19 úžasných faktů, o kterých jste zaručeně nevěděli

16.12 2015|Zajímavosti
19 úžasných faktů, o kterých jste zaručeně nevěděli

Dnes pro vás máme 19 zajímavostí z celého světa, které jste zaručeně nevěděli. Některé vás značně překvapí.

1. Kůže pro interiéry luxusních automobilů Bugatti Veyrons se vyrábějí jedině z krav, které jsou speciálně pěstované v rakouských horách, protože to je místo, kde jsou ideální podmínky - žádné ostnaté dráty ani komáři. Díky tomu je kůže z těchto krav téměř bezchybná.

Bugatti Veyron


2. V německém městě Fuggerei se cena nájemného za bydlení nezměnila od roku 1520. Nájemné je pouhých 0,88 eur ročně. Ve městě můžete za těchto podmínek žít po dobu jednoho roku.

Fuggerei


3. Tři roky po potopení lodi Titanic se potopila loď Eastland. K tragédii došlo proto, že nový zákon vyžadoval, aby na lodích bylo více záchranných člunů. V důsledku tohoto zákonu byla loď Eastland čluny doslova zahlcena. Čluny byly tak těžké, že se loď potopila i s 800 cestujícími. Všichni zemřeli.

Eastland


4. Pedro López, přezdívaný jako "Monstrum z And" zabil více než 300 mladých dívek v Jižní Americe. Je považován za nejvíce krvavého maniaka 20. století. V roce 1998 byl z vězení propuštěn a jeho současné místo pobytu je neznámé.

Pedro Lopéz


5. Posezení u ohně škodí našemu zdraví mnohem více než kouření cigaret. Studie ukazují, že kouř z hořícího dřeva má 30 krát více karcinogenů než tabákový kouř.

6. V roce 1976 bylo v jednom z kalifornských zábavních parků nalezeno mumifikované tělo jistého Elmera Makkurdiho. Tento muž byl zastřelen v roce 1911. Jeho tělo bylo poté pokryté vrstvou vosku a použito jako figura oběšence. Nedávno spadla "domělé" voskové figuríně ruka a k všeobecnému zděšení se zjistilo, že je lidská.

Mumie Elmera Mukkurdiho


7. Sérioví vrazi jsou jako včely. Své činy páchají v blízkosti svého bydliště, ale zároveň dost daleko, aby nevzbudili podezření v sousedech. Včely sbírají nektar kolem svých úlů, ale ne příliš blízko domova, aby ho nemohli najít dravci. Vědci studovali chování včel a zjistili, že stejné algoritmy jako u včel pomáhají policii chytat vrahy.

Včela


8. 47-letá Angličanka Michelle Philpotts žije dvacet let ve městě, které známe z filmu Na Hromnice o den více. V důsledku dvou vážných dopravních nehod ztratila schopnost vytvářet si nové vzpomínky. Každé ráno se probouzí s důvěrou, že se nachází v roce 1994.

9. Pokud pečete meloun na grilu, po určité chvílí ztrátcí svou strukturu a stává se z něj melounový steak - docela snesitelná náhražka masa.

10. Himalajské včely (největší na světě) vyrábí halucinogenní med, jehož účinků si dosyta užívají místní kmeny.

Med


11. Mezi klasickou představu o pirátech patří i to, že jejich lodě převážely spoustu zlata, stříbra a drahých kamenů. Faktem je, že piráti nejčastěji plenili obchodní lodě, které přepravovaly položky, jako jsou balíky oblečení, zvířecích kůží, koření, cukru, kakaa, tabáku, bavlny nebo dřeva.

12. Když Matt Le Blanc prošel castingem na roli v televizním seriálu Přátelé, měl v kapse pouhých 11 USD. Teprve po obdržení prvního hereckého platu si mohl konečně dovolit teplé jídlo.

Matt Le Blanc


13. Žvýkačka během deseti minut zabije téměř tolik bakterií jako použití dentální nitě.

14. Když si štěňata hrají, psi často nepoužívají plnou sílu, protože fenky by přestaly mít zájem o hru.

15. Když se rychle podíváme z jednoho bodu na druhý, dojde mezi očima a mozkem jakoby ke krátké ztrátě pozornosti, proto se nám zdá, že čas který věnujeme tomu pohledu je delší než ve skutečnosti je.

16. Světlo z Polární hvězdy, které nyní vidíme, odletělo od hvězdy v roce 1692. Světlo z Polární hvězdy letělo neuvěřitelných 323 let.

Polární hvězda


17. V roce 1951 zemřela na rakovinu afro-američanka Henrieta Lacks. Její buňky neumírají a dokonce se i množí. Od té doby vědci rozpěstovali z jejich buněk 20 tun nesmrtelných buněk.

18. Rychlost chůze člověka závisí od člověka, se kterým jde. Pokud muž jde se ženou, muž jde automaticky o 7 % pomaleji, ale pouze v případě, že ho žena zajímá. Muž ve společnost mužských přátel má tendci jít trochu rychleji.

19. V roce 2008 byla jedno z vídeňských rekvizit nechtěně nahrazena pravým, velmi ostrým nožem. V jedné sebevražedné scéně si tímto nožem herec Daniel Hevels podřízl krk. Přežil jedině zázrakem a později se vrátil na divadelní prkna.

Autor: Jad

19 úžasných faktů, o kterých jste zaručeně nevěděli. Dnes pro vás máme 19 zajímavostí z celého světa, které jste zaručeně nevěděli. Některé vás značně překvapí.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ