Facebook vsadil na emotikony, tlačítko "Dislike" nebude

10.10 2015|Technika
Facebook vsadil na emotikony, tlačítko "Dislike" nebude

Facebook zpřístupnil některým uživatelům v Irsku a Španělsku novou možnost, jak reagovat na příspěvek. Místo očekávaného tlačítka „Dislike“ (To se mi nelíbí) přichází s novou sadou emotikonů.

Emotikony místo Dislike

Uživatelé sociální sítě mají nyní ve vybraných zemích k dispozici sadu nových výrazů a animovaných emotikonů. Patří mezi ně například srdce, které má vyjadřovat lásku, ikona pro rozzlobené, uslzený smajlík pro smutek, překvapený smajlík a podobně.

O tlačítko Dislike byl velký zájem

"Studovali jsme, které reakce a připomínky jsou přes Facebook nejčastěji vyjadřovány a poté jsme navrhli novou sadu emotikonů, která může tyto emoce elegantně a zábavně vyjádřit," uvedl Chris Cox, produktový manažer Facebook. "Jak můžete vidět, od tlačítka "TO SE MI NELÍBÍ jsme zatím upustili a doufáme, že sadou emotikonů požadavek na toto tlačítko nahradíme," dodal Cox.

Asi před měsícem oznámil Mark Zuckerberg, že jeho společnost testuje tlačítko "To se mi nelíbí", ale neupřesnil, o jaký formát se jedná. Následně ale oznámil, že i když tlačítko "NELÍBÍ SE MI" byla jedna z nejžádanějších funkcí, nakonec jej zavrhli, protože nechtěli, aby se z Facebooku stalo místo, kde by lidé posílali příspěvky buď nahoru nebo dolů. Podle Zuckerberga je větším cílem dát uživatelům způsoby, jak vyjádřit empatie.

Facebook vsadil na emotikony, tlačítko Dislike nebude. Společnost Facebook se rozhodla, že umožní uživatelům lépe vyjádřit své emoce. Kdo čekal tlačítko Dislike bude
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ