10 faktů o kreativních lidech

20.01 2021|Zajímavosti
10 faktů o kreativních lidech

Není pochyb o tom, že kreativní lidé jsou velmi odlišní od většiny. Někdy se zda, že žijí v jiném světě, možná i v jiném vesmíru. Ifenomén přemýšlel nad tím, v čem se tito lidé liší a níže je výsledek.

1. Kreativní lidé se neustále vznáší v oblacích

Pokud chcete kreativního člověka najít v hlučné společnosti, kde se hodně mluví a baví se, pak jej pravděpodobně najdete sedět v rohu místnosti, kde bude něco psát, kreslit nebo nad něčím přemýšlet. Ve škole mohou kreativní děti myslet na dějepis, zatímco paní učitelka vysvětluje Pythagorovou větu. Často zapomínají na vše, co se děje kolem a v takových chvílích se jim v hlavě rodí skvělé nápady.

2. Jsou dobří pozorovatelé a analytici

Zdrojem nových nápadů může být pro kreativce cokoliv, od krajiny, budov, částí oblečení nebo dekorací. Kreativní lidé se chytají každé maličkosti. A každá maličkost v nich dokáže podnítit nové nápady.

3. Den nemá režim

Budíček v 7:00, oběd v poledne, odpolední občerstvení v 16:00, večeře v 19:00 a spánek od 22:00, to u kreativních lidí příliš nefunguje. Ti fungují, když chtějí. A když nechtějí, tak s nimi nic nehne. Pokud se jim v hlavě zrodí nápad, jsou schopni pracovat hodiny i dny bez přestání. Pokud je ten den múza zrovna nepolíbila, tak zkrátka nic kreativnícho nevytvoří.

4. Milují samotu

Mnozí se samoty bojí, kreativita si ji naopak žádá. Pro kreativní lidi je samota způsob, jak se skrýt před agresí světa a formalitami, které ve společnosti převažují. Tito lidé jsou často nejradši sami s vědomím, že je nikdo nebude rušit a zahánět jejich múzu.

5. Chtějí zkusit vždy něco nového

Rutina? Co to je? Kreativní lidé tento pojem neznají a ani nechtějí znát. Monotonní rytmus života typu práce-domov-spánek je to nejhorší, co se jim může stát. Potřebují neustále adrenalin, pohyb a nové emoce. Takže dělají vše proto, aby svou denní dávku dostali.

6. Nebojí se riskovat

Chcete-li přijít s něčím novým, neotřelým, pak někdy musíte dělat nečekané věci a občas i vsadit vše na jednu kartu, a to ať už se to týká osobního nebo pracovního života. Nemůžete vytvořit něco neobvyklého, pokud nejste odvážní.

7. Neúspěch a chyby jsou velkou motivací

Život, jak ho známe, má černé i bílé pruhy. Po neuvěřitelném úspěchu může následovat velké selhání. Všichni geniální vynálezci a umělci zažili okamžiky, kdy jim bylo opravdu zle. Ale i když se to dělo, tito lidé se nikdy nevzdali a pokračovali ve svém úsilí, dokud nedosáhli toho, čeho chtěli. Vytrvalost je pro kreativní lidi velmi důležitá vlastnost.

8. Dělají to, co je inspiruje

Nejdůležitější věc pro kreativní lidí je dělat to, co mají opravdu rádi. Nepotřebují uznání. A dělat něco, co musí, to není nic pro ně. Jejich štěstí jednoduše spočívá ve svobodě vytvářet nové věci novými způsoby.

9. Kreativní lidé se dokáží vžít do druhých

Je velmi zajímavé vidět filozofii někoho jiného, vidět svět z perspektivy druhých. Na okamžik začít přemýšlet jako jiný člověk. Je to skvělý způsob pro vlastní rozvoj, což kreativní lidé dobře vědí.

10. Vidí a slyší všechno

Kreativní lidé mají zázračnou schopnost dát dohromady i neslučitelné. Podstatou jejich tvořivosti je schopnost dívat se na věci, které jiní nevidí. Bez těchto lidí by byl svět nudný a ponurý. Kreativní jedinci nás probouzejí k rozvoji a mění nás k lepšímu. Tvrdit, že jsou 100 % odlišní od nekreativních jedinců by bylo špatné. Tito lidé mají pouze snahu vytvořit něco nového. Snaží se být originální a dělat věci novými způsoby, což nakonec slouží celé společnosti.

Autor: Liv

Mohlo by vás zajímat: 13 cvičení, díky kterým se z vás stane kreativní génius

10 faktů o kreativních lidech. Není pochyb o tom, že kreativní lidé jsou velmi odlišní od většiny. Někdy se zda, že žijí v jiném světě, možná i v jiném vesmíru. Ifenomen
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ