Popularita Google Glass upadá

30.10 2015|Technika
Popularita Google Glass upadá

Už celé dva roky se brýle Google Glass snaží vytvářet okolo sebe auru výjimečnosti a technologického zázraku. Spoluzakladatel Googlu Sergej Brin, který vede laboratoř společnosti, jež brýle zkonstruovala, se v posledních dvou letech pohyboval na veřejnosti téměř výhradě jen s brýlemi na očích. Nyní se však snad poprvé za toto období dostavil na VIP akci, aniž by svůj produkt propagoval.

O očekávaný tržní hit není zájem

Brin totiž nemá na to, aby jeho produkt konečně prorazil, neomezené množství času. A v poslední době se zdá, že zájem o Google Glass rapidně upadá. Developeři i prvotní uživatelé, kteří měli možnost testovací verzi brýlí v hodnotě 1500 dolarů používat, ztrácejí o projekt zájem.

Sám Google už posunul plánované odstartování masové produkce brýlí. Zdá se, že velké vzrušení a euforie, kterou se okolo Google Glass podařilo dříve vzbudit, je ta tam. Není to rozhodně tak, že by byly brýle Glass zcela k ničemu. Jejich potenciál je například v některých konkrétních zaměstnáních, nebo na specializovaných pracovištích.

Záměr Googlu, aby se z high-tech brýlí stal zákaznický hit, však pomalu ztrácí na reálnosti. Není to tak dlouho, co Google pyšně oznamoval, že pro jeho brýle Google Glass vyvíjí aplikace už 16 společností. Agentura Reuters je všechny kontaktovala a u 9 z nich se dozvěděla, že již veškeré práce na aplikacích pro brýle zastavili.

Posměšky pro ty, kdo brýle používají

Důvod? Nedostatek zákazníků, nebo technické limity zařízení. Další tři vývojáři oznámili, že zrušili své plánované projekty pro konzumenty a nyní se věnují aplikacím využití v byznysu. Pro Google Glass i tak zůstává použitelných asi sto aplikací včetně Facebooku, nebo populárního OpenTable. Překvapením bylo v poslední době odstoupení Twitteru, který ztratil zájem o to, aby byla jeho síť dostupná skrz Google Glass.

Brýle Google Glass zkrátka nejsou dostatečně cool. Lidé, kteří si je už zakoupili, popisují pohyb po veřejnosti jako přinejmenším nepříjemný, neboť musí čelit divným pohledům nebo posměškům. Veřejnost také označila možnost natáčet pomocí Google Glass videa jako nepříjemný zásah do soukromí.

Zdroj: Reuters

High-tech brýle Google Glass, které byly ještě před rokem považovány za nový hit, který bude mít miliony prodaných kusů, pomalu a jistě upadají. Zájem klesá jak ze strany uživatelů, tak ze strany vývojářů ...
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ