Slovensko má první létající auto

20.06 2015|Technika
Slovensko má první létající auto

Slovenská společnost AeroMobil představil svůj první plně funkční létající automobil. Za projektem automobilu AeroMobil 3.0. stojí Slováci Juraj Vaculík a Štefan Klein.

Automobil pro dva, na kterém slovenská dvojice pracovala 25 let, byl ve středu představen na festivalu technologií ve Vídni.Představení automobilu ve Vídni

Šest metrů dlouhý AeroMobil 3.0 byl vyroben z oceli a karbonu. Šířka automobilu je se staženými křídly uzpůsobena pro klasické silnice. Na vzlétnutí ani přistání není potřeba speciální ranveje. Dolet létajícího automobilu je 875 kilometrů při rychlosti 200 km za hodinu. Na to, aby stroj vzlétl je potřeba asi 200 metrů jízdy. Přistát dokáže AeroMobil 3.0. po padesáti metrech.


AeroMobil 3.0. v akci

Automobil by mohl vstoupit na trh v roce 2016 nebo 2017. Jeho cena zatím není známá. Odhaduje se však, že by se mohla pohybovat na úrovni luxusního sportovního automobilu.

Autor: AlD, Guardian

Slovensko má první létající auto. Slovenská společnost AeroMobil představil svůj první plně funkční létající automobil. Za projektem automobilu AeroMobil 3.0. stojí Slováci Juraj Vaculík
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ