Solu - nejmenší počítač na světě strčíte hravě do kapsy

27.10 2015|Technika
Solu - nejmenší počítač na světě strčíte hravě do kapsy

Nejmenší počítač na světě s názvem Solu je hitem počítačové budoucnosti. Vytvořili jej inženýři z Finska a velikostně se vleze do jedné ruky.

Nejmenší počítač na světě

Tvůrci nejmenšího počítače na světě tvrdí, že byli schopni přehodnotit koncepci osobního počítače. Jejich vynález může být skutečnou revolucí. Solu vznikl na základě zkušeností uživatelů a je sestaven tak, aby co nejlépe sloužil každodenním potřebám moderního člověka.

Tvůrce nejmenšího počítače na světě, Christopher Lawson, se inspiroval nepřítomností v naší době, kdy je potřeba mít zařízení, které je silnější než mobil, které lze snadno připojit k monitoru, a které zároveň bude běžet na operačním systému zcela nového typu.

Solu má oblé tvary, dřevěné pouzdro a dotykový displej na celém svém horním povrchu. Uvnitř zařízení se nachází procesor s frekvencí 2,3 GHz, baterie a modul Wi-Fi. Zvláštností mini počítače je stále funkční on-line uložiště informací "cloud",

Solu je malý "sociální" počítač pro práci i zábavu

Je řízen vlastním operačním systémem Solu OS, který používá cloud služby. Uživatelé už si nemusejí dělat zálohy a instalovat software - o to všechno se již postarali vývojáři. Používání Solu OS je tedy možné i bez internetu. Všechny soubory, uživatelská nastavení a aplikace jsou již uloženy na cloudu.

Rozhraní Solu-based vychází z myšlenky, že osobní počítač je zastaralý koncept. Vzhledem k tomu, že lidé napracují sami, ale mají tendenci spolupracovat, je i design Solu OS navržen tak, aby uživatelé mohli pohodlně sdílet aplikace, nástroje i výsledky své práce v režimu reálného času.
Celý prostor pracovní plochy nejmenšího počítače je rozdělen do čtyř zón, mezi kterými můžete přenášet soubory a aplikace. Jakmile se připojíte k Solu, můžete sledovat vlastní obrazovku na dotykovém panelu. Kryt nejmenšího počítače na světě je vyroben ze dřeva. Tvůrci záměrně upustili od plastu nebo kovu, aby dosáhli minimalistického vzhledu.

Vývojáři chtěli, aby byl jejich produkt vnímán jako služba, a ne gadget. Proto si za přístup do cloudu účtují měsíční poplatek asi 20 USD. Samotný Solu si můžete objednat za cenu ve výši 349 USD.

Autor: Jad

Solu - nejmenší počítač na světě strčíte do kapsy. Nejmenší počítač na světě se vám vleze do kapsy. Solu je pohodlný mini počítač, který si
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ