Hra Dig Rush pomáhá léčit syndrom líného oka

14.03 2015|Technika
Hra Dig Rush pomáhá léčit syndrom líného oka

Většina lidí považuje počítačové hry za ztrátu času. Někdy však mohou být počitačové hry i užitečné. Příkladem je hra, která byla vyvinuta ve spolupráci s vědci, a jejimž cílem je bojovat s nemocí známou pod názvem "líné oko".

Co je to líné oko?

Tupozrakost (amblyopie) je obyčejně známá jako syndrom líného oka, nastane v případě, kdy vlivem nedostatečných zrakových podnětů u jednoho oka dochází ke stavu, kdy oko a mozek nespolupracují. Mozek může začít ignorovat obraz z tupozrakého oka. Tupozrakost (amblyopie) obvykle postihuje pouze jedno oko - objevuje se u tupozrakého oka směřujícího od druhého „líného“ oka. Často je tento stav spojován se šilhavostí, kdy lze pozorovat zaměření očí postižené osoby do dvou různých bodů namísto do jednoho.Hra Dig Rush

Klasická metoda léčby

Většina klasických metod léčby líného oka je neúčinná. Klasický přistup se orientuje na zvýšení zátěže na postiženého oko. Tupozrakost se u dětí často léčí zakrytím silnějšího oka. To má přinutit slabší oko pracovat usilovněji a přirozeně posilovat svou schopnost pohybu a zaměření. Metoda má ovšem řadu nevýhod. Zakrytí oka způsobuje dětem určitá omezení. Navíc se tím zpomaluje vývoj dítěte, protože s jedním okem se musí účit poznávat svět jinak, než když může použít obě oči a často tak bývá pozadu.

Hra Dig Rush

Společnost Ubisoft vytvořila ve spolupráci se společností Amblyotech hru Dig Ruhsh. Hra je konstruována tak, aby pomohla při léčbě tupozrakosti. Do procesu vývoje hry se zapojili výzkumní oční lékaři z McGillovy univerzity. Hra je určena pro tablety a vyžaduje použití 3D brýlí. Hra umožňuje nastavení úrovně kontrastu červené a modré barvy. Lékař může upravit potřebné úrovně expozice pro každé pacientovo oko tak, že budou ve výsledku obě oči v synchornní poloze. Různé zatížení umožňuje trénovat agilitu a rychlost reakce očních nervových impulzů.

Autor: Jad

Hra pro tablet, která pomáhá léčit oči. Nový počítačová hra Dig Rus pomáhá léčit syndrom líného oka nebo-li tupozrakost. Počítačová hra léčí oční vadu tak, že...
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ