Forget.me vám smaže za poplatek data z Google

30.10 2015|Technika
Forget.me vám smaže za poplatek data z Google

Evropský soudní dvůr v květnu rozhodl, že občané EU mají právo na smazání nežádoucích osobních dat z Googlu. Odstranit si tak můžete zastaralé osobní údaje, informace, které zpochybňují vaše soukromí a další data.

Data v Googlu vám smaže Forget.me

Právo být v Googlu "zapomenut" využila francouzská firma Reputation VIP, která vytvořil projekt Forget.me. Reputation VIP nabízí zákazníkům služby s názvem "Řízení dobré pověsti online". Provoz Forget.me byl zahájen 24. června. Během pár dní získal víc než tisíc žádostí. Do 30. června požádalo o smazání údajů v Googlu 13 tisíc lidí, kteří podali 106 tisíc žádostí.

Nejčastější důvod pro smazání dat v Googlu je narušování soukromí

Mazání dat v Googlu ovšem není úplně jednoduché. Uživatelé musí podat vysvětlení a důkazy. Například, pokud si někdo vytvořil falešný profil pod vašim jménem, musíte to dokázat. Nejčastějším důvodem pro smazání dat v Googlu je narušení soukromí. Mezi další důvody pak patří pomluvy, urážky, očerňování pověsti a další.

Autr: Jad

Forget.me vám smaže za poplatek data z Google. Pokud chcete smazat své osobní údaje na Googlu, musíte dokázat důvod a podat vysvětlení.
Zajímavosti a novinky

 559 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ