12 nejšílenějších zákonů z celého světa

04.03 2016|Zajímavosti
12 nejšílenějších zákonů z celého světa

Bez pravidel a zákonů by to asi nešlo. Některé zákony jsou ovšem natolik bláznivé, že vám z nich zůstane rozum stát. Vybrali jsme pro vás 10 nejbláznivějších zákonů z celého světa. Některé vás zaručeně pobaví, jiné značně udiví.

1. Žvýkačky jsou v Singapuru nezákonné

Od roku 1992 jsou žvýkačky v Singapuru zcela zakázané. Do Singapuru je dokonce i zákaz dovozu žvýkaček, takže si zde tuto pochutinu nemůžete ani koupit. Pokud by snad někdo nějakou žvýkačku získal a vyplivl ji na ulici, dostal by pokutu 500 USD.

2. V Utahu jsou zakázané svatby mezi bratranci a sestřenicemi

V Utahu si můžete vzít svého bratrance pouze v případě, že oba snoubenci dosáhli věku nad 65 let. Do té doby mají všichni bratranci a sestřenice zákaz se mezi sebou ženit.

3. Umřít v Parlamentu je v Anglii nepřípustné

Ve Velké Británii je zakázané umírat v parlamentu, protože tato budova má prý stejnou váhu jako královský palác. Autorem tohoto podivného zákona Staré Anglie je Nigel Cawthorne.

4. Nadváha v Japonsku je zakázaná

Ačkoliv je Japonsko zemí, která světu přinesla tradici starobylé hry sumo, je tam tloušťka zakázaná. Podle "Metabo zákona" nesmí mít muži ve věku 40 let v pase více než 32 palců a ženy více než 36 palců.

5. Na Filipínách a ve Vatikánu je zakázaný rozvod

Zatímco ve Vatikánu je rozvod možný, pokud je důvod opravdu vážný, na Filipinách je pro každého místního občana přísně zakázán.

6. Divný zákon z Minnesoty

V Minnesotě v USA je v rozporu se zákonem, pokud visí na stejné šňůře dámské a mužské spodní prádlo.

7. Ženy v Saúdské Arábii nesmí řídit

Saúdská Arábie je jedinou zemí na světě, kde je pro každou ženu nezákonné řídit auto.

8. Žádné úšklebky v blízkosti psa

V americké Oklahomě můžete dostat pokutu, nebo být dokonce zatčen a uvězněn, pokud budete dělat ošklivé obličeje v blízkosti vašeho psa.

9. Výměna žárovek v Austrálii

V australském státě Victoria je výměna obyčejných žárovek značně komplikovaná. Vyměnit ji totiž může pouze kvalifikovaný elektrikář.

10. Sňatky s dětmi v Saúdské Arábii

V Saúdské Arábii neexistuje minimální věková hranice pro manželství. V roce 2008 odmítl saúdský soud rozvést manželství 8-leté dívky a jejího 58-letého manžela.

11. Nezapomeňte na narozeniny

Pokud se někdy rozhodnete trvale žít v polynésijské Samoi, měli byste vědět, že se zde nevyplácí zapomínat na narozeniny svých bližních. Je to totiž pokládáno za kriminální čin.

12. Kanadští vlastenci

Pokud jste někdy poslouchali kanadské rádio, možná jste si všimli, že se v něm poměrně často objevují kanadské songy. V Kanadě totiž existuje zákon, podle kterého musí být každá pátá písnička v rádiu kanadská.

Autor: Mak

12 nejšílenějších zákonů z celého světa. Některé zákony jsou ovšem natolik bláznivé, že vám z nich zůstane rozum stát. Vybrali jsme pro vás 10 nejbláznivějších zákonů
Zajímavosti a novinky

 563 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Tom|14.03 2016 01:37
:-)
Odpovědět
 27