Kam o víkendu 4.-5. února 2017?

03.02 2017|Zábava
Kam o víkendu 4.-5. února 2017?

Přemýšlíte, kam o víkendu 4. -5. 2017. února? Máme pro vás tipy napříč celou republikou. Stačí si jen vybrat, která kulturní akce je pro vás to pravé ořechové a pak už se jen bavit.

Praha

Akcí číslo jedna v Praze bude tento víkend koncert Ennia Morriconeho. Světově uznávaný hudební skladatel Ennio Morricone, který je znám především díky filmové hudbě k bezpočtu velkofilmů, po roce opět vystoupí v České republice. Hudební skladatel Ennio Morricone se vrátí do pražské O2 areny 4. února 2017. Vystoupení se uskuteční v rámci turné 60 Years of Music World Tour, během něhož doprovodí tuto italskou ikonu filmové hudby 200 muzikantů i zpěváků. I pro své další turné si Morricone vybral jako doprovod Český národní symfonický orchestr. Ten doplní i mnohočlenný pěvecký sbor a několik sólistů.

Ennio Morricone se proslavil zejména hudbou k westernům. Celkově však zkomponoval hudbu k více než pěti stům filmů a seriálů. Ennio Morricone je génius emocí a mistr zachycení okamžiku. Bez nadsázky lze říct, že jeho hudba často předčila samotný film, ke kterému byla vytvořena.

Středočeský kraj

Přemýšlíte, kam o víkendu ve Středočeském kraji? V sobotu 4. 2. 2017 můžete prožít ve víru tance. Ve Středočeském kraji vás totiž čeká 10. reprezentační ples měst Mnichovo Hradiště. Překvapením večera bude hudba v podobě big bandu Unisono, a tak můžete noc protančit ve víru velkého hudebního tělesa, které doprovázelo například Glenna Millera a další hvězdy jazzu a swingu.

V loňském roce jste se na parketu v Mnichově Hradišti mohli naučit swingové tance, letos si můžete užít lekce irských tanců, jež vám předvede Divoký Ir. Třešničkou na dortu v celém programu bude kouzelní Magic Alex, finalista Talentmánie a vítěz několika mezinárodních soutěží.

Liberecký kraj

Liberecký kraj ožije o víkendu 4. 2. - 5. 2. 2017 v rámci Mistrovství ČR v badmintonu. Příznivci tohoto sportu se mohou nachystat na pěkně nabitý víkend. V pátek 3.2.2017 od 11:45 je na programu Slavnostní zahájení. V sobotu 4.2.2017 od 9:00 proběhne čtvrtfinále a semifinále. V neděli 5.2.2017 si pak všichni milovníci badmintonu mohou užít od 10:00 finále. Mistrovství ČR v badmintonu 2017 proběhne v hale TUL Harcov v Liberci.

Královohradecký kraj

V Královohradeckém kraji se tento víkend můžete vydat za dobrodružstvím do planetáriu. Digitální planetárium vám v sobotu 4.2.2017 tentokrát představí film Cesta za miliardou sluncí, který pojednává o jednom z největších astronomických dobrodružství, do kterých se kdy lidstvo pustilo. Dozvíme se, jak byla v dějinách mapována podoba vesmíru a seznámíme se s jedním z klíčových projektů Evropské kosmické agentury, který má za cíl vytvořit revoluční 3D mapu naší Galaxie. Celý program včetně prohlídky interaktivních expozic v digitálním planetáriu trvá 70 minut. Je vhodný pro celou rodinu. ¨

Kromě pořadů v digitálním planetáriu je možné navštívit také Pozorování Slunce každou sobotu od 14 hodin a Večerní pozorování každý týden od středy do pátku od 20:30 a v sobotu od 20:45. Pozorování se konají na hvězdárně

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji nebo tento víkend o zábavu nouze. Celý víkend mají žáci s vyznamenáním, kteří se v pokladně prokáží vysvědčením nebo jeho kopií, vstup do zoologické zahrady v Ústí na Labem zdarma. Na každého návštěvníka čeká kvíz o hodnotné ceny v rámci celoevropské kampaně s názvem „Let It Grow“, která je zaměřena na tuzemskou faunu a flóru. K dispozici bude celá řada propagačních materiálů různých chráněných oblastí Ústeckého kraje.

V sobotu 4.2. se můžete také vydat na Farmářské slavnosti v Mostě nebo na akci zvanou Offroadsafari - Uhelným Mosteckem, která se koná v neděli 5.2.2017. Co vás na Offroadsafari čeká? Projížďka okolo Mosteckého jezera s pěti zajímavými zastávkami, dech beroucí výhled na zámek Jezeří nad velkolomem ČSA, litvínovská chemička a pohnutý příběh o jejím vzniku, prohlídka protistřepinových krytů z 2. světové války nebo středověké stříbrné štoly s jedinečnou atmosférou.Tato akce vám jednoduše ukáže kontrasty a nečekané kouzlo industriální krajiny.

Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji se tento víkend můžete vydat na výstavu Terakotové armády v Spa Hotelu Thermal. Unikátní výstava putující po celém světě ukazuje v životní velikosti sedmdesát soch čínských vojáků Čchin Š-chuang-Ti (259 - 210 př. n. l.), kteří jej měli ochránit v posmrtném životě. Výstava Terakotové armády se v Karlových Varech koná od až do 31. 3. 2017.

Plzeňský kraj

I Plzeňský kraj roztančí tento víkend (4. 2. - 5. 2. 2017) ples. Tentokrát se jedná o 9. reprezentační česko-německý ples, který je určen českým i německým návštěvníkům. Ples již devátým rokem slaví velké úspěchy. Kulturní zážitek plný hudby, tance, kulinářských specialit a setkání milých lidí z obou stran hranic v Plzni si rozhodně nenechejte ujít. Tento ples patří k nejvýznamnějším akcím plesové sezony v Plzni. Letošní plzeňský ples s vůní orientu vám připomene kouzelnou atmosféru pohádek tisíce a jedné noci moudré Šeherezády.

Jihočeský kraj

V Jihočeském kraji můžete prožít celkem nabitý víkend. V sobotu 4. 2. 2017 nebo v neděli 5. 2. 2017 se můžete vydat na Výstaviště v Českých Budějovicích, kde proběhne výstava "Dinosauři - Expedice Druhohory". Unikátní a ojedinělá výstava robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech vám vezme dech. Výstava se v Českých Budějovicích zdrží až do 12.3.2017. Pokud pro vás dinosauři nejsou tím pravým ořechovým, můžete zkusit výstavu orchidejí, bromélií, sukulentů a jiných exotických rostlin a hmyzu v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

Vysočina

Na Vysočině si tento víkendu užijí hlavně gurmáni. V Bystřici na Pernštejnem se totiž pořádají Uzené Slavnosti. Akce se koná v centru EDEN a těšit se můžete na ochutnávku uzeného od regionálních uzenářů, řeznické workshopy, zabijačkové speciality, řemeslný trh, program pro děti nebo speciální uzené pivo z pivovaru Eden. V ceně vstupného je zahrnuta zabijačková polévka, vstup do expozic Panského dvora, Horácké vesnice i Ekopavilonu, hudba, workshopy i program pro děti.

Pardubický kraj

Pokud přemýšlíte, kam o víkendu v Pardubickém kraji, pak pro vás máme tip na akci, na kterou můžete směle vzít i děti. Jedná se o výstavu s názvem Od doby kamenné do doby slovanských hradišť. Nejen pro děti, ale i hravé dospělé je připravena tradiční dotyková výstava Od doby kamenné do doby slovanských hradišť, která vás seznámí se zajímavostmi z období pravěku a starověku. Máte možnost vidět obrovského mamuta, postavu kovolitce z doby bronzové či keltského bojovníka s ženou.

Do rukou si můžete vzít repliky zbraní a nástrojů, které lidé používali při lovu, výrobě předmětů nebo vaření. Jedná se o kopie pravěké keramiky, kamenné, bronzové a železné sekery, nože, kamenný srp, bronzový meč, velkomoravský štít atd. Můžete se vžít do role našich předků a vyzkoušet si keltský šat, drcení obilí, tkaní na vertikálním stavu nebo psát staroslověnským písmem - hlaholicí.

Jihomoravský kraj

Pokud se rádi veselíte, pak se v sobotu 4.2.2017 nachystejte na Hustopečský masopust na Turhandlích. Hustopečský masopust na Turhandlích je akce určená pro všechny milovníky dobrého vína, jídla i veselí! Devátý ročník se tradičně uskuteční první únorovou sobotu v hustopečské ulici Na Hradbách. Akce odstartuje v deset hodin dopoledne a nebude chybět ani tradiční průvod fašankových masek, který vyrazí do ulic o půl jedenácté.

Každý, kdo dorazí na masopustní průvod do 10:00 v masce, dostane skleničku a koštovací lístky na víno zdarma! K tanci i poslechu bude hrát cimbálová muzika a vystoupí Jožka Šmukař. Zájemci navíc ochutnají zabijačkové speciality nebo lahodná vína hustopečských vinařů. Jejich sklepy se otevřou s odbitím poledne. Patnáct minut před dvanáctou hodinou mohou návštěvníci masopustu získat zajímavé ceny při slosování tomboly.

Zlínský kraj

Zdarma se za vysvědčení dostanete letos také do Zoo Lešná, zde však stačí předložit jakékoli pololetní vysvědčení, na známkách nezáleží. Setkání milovníků akvaristiky a teraristiky Akva-tera se koná tradičně ve Zlíně tuto sobotu. Návštěvníci zde najdou běžná i zcela ojedinělá exotická zvířata. A nemůžeme zapomenout ani na Lešetínský fašank, tradiční masopustní veselici v centru Zlína s vystoupením hudebních a folklorních souborů, průvodem masek, zabijačkou, ukázkou lidových řemesel a atrakcemi pro děti.

Moravskoslezský kraj

V Moravskoslezském kraji si nadcházející víkend (sobota 4. 2. 2017) můžete užít ve víru hudby. Poslechnout si můžete kapelu zakázanÝovoce, která vystoupí v rámci svého turné DÍKY VÁM! TOUR 2017. Koncert se odehraje v Barrak Klubu a během něj zazní všechny songy z nové desky, ale v playlistu samozřejmě nebudou chybět ani známé písně jako Vem si mě, Nech mě odejít, Alkoholka (v původním znění), Nikdy nezapomenem a mnoho dalších.

Autor: Mak

Kam o víkendu 4.-5. února 2017? Máme pro vás nejlepší tipy na zábavu a kulturu. Poradíme vám, kam se vydat o víkendu 4.2. - 5.2. 2017. Kulturní akce v celé ČR
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ