :D
Odpovědět
 7 
Tomáš|10.03 2016 15:57
:-)
Odpovědět
 5