Vědci: Záhada Bermudského trojúhelníku je možná vyřešena!

17.03 2016|Věda
Vědci: Záhada Bermudského trojúhelníku je možná vyřešena!

Skupina vědců tento týden způsobila značný rozruch. Zveřejnila totiž nové vysvětlení pro zmizení obrovského množství lodí a letadel v tajemném Bermudském trojúhelníku.

Za zmizením by mohly být podmořské krátery

Vědci si myslí, že se na mořském dnu roztrhla hluboká ložiska ropy a metanu, díky čemuž se u pobřeží Norska vytvořil půl míle široký a 150 stop hluboký podmořský kráter. Výzkumníci spekulují, že když praskne trhlina naplněná metanem, a ten se rozvíří do vody, může to ovlivnit lodě. Metan dokonce může uniknout do atmosféry, což by mohlo ohrozit letadla. Vědci jednoduše naznačují, že výbuchy metanu by mohly být zodpovědné za havarované letadla a lodě v Bermudském trojúhelníku.

Bermudský trojúhelník, oblast Atlantského oceánu ohraničena Bermudami, Puertem Ricem, Miami a Floridou, je často nazýván "ďáblovým trojúhelník". Nikdo přesně neví, kolik lidí, lodí a letadel se v Bermudském trojúhelníku ztratilo. Někteří tvrdí, že se v něm ztratilo přes 100 lodí a letadel jen během několika posledních desetiletí. Hranice mezi skutečností a fikcí se však v průběhu času rozmazaly a Bermudský trojúhelník se nyní ocitá ve víru divokých teorií zahrnujících UFO, portály do jiných dimenzí i ztracenou bájnou Atlantidu.

Je tajemství Bermudského trojúhelníku reálné?

Mnozí odborníci tvrdí, že ne. Podle novináře Larryho Kushe byly některé z lodí a letadel, které údajně v Bermudském trojúhelníku zmizely, předmětem fantazie spisovatelů. Kromě toho, jiné, které se "záhadně potopily", šly dolů během prudkých bouří a některé lodě se prý dokonce potopily daleko za hranicemi Bermudského trojúhelníku. Navíc, Bermudský trojúhelník je cestou, kterou propluje mnoho velkých výletních i obchodních linek, takže je tady mnohem větší provoz, než jinde.

"Tato oblast je velmi rušná už od dob, kdy se sem poprvé dostali Evropané při svém průzkumu," řekl National Geographic John Reilly, historik americké Naval Historical Foundation. "V porovnání se strašným počtem nehod, které se staly na silnici z New Jersey, je počet ztracených letadel a lodí nicotný," dodává Reilly.

Autor: Liv, ibtimes

Vědci: Záhada Bermudského trojúhelníku je možná vyřešena! Vědci si myslí, že za záhadou v Bermudském trojúhelníku stojí obrovské podmořské krátery
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ