Jak na bezproblémový vstup do Ruska pro fanoušky Mistrovství světa ve fotbale 2018

06.07 2018|Zábava
Jak na bezproblémový vstup do Ruska pro fanoušky Mistrovství světa ve fotbale 2018

Rok 2018 je z pohledu ruského fotbalu jednou z nejvýznamnějších událostí v historii země. Poprvé v historii se zde totiž bude konat Mistrovství světa ve fotbale. Práva na pořádání získalo Rusko v roce 2010 a finálové zápasy budou probíhat mezi 14. červnem a 15. červencem 2018. Chcete být také u toho? Aby ne! Tak pozorně čtěte, poradíme vám jak na to!

Na mistrovství světa ve fotbale v Rusku nepotřebujete vízum

Ano, je to tak. Získání turistického, soukromého či jiného víza do Ruska totiž nemusí být vždy zcela rychlou a snadnou záležitostí a nemusíte se tak obávat, že byste zmeškali ty nejdůležitější zápasy. Pro účast na zápasech Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018 v Rusku je tím nejdůležitějším dokladem tzv. FAN ID neboli karta (pas) diváka, vystavená na jeho jméno, a dále také registrace.

Na mistrovství světa ve fotbalu v Rusku nepotřebujete vízum


Co je to FAN ID?

FAN ID v podstatě nahrazuje mnohovstupové vízum do Ruska. Tento systém byl schválen již v roce 2016 a jeho účelem je zejména zabezpečit rychlý a pohodlný vstup diváků na stadiony. FAN ID je povinná, bez ní se na žádný zápas Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018 v Rusku nedostanete.

Kde získám FAN ID?

Přejděte na speciální web https://www.fan-id.ru/, kde o FAN ID podáte žádost. K žádosti budete potřebovat již zakoupenou vstupenku (případně doklad, opravňující k jejímu získání) na některý ze zápasů Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku, své osobní údaje a také fotografii pasového formátu. Registrace sama o sobě trvá jen několik minut a hotovou FAN ID si buď můžete nechat zaslat poštou, případně v jednom z vízových center (partnerů projektu) a v zastupitelstvích Rossotrudničestva.

Co je to FAN-ID?


Nezapomeňte na registraci

Po příjezdu do Ruska se také musíte registrovat. Pokud bydlíte v hotelu, Vaší registraci by za Vás měl vyřešit hotel, pokud však bydlíte v apartmánu, zodpovědnost registrace leží na jeho vlastníkovi. Po příjezdu do Ruska a následném ubytování si tak otázku registrace v každém případě nezapomeňte v ubytovacím zařízení ověřit.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Jak na bezproblémový vstup do Ruska pro fanoušky Mistrovství světa ve fotbale 2018
Zajímavosti a novinky

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ