Boeingu Nathan Hiller - letadlo, které je zároveň ponorkou

17.08 2015|Technika
Boeingu Nathan Hiller - letadlo, které je zároveň ponorkou

Na začátku letošního roku oznámil patentní úřad USA schválení patentové přihlášky Boeingu Nathan Hiller, který bude sloužit jako letadlo i ponorka zároveň.

Jinými slovy, společnost Boeing patentovala dálkově ovládaného robota, který se může změnit ve funkční ponorku. Níže uvádíme popis, jak takový stroj funguje.

Boeing Nathan Hiller

Podle Boeingu by patentované plavidlo mohlo být zabudováno do prostoru hostitelského letadla. Dálkově pilotovaný robot by pak ponorku v případě potřeby oddělil od nosného letadla. V případě potřeby by se pak dron ponořil do vody. Pro snížení hmotnosti a optimalizaci hydrodynamických vlastností dronu by se plavidlo při přeměně zbavilo křídel a vrtule díky výbušným šroubům a vodou ředitelnému lepidlu. Když se dron ponoří, sada vrtulí a křídel připevněných vodou ředitelným lepidlem se jednoduše oddělí. Pod vodou by mohl Boeing Nathan Hiller využít zatížení zbraní a nákladu.
Boeing řeší využití letadla

PBoeing Nathan Hiller by se mohl podle společnosti Boeing použit pro podmořské výzkumy. V ponorném režimu řídí dron svou hloubku pomoci zátěžových nádrží. Když je podvodní mise kompletní, dron vypluje na povrch a sdělí údaje velitelskému centru.

Autor: Mia

Boeingu Nathan Hiller - letadlo, které je zároveň ponorkou. Boeing patentoval Natha Hiller - letadlo, které se umí přeměnit v ponorku. Boeing Nathan Hiller se
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ