7 zajímavých faktů, které jsme nevěděli o Hongkongu

03.12 2015|Zajímavosti
7 zajímavých faktů, které jsme nevěděli o Hongkongu

Upřímně řečeno, my na ifenoménu víme o Hong Kongu velmi málo. To je i důvod, proč jsme se rozhodli to změnit a shromáždit pro vás i pro nás zajímavá fakta o tomto podivuhodném městě. Zde je 7 nejzajímavějších věcí, které jsme o Hong Kongu zjistili.

1. Město stoletých

Průměrná délka života v Hongkongu je jedna z nejvyšších na světě. Muži se zde průměrně dožívají 81 let a ženy 87 let. Hongkong má druhou nejvyšší délku života po Japonsku. Průměrná délka života v Hongkongu je 83,7 let, a to navzdory vysokému napětí, malému množství parků i věčných problémů s bydlením.

Důchodci v Hongkongu


2. Město restaurací a bufetů

Na každých 300 lidí je v Hongkongu jedna restaurace. To je nejvyšší počet na světě. Otevřít si restauraci je pro Číňany po snu stát se důstojníkem, sen číslo dvě. Kvůli obrovskému množství restaurací je zde profese kuchařů velmi populární. Platy v hongkongských restauracích dosahují pohádkových částek, někteří majitelé jsou ochotni personálu zaplatit až 20 000 hongkongských dolarů měsíčně za mytí nádobí (asi 65 360 Kč). Možná i to je důvodem, proč mnoho restaurací zaměstnává jako brigádníky roboty číšníky.

Ulice Hongkongu


3. Město mrakodrapů

Hongkong má světové prvenství v počtu mrakodrapů nad 100 metrů. Podle německé databáze Emporiorestauratem má takových mrakodrapů 1268. Pro srovnání v New Yorku je jich 684. v Tokiu 411, v Chicagu 302, v Dubaji 523 a v Šanghaji 239. Není divu, že Hongkong má v tomto směru prvenství - jako ostrov, který je zvětší části pokrytý horami, musí místem opravdu šetřit.

Mrakodrapy v Hongkongu


4. Celé město kompletně vlastní stát

Majitelem města Hongkong je stát, což potvrzuje názor, že moc a majetek jsou v Asii neoddělitelně spjaty, a to i u natolik svobodného města, jako je Hongkong. Jedinou výjimkou je zde katedrála svatého Jana a diecéze, ve které sídlí arcibiskup Hongkongu.

5. Město bez adresy, PSČ i hranic

V Hongkongu neexistuje standardní formát adresy, ani žádné standardní hranice oblastí, na které jsme zvyklí u nás. Neexistuje zde ani žádný systém poštovních směrovacích kódů. Podle místního tisku je všechna příchozí pošta tříděná ručně. Jak se v ní pošťáci orientují, to už však nezmiňují.

Bydlení v Hongkongu


6. Město slané vody

Ostrov je domovem několika milionů lidí a voda sem teče přes obří potrubí ze sousední Číny. Na veřejných toaletách se splachuje mořskou vodu. Mořská voda se používá i pro potřeby v domácnosti nebo při hašení požárů.

Moře v Hongkongu


7. Jedno z nejbohatších měst světa

Hongkong je jedno z nejbohatších měst na světě. Ve městě je více Rolls Royců na osobu než v kterémkoliv jiném městě na světě. Na druhé straně zde existuje velký počet chudých lidí.

Rolls RoyceAutor: Jad

7 faktů, které jsme nevěděli o Hongkongu. Hongkong je pozoruhodné město, které si určitě zaslouží pozornost. Máme pro vás 7 nejzajímavějších faktů o Hongkongu, které
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ