6 leteckých zážitků, které můžete nadělit svým blízkým pod stromeček

22.11 2017|Zábava
6 leteckých zážitků, které můžete nadělit svým blízkým pod stromeček

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Stačí ale jeden pohled z ptačí perspektivy a váš názor i pohled na svět se navždy změní. Pokud chcete svým blízkým letos nadělit něco opravdu speciálního a chcete mít jistotu, že na váš dárek budou vzpomínat možná až dokonce života, pak vsaďte na jeden z leteckých zážitků.

1. Let balonem

Ještě předtím, než si první člověk vyzkoušel let opravdovým letadlem, uchvátily lidstvo lety balónem. V 18. století vypustili první horkovzdušný balón bratři Montgolfierové, kteří vlastnili papírnictví a jednou si všimli, že stoupající horký vzduch nadnáší papírové sáčky. Jejich prvními pasažéry byla ovce, husa a kohout. Jejich let balonem byl úspěšný a po třech kilometrech všechna zvířata v pořádku přistála na zemi. Od té doby se mnoho změnilo a let balónem si může bezpečně užít i běžný smrtelník. Radost tento zážitek udělá zejména romantickým duším, které touží se nerušeně kochat krajinou.

2. Vyhlídkový let letadlem

Cesta dopravním letadlem v 10 tisících kilometrech rozhodně není to samé jako let vyhlídkovým letadlem. Ten vzrušující pocit v prostorech menšího stroje než je dopravní Airbus rozhodně ocení dobrodružné povahy, ale i milovníci krajiny, kteří si mohou dopřát jedinečnou podívanou na krásy naší země z pohledu ptáků. Vyhlídkové lety po celé ČR si může užít celá rodina.

3. Vyhlídkový let vrtulníkem

Ještě luxusnější prožitek zajistí vašim milým let vrtulníkem. V čem je lepší? Na rozdíl od letadla může stát ve vzduchu na místě nebo letět nízko nad zemí, což už je tak trochu i adrenalinový zážitek.

4. Let větroněm

Let větroněm je doslova poezie. V letadle je ticho a vy se můžete nerušeně věnovat pozorování krajiny. I přes notnou dávku romantiky je to zároveň vzrušující záležitost. Letět v letadle bez motoru totiž není jen tak.

5. Seskok padákem

Příznivcům opravdového adrenalinu se už klasickým letem asi nezavděčíte. Ale seskok padákem jim určitě vezme dech. Taková dávka adrenalinu z nich rozhodně jen tak nevyprchá, takže si můžete být jisti, že o tomhle šíleném zážitku budete poslouchat ještě hodně dlouho. Samozřejmě v dobrém.

6. Tandemový seskok padákem

Kdo se bojí skákat padákem sám, může se nejdříve osmělit při tandemovém seskoku padákem. Jak se říká, ve dvou se to líp táhne a se zkušeným instruktorem zmizí i poslední pochybnosti.

6 leteckých zážitků, které můžete nadělit svým blízkým pod stromeček. Let balonem, seskok padákem, tandemový seskok, vyhlídkový let letadlem, vrtulníkem nebo větroněm
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ