Facebook čeká 7 velkých změn

12.06 2015|Technika
Facebook čeká 7 velkých změn

Sociální a mediální společnost Facebook oznámila, že přidá na své stránky několik nových produktů a funkcí. Všechny jsou navrženy tak, aby usnadnily komunikaci mezi uživateli i podniky. Zde je 7 největších změn, které budou v nejbližší době spuštěny.

1. Sférická videa

Jedna z novinek se týká videí zobrazovaných na facebooku. Facebook bude brzy podporovat videa, která jsou pořízena technologií 360-ti stupňového fotoaparátu (tedy stejným způsobem, jako fungují například mapy Google Street View apod). Tato videa umožňují změnit perspektivu vidění kliknutím a tažením po obrazovce. YouTube vlastněný Googlem také nedávno oznámil podporu pro tento formát.

2. Nové funkce Messengeru

Změny se týkají také komunikační služby Messenger. Nově bude možné díky této službě provádět a sledovat online nákupy. Samotná aplikace bude později integrována do komerčních webů a při nákupech tak bude možno registrovat se přes Facebook. Firmy tak budou posílat oznámení o nákupech přímo na Messenger.

3. Odpověď na zprávy pomocí jiné aplikace

Nyní bude možné používat i jiné aplikace, jako například GIF animace, přímo v Messengeru. Změna bude v tom, že v zastaralé verzi se musela aplikace Messengeru uzavřít, zkopírovat GIF a ten byl pak následně vložen do zprávy. Nyní už bude také možné stahovat aplikace přímo prostřednictvím Messengeru.

4. Zveřejňování videí

Dříve, pokud jste nahráli video na Facebooku, mohli jste sdílet video pouze prostřednictvím odkazování. Nyní bude možné vložit video i jinde online a nahrávání videí bude atraktivnější i pro lidi, kteří dříve jako hlavní platformu používali YouTube.

5. Komentáře

Pokud se vyjádříte k nějakému statusu či zprávě někde jinde online, než přímo na Facebooku, komentář se na Facebooku ukáže taky. Až budete číst nějaký článek a napíšete pod něj komentář, budete si muset uvědomit, že se to objeví i na vaší facebookové zdi. Tato změna má za cíl usnadnit mediálním společnostem získat větší zapojení jejich obsahu do oběhu. Mezi prvními společnostmi, které zkouší tuto aktualizaci, jsou BuzzFeed, Elite Daily, The Huffington Post, či Fox Sports.

6. Ovládání více zařízení

Připravte se, že budete moci pomocí svého účtu ovládat více zařízení na Facebooku. Společnost oznámila nové způsoby, jak mohou vývojáři vytvářet programy, které mohou řídit vše, od ovládání garážových vrat po zalévání květin apod. Zatím však není jasné, jak přesně se bude do tohoto systému Facebook integrovat.

7. Něco pro vývojáře

Vývojáři dostanou analýzu pro své aplikace. Přístrojová deska zdarma umožní vývojářům zjistit, kdo a jak si pořídil jejich aplikaci a odkud je.

Zdroj: CNN Money

Společnost Facebook oznámila velkých sedm změn, které tuto sociální síť očekávají v blízké budoucnosti.
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Jiří Novák|07.12 2015 18:55
Je to výborné, ale pro nás starší amatéry to bude makačka...:)
Odpovědět
 1