Jakou nám Nikola Tesla předpověděl budoucnost?

26.11 2015|Zajímavosti
Jakou nám Nikola Tesla předpověděl budoucnost?

V roce 1926 zveřejnil časopis Collier rozhovor s vynálezcem Nikolou Teslou. Obsah rozhovoru tenkrát šokoval svět. Ifenomen pro vás připravil překlad tohoto úžasně zajímavého rozhovoru, ve kterým velký vědec ukázal svůj talent i vizionářskou schopnost.

"Lidská převezme mnoho z pravidel života včel," prorokoval slavný vědec Nikola Tesla. "Blíží se nové sexuální uspořádání, ve kterém budou ženy hrát významnou roli. Budeme komunikovat okamžitě, a to pomocí jednoduchých kapesních zařízeních. V oblacích budou létat letadla, která se budou řídit sama, pomocí rádia. Obrovské zásoby energie budou přenášeny na velké vzdálenosti pomocí potrubí. Zemětřesení se bude vyskytovat čím dál tím častěji. A některé z těchto událostí se stanou v hodně blízké budoucnosti," předpovídal Tesla.

Nikola Tesla

Osmašedesátiletý Nikola Tesla sedí tiše ve své kanceláři a studuje svět, který změnil vlastníma rukama. Tesla je vysoký, hubený, asketický muž, který se na svět dívá temnými a klidnými očima. Žije skromně a s ohromnou pečlivostí si vybírá svůj jídelníček. Pije jen vodu a mléko. Je inženýr, vynálezce a kromě toho všeho je i filozof. A to i přes všechnu jeho posedlost praktickou aplikací všeho, co se jeho talentovaná mysl naučila z knih. Říká, že za padesát let se bude svět velmi lišit od toho současného.

Tesla přišel do Ameriky, když byl ještě hodně mladý, avšak jeho genialita se rychle projevila. Díky vynálezu revolučních elektrických zařízení si vydělal peníze a postavil několik továren v New Yorku, Coloradu a na Long Islandu, kde začal pracovat na svých nesčetných experimentech, které vedly k různým poznatkům.

"Od příchodu bezdrátových systému jsem si uvědomil, že toto nové umění přinese lidstvu více než kterýkoliv jiný objev, protože to ve skutečnosti ničí vzdálenost. Většina z katastrof, které postihují lidstvo, byly způsobeny obrovskými rozměry zeměkoule a neschopnosti národů a lidí přejít do těsného kontaktu. Bezdrátový přenos to všechno změní," řekl Tesla.

"Celý svět se promění v obrovský mozek. Budeme spolu komunikovat okamžitě, bez ohledu na vzdálenost. Navíc, pomocí televize a telefonu se budeme schopni slyšet a vidět, jako bychom seděli tváří v tvář, a to navzdory vzdálenosti tisíce mil. Zařízení, která nám to umožní, budou neskutečně lehká ve srovnání s našimi současnými telefony. Lidé budou tato zařízení nosit v kapse. Jakmile se bezdrátový přenos energie stane komerčním, tam nastane revoluce."

Hranice budou zničeny

"Všechny železnice budou elektrifikované a parní lokomotivy budou v muzeích. Lidé budou cestovat pomocí létajících aut, které nebudou muset nosit palivo na palubě. Budeme moci cestovat z New Yorku do Evropy během několika hodin. Mezinárodní hranice budou z větší části zničeny a začne sjednocování a harmonizace různých zemí, které obývají Zemi.

Dojde k obrovským změnám i v každodenním životě. Budeme si moci každé ráno bezdrátově vytisknout denní tisk doma. Správa domu, topení, osvětlení i další mechanika se bude provádět automaticky. Létající stroje budou mít rozměry automobilů. Velký přínos zajistí v této věci pan Ford. Problém s parkování i výstavbou silnic bude vyřešen. V našich městech budeme mít parkovací věže a cesta bude buď rozšířena nebo naopak zrušena, protože automobily nahradí létající stroje. Zásoba tepla na Zemi, které se říká sopečná erupce, bude použita pro průmyslové účely."

Jednou z hlavních změn má být podle Tesly postavení žen. "Boj žen za dosažení rovnoprávnosti vytvoří nové sexuální pořadí, ve kterém žena bude hrát hlavní roli. Nepůjde však o fyzickou imitaci mužů, ale spíše o mentální rovnoprávnost. Od začátku historie podřízenosti žen došlo k částečné atrofii rozumových schopností, o kterých nyní víme, že jsou jimi ženy obdařeny v menším množství než muži.

Královna - centrum života

"Ženská mysl prokázala, že je schopna stejných intelektuálních úspěchů, jako ta mužská. Průměrně vzdělaná žena je stejně inteligentní jako průměrně vzdělaný muž. Ženy budou ignorovat minulost a ohromí civilizaci svým pokrokem. Postupné osvojení vůdčích schopností a nových znalostí žen povede k otupení citlivosti a potlačení mateřského instinktu. Manželství a mateřství může začít vyvolávat u lidí odpor a lidská civilizace se bude stále více podobat dokonalé civilizaci včel."

Sterilizace rasy

Včelstvo funguje na principu obrovského množství pracovníků bez pohlaví, jejichž jediným cílem v životě je tvrdá práce. Je to ideál socializovaného a kooperativního života. Pokud včelí matka nechce rodit potomky, existují další včely, které ji nahradí. Dále jsou tam pak trubci, které ostatní včely krmí a drží v úlu jen proto, že jsou schopni zplodit potomky. Pouze nejsilnější z nich dokáže stvořit potomky a poté umírá. Po zplození dalších potomků se královna snáší další desítky tisíc vajíček ve svém starém úlu, nebo staví nové včelí město a tak začíná nový cyklus rozmnožování.

Lidé si nechtějí přiznat, že jejich civilizace může fungovat na stejném principu. Ale pokud se nad tím hodně zamyslí, podobný styl života je u lidské rasy opravdu možný. Lidská rasa však musí ještě projít mnoha staletími, aby na to změnila svůj pohled a mohla žít stejným způsobem jako včely.

Již teď si můžeme všimnout, že ve Spojených státech, konkrétně ve státě Wisconsin už je možné ze zákona praktikovat sterilizaci zločinců a kontroluje se i zdravotní stav mužů, kteří by se mohli v budoucnu oženit a rozmnožit. Teď můžeme jen čekat, kam to všechno povede dál.

Zdroj: Collier

Jakou Nikola Tesla předpověděl budoucnost? V roce 1926 zveřejnil časopis Collier rozhovor s vynálezcem Nikolou Teslou. Obsah rozhovoru tenkrát šokoval svět.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ