Vyhledávání na Facebooku se stává realitou, sociální síť spouští vyhledávač

23.10 2015|Technika
Vyhledávání na Facebooku se stává realitou, sociální síť spouští vyhledávač

Facebook zahájil novou službu - vyhledávání na facebooku. Podle Business Insider nyní Facebook soutěží s Twitter a Googlem a snaží se přilákat nové investice.

Vyhledávání na Facebooku

Facebook zahájil vyhledávací servis pro více než 2 biliony uživatelů. "Když se něco na světě děje, lidé se často obrací na vyhledávání na Facebooku, aby viděli, jak jejich přátelé a rodina reagují na nové události. Dnes jsme aktualizovali vyhledávání na Facebooku, takže kromě kontaktu s rodinou a přáteli můžete zjistit, jak se svět staví k otázkám, které jsou pro vás důležité," říká zástupce Facebooku.

Dříve mohli uživatelé vidět pouze zprávy a komentáře svých přátel. V nové verzi budou moci vidět i komentáře ostatních uživatelů. Výsledky vyhledávání na Facebooku budou zařazeny takovým způsobem, že v první řadě se budou zobrazovat zprávy od spolehlivých zdrojů, pak od lidí, kteří se přihlásili k odběru a pak od všech ostatních.

Co všechno se tedy díky vyhledávání na Facebooku zlepší?


Lepší našeptávače - když klepnete do vyhledávacího pole facebooku a začnete psát, budou vám od začátku nabízeny relativní a velmi individuální výsledky. Při zadávání dotazu vám budou vyjíždět věci, které se aktuálně dějí spolu s příspěvky vašich přátel.

Výsledky vyhledávání s veřejnými příspěvky a příspěvky od přátel - Při vyhledávání nyní uvidíte nejnovější veřejné příspěvky spolu s příspěvky vašich přátel. Výsledky vyhledávání na Facebooku budou vyhledávány tak, aby vám co nejrychleji pomohly proplout zbytečnými informacemi a najít to podstatné.

Možnost najít veřejné rozhovory pomocí vyhledávání - Když je na Facebooku sdílený nějaký odkaz, obvykle se u něj rozvine zajímavá diskuze. Nyní máte možnost jedním kliknutím tyto veřejné příspěvky najít. Tato funkce je prvním krokem k tomu, aby nám lidé, kteří ji využívají, řekli svůj názor a my mohli tuto službu zlepšit.

Twitter nedávno zahájil novou mikroblogovací službu s názvem "Okamžiky", jejíž cílem je ukázat uživatelům nejdůležitější tweety a informace o posledních událostech v reálném čase. Podle Business Insider je nové vyhledávání Facebooku v podstatě to samé, ale v osobnější verzi. Investoři vnímají zahájení nového vyhledávání na Facebooku velmi pozitivně.

Facebookové vyhledávání bylo zatím spuštěno v americké angličtině na iPhonech, Androidech a počítačích. Brzy se rozšíří i za hranice USA.

Autor: Jad

Vyhledávání na Facebooku se stává realitou, sociální sít spouští vyhledávač. Co přináší vyhledávání na Facebooku a jak funguje. Co od vyhledávání na Facebooku čekat
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Daniela Ambrušová|25.12 2023 21:36
Ahoj
Odpovědět
 1 
Franta Pokr|25.12 2023 21:58
Kuk
Odpovědět
 0