Samsung televize vnucovaly uživatelům reklamu

22.02 2015|Technika
Samsung televize vnucovaly uživatelům reklamu

Když se daří, tak se daří. Samsung má zase průšvih. Není to ani týden, co musel vysvětlovat problém ohledně odposlouchávání majitelů Smart Tv a je tady další průšvih. Televize Samsung prodávané v Austrálii obtěžovaly své majitele náhlými reklamami při sledování vlastního videa.

Australany obtěžovala nevyžádaná reklama

Speciální televize Smart dokáží ledasco. Mají zabudovaný internet a řadu praktických funkcí, díky kterým se staly velmi populárními po celém světě až na Austrálii. Tamní uživatelé Smart TV jsou značně znechuceni. V Austrálii prodávané modely Samsung televize obtěžovaly své uživatelé každých 10 až 20 minut nějakou reklamou. Reklamy se ovšem nezobrazovaly při běžném vysílání, jak jsme zvyklí, ale i při online streamech a dokonce i při domácích videích. Jednoduše, reklama se majitelům televize objevovala ve zmíněném intervalu bez ohledu na to, na co se zrovna dívali.

Omyl nebo test?

Samsung se uživatelům omluvil s tím, že šlo o chybu některých televizí prodaných v Austrálii. Otázkou ovšem zůstává, co tím společnost sleduje. Vypadá to, že Samsung pracuje na novém systém, který bude reklamu zobrazovat bez ohledu na obsah. Podobný systém se pokouší vyvíjet i Panasonic, který zkouší zobrazovat reklamu během změny hlasitosti ovladačem.

V případě Samsungu má jít o anabázi vycházející z partnerství výrobce s firmou Yahoo! a objevilo se to prý i na území USA. Dle některých uživatelů lze tuto nežádoucí funkcionalitu odstranit ze Smart Hubu v TV v sekci Terms & Policy → Yahoo! Privacy Policy. Zatím není úplně jisté, zda je to omyl nebo účel. Vlastníkům Smart Tv tedy nezbývá nic jiného, než čekat, s čím Samsung přijde v následujících letech.

Autor: Als

Samsung televize vnucovaly uživatelům reklamu. Když se daří, tak se daří. Samsung má zase průšvih. Není to ani týden, co musel vysvětlovat problém ohledně odposlouchávání majitelů Smart Tv
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ