10 vědecky prokázaných skutečností o lásce na první pohled

07.03 2019|Věda
10 vědecky prokázaných skutečností o lásce na první pohled

Láska na první pohled je z hlediska vědy zajímavým předmětem zkoumání. Ifenomén pro vás sestavil seznam 10 faktů, kterých si věda v průběhu let u lásky na první pohled všimla.

1

Studie z roku 2006 ukázala, že hladové muže přitahují více ženy s nadváhou. Vědci se domnívají, že to může být důsledkem evoluční odezvy. Ženy s nadváhou symbolizují lepší přístup k jídlu.

2

Australská studie zjistila, že ženy jsou více přitahovány k vousatým mužům, než k těm oholeným. Opět platí, že je to všechno o evoluci. Ženy vidí muže s lehkým strništěm jako více sexy. Vědci také přišli na to, že muži s hustým plnovousem se lépe starají o své děti a rodinu a mužské vousy rostou rychleji, když muž očekává intimní vztah.

3

Existuje vědecké vysvětlení, proč je na světě tak mnoho písní o ženách v červených šatech. Ženy v červené působí svůdněji, protože tato barva symbolizuje sexuální vzrušení. Muži v červené jsou vnímání jako silnější a úspěšnější.

4

Symetrický obličej je po celém světě považován za atraktivnější, protože je znamením dobrých genů. Muži se symetrickými tvářemi začínají mít sex o 4 roky dříve, než jejich nesymetričtí vrstevníci. Ženy mají navíc větší pravděpodobnost dosažení orgasmu s partnery, kteří mají symetrické rysy.


5

Evropští muži obvykle podvědomě hledají ženy, jejiž obvod pasu je 70 % z obvodu boků. Takový obvod pasu měly například ikony jako Twiggy, Venuše nebo Audrey Hepburn.

6

A teď zvláštní fakt podle Freuda. Vědci dokázali, že lidé se staršími rodiči (30 a více) jsou více přitahovány k lidem kteří mají v mládí na obličeji příznaky stárnutí. Navíc, někteří psychologové říkají, že lidé mají tendenci se zamilovat do člověka, který je stejný jako náš otec nebo matka, s nimž máme nevyřešené problémy. V podstatě se snažíme tyto problémy s rodičem řešit skrz svůj vztah.

7

Muži jsou více přitahováni k ženám, které mají vysoký a nezvučný hlas, protože je to znamení mládí a harmonie. Zatímco ženy se zamilovávají do mužů, kteří mluví potichu, protože je to ukázkou silného mužského těla.

8

Úsměv nebo ne? Záleží na pohlaví! Studie zjistila, že ženy s úsměvem jsou vnímány jako více atraktivní. Ale pokud jde o muže, je lepší, aby s rozdáváním úsměvů na každou stranu nespěchali. Vědci tvrdí, že představitelé silnějšího pohlaví, kteří se příliš usmívají, jsou méně atraktivní.

9

Divné, ale je to pravda. Ženy jsou přitahovány k mužům s jizvami. Jizvy symbolizují sílu a odvahu, alespoň pokud jsou důsledkem boje, dobrodružství nebo nehody. Mimochodem, je to znamení mužnosti.

10

Vědci naznačují, že bližší pohled do očí jiné osoby je nejdůležitějším předchůdcem lásky. V experimentu museli lidé opačného pohlaví zůstat sami po dobu 90 minut a museli mluvit o intimních detailech svého života a pak se dívat jeden druhému do očí a mlčet. Ukázalo se, že u mnohých se po tomto experimentu rozvinul silný vztah a několik párů se dokonce o šest měsíců později vzalo.

Autor: Jad

10 vědecky prokázaných skutečností o lásce na první pohled. Ifenomen pro vás sestavil seznam 10 faktů, kterých si věda v průběhu let u lásky na první pohled všimla.
Zajímavosti a novinky

 560 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
jj|06.09 2019 16:59
Evropští muži obvykle podvědomě hledají ženy, jejiž obvod pasu je 70 z obvodu boků. - A jakému pasu dávají přednost Afričané, Američané, Australané a Asiati?
Odpovědět
 3