Rusko posílá lidi na Měsíc

29.10 2015|Věda
Rusko posílá lidi na Měsíc

Rusko plánuje před rokem 2030 přistání svých prvních lidí na Měsíci a Evropa by se také ráda zúčastnila.

Rusko a Evropa poletí na Měsíc společně

Vedoucí Roscosmos - ruská verze NASA, oznámil, že pilotovaný let člověkem k Měsíci a lunární přistání je plánováno na rok 2029. Evropská kosmická agentura, která se zapsala do historie v loňském roce díky prvnímu přistání kosmické lodi na kometu by se k Rusku ráda přidala.

"Chtěli bychom, aby se naši lidé dostali na Měsíc," řekl Bérengére Houdou, vedoucí skupiny pro lunární průzkum v ESA European Space Research and Technology Center. "V současné době diskutujeme s Ruskem ohledně široké mezinárodní spolupráce, která by nám umožnila se na měsíc vrátit," dodal Houdou.

Na Měsíci by měla vzniknout stálá základna

Rusko a Evropa projevili zájem o zřízení stále základny na Měsíci a již začali společně provádět kroky, které je k tomuto cíli dovedou. Minulý měsíc Roscosmos oznámila, že na měsíc vyšle v roce 2024 přistávací modul Luna 25. Jakmile se modul dotkne Měsíce, bude prozkoumávat povrch pro budoucí lunární základny.

Mise modulu Luna 25 byla původně navržena v roce 1997, ale od té doby došlo k mnoha zpožděním, ale nyní se zdá, že ve spolupráci s evropskou misí by Luna 25 mohla konečně přistát na místě a o pár let později by se tak mohli dostat další lidé na Měsíc. Stavba kosmické lodi již také začala.

Autor: Jad

Rusko posílá lidi na Měsíc. První lidé na Měsíci z Ruska. Ruská kosmická agentura Roscosmos začala spolupracovat s evropskou agenturou při cestě na Měsíc
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ