Facebook pro profesionály bude spuštěn během pár měsíců

05.05 2015|Technika
Facebook pro profesionály bude spuštěn během pár měsíců

Facebook chystá novinku. Během pár měsíců bude spuštěna jejich nová verze sociální sítě zaměřená na odborníky. Zveřejnil to Financial Times.

Profi - Facebook

Největší sociální síť na světě potichu testuje svoji odnož zaměřenou na spolupráci mezi pracovišti. Tato služba, přezdívaná “Profi Facebook”, umožňuje uživatelům výměnu zpráv, sdílení dokumentů, čtení novinek a další známé prvky z původní verze Facebooku.

Facebook pro profesionály by mohl soutěžit s podobnými službami jako je LinkedIn, Salesforce.com nebo Microsoft. Tato mutace gigantické sociální sítě umožní podle důvěryhodného zdroje používat profil oddělený od původního uživatelova účtu. Pracovní činnosti by neměly být sdíleny na osobním profilu a samozřejmě opačně - fotky dětí, videa a žertování běžné na uživatelském Facebooku by neměly zasahovat do pracovní verze. "Hlavní úsilí odvádí náš team v Londýně a několik společností již testuje pilotní provoz nové služby," říká informátor.

Je stále nejisté jak hodlá Facebook z odbornické mutace vydělávat peníze

Podle zprávy z Financial Times, která jako první oznámila zprávy o službě, Facebook momentálně užívání služební odnože nezpoplatnil. Facebook v současné době generuje většinu svých příjmů z reklamy, která se zobrazuje na již existující sociální síti.

Akcie LinkedIn, sociální sítě zaměřené na profesionální uživatele, klesly v pondělí o 5 procent na 222,12 dolarů. Salesforce.com spadl o 1,74 procenta na 62,80 dolarů, zatím to Microsoft zůstal v podstatě beze změny na 48,54 dolarů za akcii. Akcie společnosti Facebook se snížily o 1 procento na 73,13 dolarů.

Autor: Mar

Facebook pro profesionály bude spuštěn během pár měsíců. Facebook chystá novinku. Během pár měsíců bude spuštěna jejich nová verze sociální sítě zaměřená na odborníky Profi Facebook
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ