20 zajímavých faktů o mužích

01.12 2015|Zajímavosti
20 zajímavých faktů o mužích

Ifenomen vám nabízí krátký moment, kdy se můžete rozptýlit od svých povinností a pobavit se při čtení 20 krátkých avšak zajímavých faktů o mužích.

1.

Na světě se narodí 107 chlapců na každých 100 dívek. Vědci se domnívají, že zvýšená porodnost chlapců může souviset s jejich zvýšenou úmrtností v kojeneckém věku a dětství.

2.

U kojenců mužského pohlaví je o 25 % větší pravděpodobnost úmrtí než u kojenců ženského pohlaví.

3.

Průměrná délka mužského života na celém světě je 64,52 let, u žen 68,796 let.

4.

Nejčastější příčinou úmrtí mužů v civilizovaných zemích je srdeční onemocnění

5.

Jedné třetině mužů na celém světě je z různých důvodů odžíznuta předkožka.

6.

Pokud mluvíme v absolutních hodnotách, lidský penis je v poměru k celkové hmotnosti těla delší a silnější než u jakéhokoliv jiného primáta.

7.

Během prvních šesti týdnů po početí se všechna lidská embrya vyvíjejí jako dívky, a to především proto, že se jako první předávají genetické informace z DNA matky. Po šesti týdnech rozvoje embrya mužského pohlaví, začíná gen SRY v chromozomu Y produkovat androgeny, především testosteron, který stimuluje vývoj mužských pohlavních znaků a brzdí rozvoj ženských pohlavních znaků.

Zajímavé video o tom, jak vzniká dítě

8

Většina mužů má před navázáním vážného vztahu sexuální vztah se 4 až 6 dívkami.

9

Muži mají 3-4 krát vyšší pravděpodobnost, že získají diagnózu autismu, než dívky. I když odborníci zatím nemají přesnou odpověď, proč tomu tak je, někteří si myslí, že dívky s mírnou formou autismu umějí lépe schovávat své symptomy, a proto je jejich autismus považován za jejich mentalitu.

10

Dospívající chlapci se vykašlou na školu čtyřikrát častěji než dívky. Mezi problémovými dětmi je asi 75 % chlapců.

11

Zhruba 94 % lidí, kteří zemřou na pracovišti, jsou muži.

12

Až do roku 1900 byli téměř ve všech zemích světa zdravotními sestrami ve většině případech muži. V současné době je zdravotních bratrů méně než 10 %.

13

Muži mají třikrát větší pravděpodobnost, že podlehnou alkoholismu. Ženy jsou dvakrát více náchylnější rekreačnímu používání drog jako marihuana a kokain.

14

Muži zabíjejí čtyřikrát častěji než ženy. Vraždu spáchá 10 krát více mužů než žen.

15

V téměř každé zemi na světě je dvakrát vyšší pravděpodobnost, že muži spáchají sebevraždu častěji než ženy. V některých zemích (Rusko, Brazílie) je počet sebevražd mužů šestkrát vyšší než u žen.

16

U průměrného dospělého muže je o 50 % více svalové hmoty a o 50 % méně tuku, než u průměrné dospělé ženy.

17

Jedny z prvních vysokých podpatků začali nosit muži v Mongolsku, aby jim noha neklouzala z třmenů při jízdě na koni.

18

Prvními gejšami byli muži, tzv. taykomoti. Až do 17. století byli taykomoti ve službách japonských feudálních pánů. Poté ovšem poptávka po jejich práci klesla a taykomoti byli nuceni se rekvalifikovat na baviče. První žena gejša se objevila v polovině 18. století.

19

Podle některých antropologů je schopnost mužů uznat u svého dítěte otcovství klíčovým rozdílem mezi člověkem a zvířaty, zejména u velkých lidoopů.

20

Termín "otec" byl často používán výhradně v náboženství a ideologii. Vzniklo to v antice. V římském právu měl otec přednostní práva před rodinnými příslušníky a byl prostředníkem mezi nimi a veřejnými institucemi.

Autor: Jad

20 zajímavých faktů o mužích. Ifenomen vám nabízí krátký moment, kdy se můžete rozptýlit od svých povinností a pobavit se při čtení 20 zajímavých faktů o mužích.
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ