9 interaktivních stránek, které vás naučí všemu možnému

29.01 2016|Zábava
9 interaktivních stránek, které vás naučí všemu možnému

Na světě existuje spousta moderních technologií, které vás mohou naučit se něco užitečného. Dnes pro vás máme 10 interaktivních vzdělávacích webů, které vám pomohou ponořit se do světa poznání.

1. Učte se světové jazyky

Wordmap je skutečným darem pro ty, kteří se rádi učí cizí jazyky. Pomocí interaktivní mapy se můžete naučit cizí slovo ve všech jazycích světa. Stačí zadat slovo do příslušného řádku a sledovat mapu konkrétního státu, v jehož řeči vás slovo zajímá. Web najdete zde.

2. Naučte se kreslit pískem

Pokud byste někdy chtěli zkusit malovat pískem, pak určitě navštivte tento web. S barevným pískem můžete vytvořit jednoduché výkresy, ale i skutečná mistrovská díla. Chcete-li začít, stačí stisknout pravé tlačítko myši a pohybovat kurzorem po obrazovce. Po dokončení můžete obrázek uložit do počítače, vytisknout a pověsit na zeď.

3. Zemědělec

Pokud nic nevíte o zemědělství, pak vám tento web poskytne všechny potřebné informace o chování kuřat, pěstování plodin i dalších potřebných věcech z této oblasti. Vyberte si znak farmy a pak už se můžete v klidu ponořit do světa pěstování brambor, výstavby plotů, používání hnojiv, právních předpisů v oblastí zemědělství a dalších.

4. Dostaňte se mezi umělce

Můžete se stát Henrym V. v Shakespearově divadle nebo si zahrát v Peer Gynt v Carnegie Hall. Stačí si jen vybrat žánr, umístění a ocitnete se na největších pódiích světa s možností vidět, co se kolem vás děje ze všech stran. Na aplikaci se dostanete zde.

5. Naučte se historii potravin

Na těchto stránkách si můžete zajít do supermarketu a podívat se, jak jsou vyrobeny vaše oblíbené výrobky nebo si zajít do tropického pralesa a naučit se historii výroby cukru či cukrovin, nebo se vydáte do vzdálených zemí, kde se podíváte, jak se připravují ryby a používá koření.

6. Pocit, jako astronaut

Pokud vás láká podívat se do vesmíru a nejraději byste přitom nevstali z židle, pak určitě oceníte aplikaci Googlu, která vás do vesmíru dopraví díky jedinému kliknutí. Můžete si prohlédnout souhvězdí, která obklopují naši domovskou planetu nebo se přiblížit ke hvězdám.

7. Animované obrazy Clauda Moneta

Tato stránka bude lákat umělce i ty, kteří mají od umění daleko. Díky těmto stránkám přichází slavné obrazy Clauda Moneta k životu a umožňují divákovi lépe pochopit jednotlivá díla.

8. Navštivte virtuální muzeum Galileo Galilei

Díky informačním technologiím můžete navštívit muzeum vědy, aniž byste opustili domov. Ve virtuálním muzeu můžete najít velké množství starých měřících přístrojů. Každá místnost je opatřena popisem v angličtině nebo italštině.

9. Zjistěte, kolik lidí je právě teď ve vesmíru

Kromě skutečnosti, že zjistíte, kolik lidí se právě teď nachází ve vesmíru, získáte na tomto webu životopisné informace o každém astronautovi. Web najdete zde.

Autor: Mak

Vzdělávací weby online. Na světě existuje spousta moderních technologií, které vás mohou naučit se něco užitečného. 10 interaktivních vzdělávacích webů
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ