Nabíjení mobilů pomocí světla je na světě

14.03 2015|Technika
Nabíjení mobilů pomocí světla je na světě

Zní to jako sci-fi. Vypadá to jako sci-fi. Ale izraelská start-upová firma tvrdí, že vyvinula technologii, která dokáže bezpečně nabít jakékoliv zařízení pomocí paprsků světla.

Technologie, která nabijí pomocí světla

Společnost Wi-Charge tvrdí, že její technologie dokáže nabít mobilní telefon nebo přenosný reproduktor stejně rychle jako klasická nabíječka. Navíc, pomocí technologie Wi-Charge může nabíjet několik zařízení najednou do vzdálenosti až 30 metrů. "Technologie Wi-Charge funguje na principu stejného infračerveného svěla, které můžete najít v dálkovém ovládači od televizoru. S tím rozdílem, že infračervené světlo od Wi-Charge je asi milionkrát silnější," řekl Victor Vaisleib, generální ředitel start-upu z Tel Avivu.
Jak funguje Wi-Charge?

Princip fungování Wi-Charge je poměrně jednoduchý. Technologie využívá odrazu paprsků tam a zpět přes LED. Pokaždé, když paprsek prochází LED, zvedne se více fotonů a zvýší
se energetická hladina stejně jako u laseru, avšak s jedním klíčovým rozdílem (ten můžete vidět na videu). Energetický paprsek je zachycen fotovoltaickým článkem - stejný typ článků můžete najít na solární nabíječce. Článek převádí fotony na elektřinu, která je následně přiváděna do zařízení.

Autor: Lil

Nabíjení mobilů pomocí světla je na světě. Společnost Wi-Charge tvrdí, že její technologie dokáže nabít mobilní telefon nebo přenosný reproduktor stejně rychle
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ