Co o vás říká vaše oblíbená barva?

15.01 2016|Zábava
Co o vás říká vaše oblíbená barva?

Téměř každý má svou oblíbenou barvu. Dokonce, i když si nemyslíme, že ji máme, existuje jedna, ke které přirozeně tíhneme více než k ostatním barvám. Všichni máme své preference - to je zkrátka role lidské bytosti.

Všeobecně nejoblíbenější barvou na světě je modrá. Nejraději ji mají muži. Ženy na druhé straně dávají často přednost černé. Žlutá podle statistik není příliš oblíbená. Preferuje ji asi 5 % lidí. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, co o vás vaše nejoblíbenější barva vypovídá, pak jste tady správně. Dnes se na barvy a jejich nositele podíváme blíže prostřednictvím pseudo-oboru nazývaného psychologie barev. Psychologie barev se zabývá tím, jak se volba barev odráží v naší osobnosti a rysech našeho chování.

1. Líbí se mi modrá

Pokud je vaše nejoblíbenější barva modrá, pak jste klidní, chladní a schopni dělat více věcí najednou. Modrá, barva oceánu, je často spojována s pocity klidu, takže ti, kteří ji milují, jsou často schopni najít klid a pohodu v místech, kde ostatní ne. Lidé, kteří rádi nosí modrou, jsou spolehliví
a pro absenci lepšího slova, roztomilí.

2. Moje oblíbená barva je červená

Jste sexuálně nabití a chcete udělat trvalý dojem. Studie zjistila, proč jsou k sobě více přitahovány osoby v červené barvě více, než v jiné. I když si vědci nejsou úplně jistí, myslí si, že to může být tím, že když se nějaký zvířecí druh zbarví do červená, je v tom vždy sexuální přitažlivost. Lidé, kteří milují červenou, jsou si tohoto efektu vždy vědomi, jsou extrovertní a sebevědomí. Bylo rovněž zjištěno, že preference červené barvy se zvyšuje u žen, když dosáhly vrcholu plodnosti ve svém menstruačním cyklu. Pokud je červená vaše oblíbená, jste zřejmě srdeční, upřímní, ale také možná trochu tvrdohlaví a agresivní.

3. Nejradši mám zelenou

Jsou pro vás hodně důležité peníze a bezpečnost. I když si možná myslíte, že mít rád zelenou znamená mít rád přírodu, podle psychologie barev to znamená, že se chcete cítit bezpečně ve svých vztazích a financích. Chcete, aby vás ostatní vnímali jako úspěšnou, bohatou a důležitou osobu ve vašem společenském kruhu. Lidé milující zelenou jsou sociální motýli. „Zelení“ lidé jsou srdeční přátelští, plní energie, rádi rozdávají lásku a pomáhají ostatním.

4. Oranžová

Příznivci oranžové jsou přátelští, bezstarostní a optimističtí. Ti, kteří milují oranžovou, chtějí být středem pozornosti. Podle Fabera Birrena, který studuje barvy se milovníci oranžové neradi žení, a pokud ano, tak jejich manželství vznikne jen z lehké náklonosti. Oranžová pomáhá proti depresím a umí probudit ztracenou víru v život. Probouzí v člověku chuť experimentovat.

5. Miluji fialovou

Fialová je symbolem spirituality, duchovna, ale i srdečnosti. Lidé, kteří preferují fialovou jsou jakýmisi hippies postavami, které se nejsou příliš schopny vypořádat se se svými utopickými ideály. Mají tendence upřednostňovat mysticismus místo reality a raději vidí svět fialovými brýlemi, což může být pro okolí obtížné. Fialová je symbolem spirituality, duchovna, ale i srdečnosti. Lidé, kteří k ní tíhnou, jsou oduševnělí a mají srovnané priority.

6. Šedá

Lidé milující šedou se bojí závazků. Z hlediska psychologie je šedá barva bez emocí, nudná, samostatně stojící a nerozhodná. Ti, kteří tvrdí, že šedá je jejich oblíbená barva, nemají žádné výrazné preference. Postrádají vášeň, která přichází s láskou skutečné barvy. Je to barva typická pro opatrné a nejisté lidi s nedostatkem sebevědomí, kteří se bojí projevit a mají strach ze života. V šedé se snaží uniknout od reality.

7. Jen růžová to může být

Milovníci růžové jsou trochu naivní, nezralí a dost citliví. Pokud tuto barvu milujete, jste plní emocí, přátelští, máte otevřené srdce a toužíte po romantických cestách. Ti, kteří upřímně upřednostňují růžovou barvu to dělají proto, že se snaží utéct od reality hrozící dospělosti. Milovníci růžové jsou dětinští ve způsobu komunikace s ostatními.

8. Láska k černé

Stejně jako Angelina Jolie, ti kdo preferují černou, mají tendenci být komplikovanými realisty s potřebou řídit. Jejich realistický pohled na svět udržuje jejich pesimismus a náladovost v šachu, zatímco jejich jednoduchý přístup ve snaze udržet věci temné a ponuré, je nutí objevit sofistikovanější řešení. Černá je barvou citlivých duší, které láká tajmeno a mystika. Tito lidé se často bojí lidí a snaží se před nimi schovat.

9. Bílá

Bílá symbolizuje nevinnost, panenství a je oblíbenou barvou postavy Daisy z knihy Velký Gatsby, která chtěla vytvořit dojem, že je nevinná, i když to tak docela nebyla pravda. Ti, kteří upřednostňují bílou chtějí přesvědčit ostatní, často i sami sebe, že jsou čistí. Jsou velmi pečliví, co se týče jejich vzhledu. Tuhle barvu vyhledávají ti, kteří chtějí mít život dokonalý, harmonický a nesnášejí nedokonalosti.

10. Hnědá

Hnědá je převtělením jednoduchosti a pohodlí. Ti, kteří milují hnědou, nemají potřebu extravagance. Mají rádi věci takové, jaké jsou. Jsou spolehliví, skromní, přímí a neradi přemýšlí. Tito lidé umí hospodařit s penězi a stojí nohami pevně na zemi.

11. Žlutá

Žluťásci jsou šťastní idealisté, kteří jsou příliš často podceňováni. Barva slunce zlepšuje náladu, povzbuzuje a zároveň je symbolem moudrosti. Podporuje myšlení, oživuje paměť, milují ji chytří a zábavní lidé, kteří se nebojí ukázat, jací doopravdy jsou.

Autor: Liv

Co o vás říká vaše oblíbená barva? Oblíbená versus charakter osobnosti. Téměř každý má svou oblíbenou barvu. Jaký charakter mají lidé, kteří preferují určité barvy
Zajímavosti a novinky

 561 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ