YouTube zahajuje předplacené služby

22.10 2015|Technika
YouTube zahajuje předplacené služby

YouTube zavedl přeplacenou službu, která sdružuje originální a exkluzivní videa, včetně celovečerních filmů

s prestižními herci v hlavních rolích.

Zpočátku bude tato služba k dispozici pouze v USA a bude stát 9,99 USD za měsíc. Jednou z výhod této služby bude, že předplatitelé nebudou obtěžovat žádné reklamy. Analytici namítají, že by mohlo být obtížné přesvědčit miliony fanoušků, aby si za svůj doposud volný přístup na YouTube připlatili.

"Je skvělé vidět, že YouTube nabízí alternativu ke klasickému ad-only modelu. Spotřebitelé chtějí mít na výběr a různé možnosti. Placený obsah ovšem neměl vždy úspěch a vše závisí na tom, jak společnost vyváží pro uživatele atraktivitu exkluzivního obsahu," řekl Brian Blau, analytik společnosti Gartner.

Ian Maude z Enders Analysis byl ohledně velikosti publika, které by mohla novinka přilákat, také skeptický. "Nevěřím, že si službu předplatí 50 % současných uživatelů YouTube. Odhaduji, že předplatitelů bude relativně malé množství. Ale na druhou stranu by to mohli být lidé, kteří si připlatí i za další služby," řekl Maude.

Nový paušál na YouTube

YouTube nabídne uživatelům z USA bezplatnou zkušební verzi na dobu jednoho měsíce od 28. října. Nový paušál YouTube Red bude zahrnovat:

Scare PewDiePie - dobrodružná reality show o Felixovi a jeho reakcích na situace, které jsou inspirovány jeho oblíbenými hrami.

Zpívejte - komedie, která satirizuje talentové soutěže.

Lazer Team - film o 4 vyvržencích, kteří najdou mimozemskou loď, která veze podivuhodný náklad.

Výlet na Unicorn Island - Hloubkový pohled do života Lilly Singh, která se vydává na prohlídku 26 měst.

Single ve 30 - romantické drama o dvou středoškolských přátelích, kteří si slíbili, že se vezmou, pokud budou ve 30 ještě svobodní.

Boj oživlých mrtvol - reality show, ve které se budou populární YouTubeři vyrovnávat s děsivými zombies.

Já jsem Tobuscus - komedie o YouTube tvůrci, který se na YouTube snaží stát velkou hvězdou.

Pracovní plán zahrnuje ještě mnoho dalších pořadů. Mezi ty patří například reality show vycházející z videoher, která bude natočena na VR headsety, dále reality show, ve které se hvězdy YouTube octnou v prostředí záhadné vraždy o show o antologii pohledu na absurditu internetové kultury.

Předplacený obsah YouTube si budou předplatitelé moci stáhnout a sledovat v režimu offline. Oproti tomu ředitel výroby Netflix minulý měsíc řekl, že prohlížení v režimu offline je něco, o co uživatelé Netflixu neprojevili zájem. Předplatné bude také zahrnovat přístup k nové aplikaci YouTube Music, která byla vytvořena ve spolupráci s Google Play Music. Tento balíček by mohl představovat hrozbu pro Apple Music a Spotify.

Autor: Liv

YouTube zahajuje předplacené služby. Program předplatného na YouTube. Na co se mohou předplatitelé YouTube těšit? Předplatné kanálu YouTube Red bude zahrnovat
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ