Vzduch v autech může díky benzenu způsobovat rakovinu

17.11 2015|Zajímavosti
Vzduch v autech může díky benzenu způsobovat rakovinu

Vzduch v uzavřeném automobilu, který se navíc nachází na slunci, může obsahovat nebezpečně vysokou hladinu benzenu, který způsobuje rakovinu a mnoho dalších velmi nebezpečných nemocí.

Příliš mnoho benzenu

Automobil se zavřenými okny a zaparkovaný ve stínu může obsahovat 400 až 800 mg benzenu. Pokud jste zaparkovali na slunci při teplotě nad 16 stupňů, hladina benzenu dosahuje 2000 až 4000 mg, tedy 40 krát vyšší hodnoty, než je přípustná úroveň.

Lidé nastupují do auta se zavřenými okny a vdechují tak nadměrné množství benzenu. Benzen je toxin, který negativně ovlivňuje ledviny, kosti a játra a způsobuje rakovinu. Nejhorší na tom je, že je velmi obtížné tyto látky z těla odstranit. V pokynech k vozidlům je sice uvedeno že před zapnutím klimatizace je třeba otevřít na dvě minuty okna, ale není vysvětleno proč. Není to z důvodu lepšího výkonu vozu, ale ze zdravotních důvodů.

Klimatizace vše zhoršuje

Podle posledních výzkumů, klimatizační zařízení předtím, než začne ochlazovat vzduch, zahřívá všechny své plastové součástky, které obsahují benzen - toxin, který způsobuje rakovinu. Z toho důvodu je velmi důležité otevřít před vstupem do auta na několik minut okna a nechat auto řádně vyvětrat. Nepouštějte klimatizaci bezprostředně po nastartování auta. Nejprve na pár minut otevřete okna a pak teprve zapněte klimatizaci.

Autor: Jad

Vzduch v autech může díky benzenu způsobovat rakovinu. Pokud se vzduch v autě zahřeje na teplotu vyšší než 16 stupňů, může způsobovat rakovinu. Benzen
Zajímavosti a novinky

 557 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ