Bezbolestné ošetření zubů se brzy stane realitou

30.10 2015|Věda
Bezbolestné ošetření zubů se brzy stane realitou

Místo bolestivého vrtání a následného vyplňování dutiny by mohli zubní lékaři zuby přirozeně uzdravovat. Oznámili to vědci z King´s College v Londýně.

Bezbolestné ošetření zubů pomocí elektrického proudu

Nová technika by mohla urychlovat ozdravný proces a zajistit lepší mineralizaci poškozeného zubu. Díky tomu by už zubaři nemuseli zubní kazy vrtat a lidí by se mohli těšit na bezbolestné ošetření zubů. S metodou přišla společnosti Reminova Ltd., která pracuje pod záštitou King´s College.

„To, jak v dnešní době ošetřujeme zuby, není ideální, „ řekl Nigel Pitts, profesor zubního institutu na King´s Collage. „Když zub vyvrtáme a zaplníme plombou, dříve nebo později je stejně potřeba plombu opravit, „ dodává Pitts. „Místo bolestivého ošetřování zubů teď můžeme brzy začít používat metodu „drobného elektrického proudu, který pomocí minerálů opraví poškozené místo,“ vysvětluje Pitts.

Bezbolestné ošetření zubů není novinka

Přirozená oprava zubu už vlastně u lidí dávno probíhá. „Když sníte něco sladkého nebo obzvlášť kyselého, vaše vnější zubní sklovina ztrácí minerály. Vaše sliny ale obsahují stavební kameny jako vápník a fosfát, které je nahrazují,“ říká Edmon R. Hewlett, profesor na UCLA School of Dentistry, který je do projektu také zapojen. Fluorid má schopnost mineralizovat zub, to je důvod, proč se mají používat fluoridované vody, zubní pasty a ústní vody,“ říká Hewlett.

„Nová metoda bezbolestného ošetření zubů je šetrnější k pacientovi a měla by být přinejmenším stejně nákladná jako klasické zubní ošetření,“ dodává Hewlett. Metoda by mohla být uvedena na trh během tří let.

Bezbolestné ošetření zubů se brzy stane realitou. Vědci v Londýně vynalezli metodu, která umožňuje bezbolestné ošetření zubů přirozenou cestou...
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ