3 základní skate triky, které se musí naučit každý začátečník

15.10 2020|Zábava
3 základní skate triky, které se musí naučit každý začátečník

Jízda na skateboardu je opravdu jen začátek a dovoluji si i odvážně tvrdit, že ta nejnudnější část tohoto fenomenálního sportovního náčiní. Když pak člověk stojí vedle skateparku a sleduje s jakou jednoduchostí i malé děti zvládají triky, tak si říká, jak jednoduché to musí být. Jenže opak je pravdou. Odkud byste měli ideálně začít s tréninkem a na co nesmíte zapomenout?

Základní vybavení pro skateboard

Vše pochopitelně začíná od vybavení a u skateboardingu v tom není žádná výjimka. To, že je do začátku potřeba skateboard asi zmiňovat nemusíme a při jeho výběru vám poradí buď zkušenější jezdci či obsluha a podpora v odborných obchodech. Zmíníme jen, že pro začátečníky budou vhodnější větší kolečka na skateboard.

Oblečení na skate volte především pohodlné, co nezabraňuje volnému pohybu. A pokud si zprvu nejste jisti svými schopnostmi, tak se ani nestyďte rukavicemi či základními chrániči na kolena a lokty.

Side a flip triky u kterých se začíná

U prvních skate triků, které se jako novopečený skateboardista učíte, nepředpokládejte žádné skoky do výšin či přehmaty a úchyty zatímco budete lítat na okraji překážky. První kategorií triků jsou takzvané side triky, u nichž známe frontside a backside jako dva základní. Jedná se o triky, kdy přenesením váhy na přední či zadní stranu prkna zvedneme opačnou část a otočíme se o 180 stupňů tak, abychom změnili pohyb vpřed či vzad. Tyto triky vám především napomohou s ovládnutím přesunu těžiště, bez kterého se pak dál nemáte šanci posunout.

S těžištěm, které po těchto dvou základních tricích umíme ovládat, se pak můžeme přesunout na flipy. To je už těžší cvičení, při němž se snažíme jednou nohou vykopnout skateboard vzhůru a druhou odrazit tak, abychom pod tělem měli prostor na jeho protočení.

Především ze začátku vás skateboard poslouchat nebude a přišlapávat jej budete v nedokončené rotaci „vzhůru nohama“. Ale trénink dělá mistry a my věříme, že to zvládnete.

Komerční článek

3 základní skate triky, které se musí naučit každý začátečník. Jízda na skateboardu je opravdu jen začátek a dovoluji si i odvážně tvrdit, že ta nejnudnější část tohoto fenomenálního sportovního náčiní
Zajímavosti a novinky

 300 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ