Úniková hra či tzv. escape game – o co se vlastně jedná?

09.09 2018|Zábava
Úniková hra či tzv. escape game – o co se vlastně jedná?

Únikové hry neboli escape games, escape rooms, exit games apod., se těší celosvětové oblibě. Přestože jejich historie sahá teprve k roku 2007, získaly si od té doby celosvětově miliony příznivců. V dnešní době nenajdete na světě větší město, kde byste si nemohli nějakou únikovou hru zahrát. Co to ale vlastně ty únikové hry vůbec jsou?

Počítačová hra v realitě

Únikové hry jsou zábavná forma fyzické aktivity, u které však hraje největší roli důvtip, logika a spolupráce. Princip únikových her vychází z principů starších počítačových her, označovaných jako adventure games. Pomocí různých indicií a stop musí hráč luštit různé hádanky a využívat předměty, které najde a posouvat se tak dále vpřed, až dospěje ke konci hry. Je tedy odkázán především na svou vlastní pozornost, důvtip a logické uvažování.

Úniková hra je nejčastěji situována do nějaké tajemné místnosti, například vězeňské cely, strašidelného domu, podzemního bunkru apod. Jediné rozdíly jsou, že ji nehrajete na počítači, ale jste její součástí přímo v reálném světě a také, že ji většinou hrajete ve více lidech.

Escape game


Moderní escape game je tedy o spolupráci, komunikaci, přemýšlení, ale hlavně o zábavě. Hraje se většinou ve 2-6 lidech, přičemž před jejím začátkem jste obeznámeni s příběhem hry. Jak již název napovídá, cílem únikové hry bývá únik, to znamená projít plejádou hádanek, rébusů a úkolů, na jejichž konci otevřete dveře ven a můžete se těšit z pocitu vítěze, že jste tuto únikovku pokořili.

V případě únikových her se můžete setkat s opravdu širokou nabídkou a pojetím těchto her, přičemž se často v mnohém liší. Únikové hry Questerland patří mezi nejvíce propracované a promyšlené. Jsou vybavené tou nejmodernější technikou, lasery, čidly a dekoracemi na míru, takže Vás zcela vtáhnou do děje a budete si při jejich hraní připadat jako hlavní hvězda hollywoodského filmu.

Komerční článek

Úniková hra či tzv. escape game – o co se vlastně jedná?
Zajímavosti a novinky

 303 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ