Jak zahnat dětskou nudu

10.04 2017|Zábava
Jak zahnat dětskou nudu

Co dělat, když se mé děti nudí?! Řešení se samozřejmě odvíjí od věku dítěte. Spoustu věcí rodiče s dětmi nedělají jen proto, že mají pocit, že v tom sami nejsou dost dobří.

Samozřejmě nikoho nepřekvapí, že pokud je venku krásně, měli bychom se snažit dětem umožnit být venku. Dříve, když ještě nebyly žádné počítače, chytré telefony a sociální sítě, byly děti venku takzvaně „od nevidím do nevidím“ - a to doslova. Kdyby jim rodiče nedali přesné časy, kdy být doma na oběd a kdy na večeři, děti by běhaly po venku od úsvitu do setmění. Vždyť je tolik věcí, co se dá dělat!

Více možností mají samozřejmě děti na vesnici, které mohou běhat v podstatě kdekoli chtějí. Základ je dětské hřiště s průlezkami, houpačkami a skluzavkami. Až tohle dítě omrzí, začne se svými kamarády hledat nové útočiště. A co může být lepší, než si ho vytvořit? Bunkry jsou něco, co projde životem každého dítěte. Ať už je to bunkr v keřích, lese, větrolamu, nebo doma v pokojíčku z dek. Je to místo, kde má dítě svůj vlastní prostor s kamarády, popřípadě s rodiči.

Bunkr v lesíku nebo větrolamu je pro dítě velmi vzrušující záležitost. Nejen že je to místo, kde si s kamarády shromažďují různé „poklady“ ve formě plechovek, nebo „zbraní“(klacků), ale hlavně je to jejich velké tajemství. Nikdo, kdo není „v partě“, nesmí vědět, kde se toto tajné místo nachází. A pokud si myslíte, že se tohle týká jen kluků, jste na omylu.

Míč je klíč k mnoha problémům

Že Vaše dítě nerado hraje fotbal? Nezoufejte! Vedle klasických her s míčem jako je kopaná, vybíjená, přehazovaná nebo házená, existuje spousta dalších zábavných her. Jedna z nich je například tzv. hra Osel. Děti si háží třeba v kroužku a při každém nechycení míče přibývá dítěti písmenko

– O _ _ _ - ten, kdo bude první OSEL, prohrál. Možná to zní trochu zvláštně, ale děti opravdu baví to, že mohou zvítězit obyčejným chytáním míče.

Další hra, kterou dítě může hrát samo, je hra, při které vyhazuje balon do vzduchu přímo nad sebe, nebo háže proti zdi, a mezi každým dopadem musí tlesknout, což si může podle svých schopností stěžovat tím, že pokaždé musí tlesknout víc než u předchozího hodu.

Skákací guma je nejlepší!

V dnešní domě už mezi dětmi hit zvaný skákací guma, úplně vypršel. Přitom to byl skvělý nápad, jak se zabavit a přitom jediné, co potřebujete, je mít v kapse zmuchlanou gumu. Tato hra se dá hrát buď min.ve třech lidech, nebo stačí jedno dítě a dvě židle. Dvě děti/židle si stoupnou dovnitř skákací gumy a odstupem od sebe a roztáhnutím nohou na zhruba vzdálenost boků, ji napnou. Pak už další děti mohou skákat. Pro tuto hru existují různě vymyšlená kola, která jdou po sobě. Začíná se od nejlehčího až po těžší skoky. Úroveň se také ztěžuje tím, že se zvedá vzdálenost gumy od země a v závěru děti skáčou například metr vysoko a snaží se splnit všechno kola.

Jistě existuje spousta dalších věcí, jak se děti mohou zabavit pokud je venku krásně.

Ale co dělat, když prší?

Jedna ze zábavných věci, která se už teď také tolik nehraje, je hra pro čtyři ruce. Je k tomu potřeba obyčejný provázek spojený do kolečka. Jeden hráč vždy na začátku obmotá provázek na prsty do odpovídajícího začátečního stavu. Poté si podle pravidel hráči pomocí prstů přebírají provázek a tím se dostávají přes různá kola a vždy musí vymyslet východisko pro převzetí provázku tak, aby nevznikl prázdný kruh.

Jak už bylo zmíněno na začátku, rodiče se občas bojí vyzkoušet s dětmi některé aktivity ve kterých úplně nevynikají. Jedním ze skvělý příkladů je kreslení. Spousta lidí neumí kreslit a to pro většinu rodičů znamená, že nebudou kreslit ani se svými dětmi. Ale popravdě – dětem je jedno, jak jste v čem dobří, nebo nejste. Hlavně, že se jim věnujete. Ocení jakoukoli Vaši pozornost. Proto se s nimi vraťte do svého dětství, kdy Vám bylo jedno, jak moc dobří jste ve věcech, které Vás baví!

Jak zahnat dětskou nudu. Znáte nejznámější hry, kterými se děti mohou bavit venku? Co děláte s dětmi, když venku prší? Jak děti během špatného počasí zabavit
Zajímavosti a novinky

 557 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ