Pomaturitní studium s first minute

22.02 2017|Zábava
Pomaturitní studium s first minute

Nikdy mne škola zvlášť nebavila a už se moc těším, až ji v letošním roce ukončím, snad úspěšně maturitou. Jediný předmět, na který jsem se kdy těšila, byla jenom angličtina. Všechno ostatní mne nijak zvlášť nezaujalo. A rodiče věděli, že nikdy nebudu studijní typ, ale přesto mne nutili do neustálé přípravy alespoň na maturitu z cizích jazyků.

Věděla jsem, že kdo dnes umí jazyky má na trhu práce vyhráno. Tak jsem se snažila učit se alespoň tu angličtinu. A všichni byli spokojení. Dívala jsem se na filmy v angličtině a četla jednoduché knížky. Neustále jsem se snažila překládat texty z angličtiny do češtiny.

Ale jednoho dne se všechno změnilo. Tak jak jsem byla smířená s tím, že nikdy už po maturitě studovat nebudu tak mamka mé plány opět otočila o 180°. Když přišla domů z práce, položila jako obvykle poštu na stůl a šla vařit.

Všimla jsem si, že úplně nahoře je položený leták z jazykové školy Pelican. Říkala jsem si co má asi za lubem. A přečetla si ho. „Studuj jazyky v rámci pomaturitního studia a měj status studenta i na další rok.“ Začínalo mi svítat.

Ona mě přece jen chce donutit ten jazyk studovat, dokud to půjde. U večeře jsem neřekla ani slovo, ale v hlavě mi ten nápis utkvěl. Neustále jsem nad tím přemýšlela. Prodloužila bych si rok studia a učila bych se jen angličtinu nebo jiný cizí jazyk.

Pomaturitní studium by bylo jen na 4 hodiny denně, což je obrovský rozdíl oproti výuce na střední škole. Tam jsme každý den skoro 8 hodin. A navíc už by tam nebyla žádná matematika, fyzika ani jiné dle mého názoru nepotřebné předměty. Pomaturitní studium angličtiny nebude tak náročné a ještě bych se toho mohla hodně naučit a zlepšit se.

Za další dva dny se mě mamka zeptala, zda jsem si toho letáčku všimla. Řekla mi, že by byla velmi ráda, kdybych se rozhodla tuhle nabídku využít. Že mě s tátou podpoří. Navíc kdyby mne přihlásili už teď v únoru, získali bychom slevu First minute pomaturitní studium a výrazně bychom ušetřili.

Nabídka se mi začínala líbit čím dál tím víc. Pomalu jsem si začínala hrát s myšlenkou, že bych si přece jen ještě jeden rok mohla užít status studenta a neřešit práci. Nikdy před tím mě nenapadlo, že by něco takového bylo vůbec možné.

Je rozhodnuto – budu studovat Pomaturitní studium angličtiny v Pelicanu
Protože jsme se rozhodli opravdu brzo, škola nám dala velkou slevu za akci First minute. Což bylo velice příjemné. Začínala jsem se i docela těšit. Jazyková škola byla na naprosto ideálním místě v Brně. Nikde nebudu muset složitě dojíždět.

Ze zvědavosti jsem si ihned začala projíždět internetové stránky školy a dívala se na fotky z loňských let.

Ve škole jsem se nebavila už téměř o ničem jiném. Pokaždé když se nás vyučující ptali, kam budeme směřovat po maturitě, moje odpověď zněla: „já půjdu studovat do jazykové školy Pelican.“ Dokonce se mi podařilo přesvědčit i nejlepší kamarádku, která si přihlášku nakonec podala taky.

Nakonec se nás takto sešlo ze třídy 5. Všichni jsme využili slevu First minute a těšili se do pomaturitního studia v Brně a na to jak si zlepšíme za rok jazyk a nebudeme muset chodit do práce. Už aby bylo září.

Pomaturitní studium s first minute - studium jazyků na pomaturitním studiu v jazykové škole Pelican v Brně. Věděla jsem, že kdo dnes umí jazyky má na trhu práce vyhráno
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ