10 nejbizarnějších a nejzlověstnějších vědců

22.02 2016|Věda
10 nejbizarnějších a nejzlověstnějších vědců

Věda může být zábavná a vzrušující, ale také bizarní a obludná. Na světě vždy existovaly dva druhy vědců - ti, kteří lidstvu pomohli a ti ostatní, tedy ti zlí, iracionální, patetičtí a bizarní. Ve skutečnosti však milujeme oba typy vědců, pro jejich neúspěchy i obraty o 180 stupňů.

1. Alfred Nobel

Na Alfreda Nobela si určitě vzpomenete pokaždé, když někdo dostane Nobelovu cenu. Díky tomuto obchodníkovi se smrtí může každý rok někdo získat Nobelovu cenu. Alfred Nobel sám patentoval přes 300 nápadů, ale jen jeho nejznámější patent způsobil na celém světě tak mnoho smrti. Obětí byl dokonce i jeho vlastní bratr. Byl to dynamit. Po přečtení svého předčasného nekrologu, který ho odsoudil za to, že vydělává na prodeji zbraní, odkázal celé své bohatství Institutu Nobelových cen. Před svou smrtí byl dokonce obviněn z velezrady proti Francii za prodej výbušnin do Itálie.

2. Dr. Robert Openheimer

Robert Openheimer byl nesmírně talentovaný jaderný fyzik, který je již celé století nazýván "Otcem atomové bomby". Je tomu tak díky jeho účasti na projektu Manhattan ve druhé světové válce, kdy vyvinul první nukleární zbraň, která ukončila válku, když byla shozena na Hirošimu a Nagasaki. Po odpálení jaderných bomb Oppenheimer poznamenal, že si vzpomněl na slova z Bhagavadgíty: "Teď jsem se stal Smtí, ničitelem světů". Je zřejmé, že úplně nepočítal s následky svého vynálezu, který zabil statisíce lidí. Sám byl výsledkem svého projektu zničený.
3. Dr. Jack Kevorkian

Další kupec se smrtí. On prostě miloval, když lidé umírali a pomohl jim zemřít v míru. Jack Kevorkian byl americký patolog a aktivista za eutanazii. Byl nejznámější za svůj veřejný boj na právo parientů zemřít. Byl zodpovědný za smrt asi 130 lidí. V roce 1998 byl za svou roli v dobrovolné eutanázii odsouzen za vraždy druhého stupně na 10-25 let.

Podle zprávy Detroit Free Press, 60 % pacientů, kteří pomocí Kevorkiana spáchali sebevraždu nebyli nevyléčitelně nemocní, ale asi 13 z nich si stěžovalo na bolest. Nejméně 19 pacientů umíralo dříve než za 24 hodin po prvním setkání s Kevorkianem a nebyli ani psychiatricky vyšetřeni. Na svou obhajobu řekl: "Umírání není zločin. Po 8 letech ve vězení byl podmínečně propuštěn.4. Josef Mengele

Věřte mi, do koncentračního tábora byste se určitě dostat nechtěli. Obzvláště kvůli Josefovi Mengelemu, který byl se svým týmem známý pro své genetické experimenty na lidech. To on je zodpovědný za zabíjení lidí pomocí plynových komor. Po příjezdu zajatců do Osvětimi dělil lidi na ty, kteří budou zabiti v plynových komorách a ty, na kterých budou prováděny smrtelné experimenty.

Při svých zvrácených experimentech na lidech byl obzvláště posedlý identickými dvojčaty. Svědci jej popisují jako sadistikého, bez špetky emaptie a extrémně antisemitského člověka. 17. ledna 1945, krátce před příjezdem osvobozujících vojsk Rudé armády, opustil Mengele Osvětim a uprchl do Jižní Ameriky, kde se vyhýbal zatčení po celý zbytek svého života. V roce 1979 se utopil při koupání na brazilském pobřeží.
5. Shiro Ishii

Generál Shiro Ishii byl japonský armádní lékař, mikrobiolog a ředitel Unit 731, biologické válečné jednotky japonské císařské armády, která byla zapojena do nuceného a často smrtelného experimentování s lidmi během druhé světové války. Má na svědomí více než 10 000 lidí, z nichž asi 600 každoročně poskytl Kempeitai (japonské tajné policii).

Na konci druhé světové války byl zatčen okupačními úřady v USA. Ishii a další vedoucí Unit 731 měli být důkladně vyšetřováni sovětskými orgány. Namísto toho se mu podařilo vyjednat a získat v roce 1946 imunitu výměnou za úplné zveřejnění válečných bakteriologických výzkumů založených na experimentování na lidech. I když Sovětský svaz chtěl Ishiiho stíhat, USA podaly námitku s tím, že jeho výzkumy jsou naprosto neocenitelné a nikdy by v USA nemohly být získány a navíc tak levně. Díky tomu Ishii nebyl za válečné zločiny nikdy stíhán.6. Sigmund Rascher

Sigmund Rascher byl německý lékař SS. Jeho smrtící experimenty na lidech, které prováděl v nacistickém koncentračním táboře v Dachau, byly odsouzeny jako nehumánní a zločinné. Rascher prováděl jménem Luftwaffe experiment takzvaného zamrazování, ve kterém použil 300 lidí. Při tomto pokusu nechával oběti nahé v mrazivém počasí až 14 hodin nebo 3 hodiny v nádrži s ledovou vodou. Pro oteplování je pak zase ponořil do horké vody. Experimentoval také se srážlivostí krve. Po neshodách s Himmlerem byl odsouzen a uvězněn v koncentračním táboře. Tři dny před osvobozením koncentračního tábora byl zastřelen.
7. Johann Dippel

Johann Conrad Dippel (1673-1734) byl německý teolog pietista, alchymista a fyzik. Studoval teologii, filozofii a alchymii na univerzitě v Giessenu. V roce 1693 získal magisterský titul v oboru teologie. Žil na zámku Frankenstein v blízkosti Muhltal a Darmstadt. Dippel si vysloužil pověst kontroverzního teologa, který byl označován za odporného čerta, který dělá zlé věci.

Existují tvrzení, že během svého pobytu na zámku Frankenstein trénoval alchymii a anatomii. Údajně pracoval s nitroglycerinem, což vedlo ke zničení jedné věže na hradě Frankenstein. Ale zdá se to být moderní mýtus. Říkalo se o něm, že prováděl hrůzné pokusy s mrtvolami, ve kterých se snažil přenášet duši z jednoho mrtvého těla do druhého. Jeho spojení s hradem Frankenstein podnítilo teorii, že byl vzorem pro román Frankenstein od Mery Shelley. I když tato myšlenka stále zůstává kontroverzní.

8. Trofim Lysenko

Trofim Denisovich Lysenko byl sovětský biolog a agronom. Jeho experimentální výzkum v oblasti zdokonalování výnosu plodin podpořil sovětského vůdce Josifa Stalina, a to zejména v důsledku hladomoru a ztráty produktivity, které jeho výzkumy přinesly v několika oblastech Sovětského svazu kolem roku 1930 a stály život miliony lidí. V roce 1940 se stal ředitelem Ústavu genetiky v rámci sovětské akademie věd. Jeho doktrína proti Mendeleho genetice mu zajistila čestné místo v sovětské vědě a vzdělávání při výkonu politického vlivu i moci. Jeho teorie byla formálně zakázána v roce 1948.9. Paracelsus

Paracelsus byl švýcarsko-německý filozof, lékař, botanik, astrolog a obecný okultista. Paracelsus je pokládán za otce toxikologie. Byl známý revolucionář, který ke svému vzdělávání využíval pozorování přírody místo studování textů svých předchůdců. Mezi jeho nejbizarnější přesvědčení patřilo, že je možné vytvořit homunucula - mini člověka vysokého jen 30 centimetrů.

10. Giovanni Aldini

Giovanni Aldini (1762-1834) byl italský fyzik. Jeho vědecké dílo se točilo hlavně kolem galvanismu, anatomie a její lékařské aplikace. Experimentoval se zachováním lidského života. Mezi jeho nejznámější experiment patřila jeho veřejná demonstrace elektro-simulace na zemřelých končetinách trestance George Forstera v Londýně. Ve skutečnosti prováděl galvanismus - kontrakci svalů stimulovaných elektrickým proudem.

Autor: Jad

10 nejbizarnějších a nejzlověstnějších vědců. Na světě vždy existovaly dva druhy vědců - ti, kteří lidstvu pomohli a ti ostatní, tedy ti zlí, iracionální, patetičtí a bizarní.
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Denis|15.08 2017 20:11
Cim byl Kevorkian bizarni a spatny?...Forsman byl jiste take nejprve "bizarní " a dnes mu vdeci tisice za zachranu zivota....kdyz uz zivot neni zivotem...tak bych taky chtel odejit s pomoci profesionala; nez byt nucen skocit pod vlak. Nektere hodnoty jsou dnes vnimany slepe a proto ztrati v budoucnu svuj efekt....
Odpovědět
 2