Apple chce začít vyrábět elektromobily

22.02 2015|Technika
Apple chce začít vyrábět elektromobily

Apple se chystá proniknout do automobilového průmyslu. Společnost má ambiciózní plány - chystá se zahájit výrobu elektrických vozidel do roku 2020. Pokud Apple svůj plán dodrží, budou mít Tesla Motors a General Motors v oblasti elektromobilů nového konkurenta.

Apple se snaží o výrobu baterií do elektromobilů

Financial Times a Wall Street Journal minulý týden uvedli, že více než 100 zaměstnanců společnosti Apple se účastní tajného projektu s názvem Titan, jehož cílem je vytvořit originální elektrický minivan. O plánu Applu vyrábět elektromobily svědčí i žaloba, která tento měsíc byla na Apple podána. Už v červnu loňského roku měla společnost začít s „agresivní kampaní, která měla za cíl ukrást“ zaměstnance společnosti A123 Systems, výrobce baterií z Massachusetts. Aspoň tak to stojí v žalobě. Apple měl zaměstnat celkem pět osob, přetažených z A123 a zároveň se údajně podle znění žaloby pokusil přetáhnout experty na baterie také ze společností LG Chem, Samsung Electronics, Panasonic, Toshiba a Johnson Controls.

Společnost Apple se podle A123 snaží vybudovat divizi na výrobu baterií, aby mohla začít konkurovat ve stejném oboru, jako firma z Massachusetts. Jako první se Applu měl loni v červnu upsat Mujeeb Ijaz, bývalý inženýr Fordu, který měl na starosti vývoj technologií v A123. Firma má údajně přímé důkazy, že Ijaz u Applu využívá dokumenty technologické divize svého bývalého zaměstnavatele, kterou sám vedl.

Apple chce expandovat

Apple se v letošním roce pochlubil rekordními příjmy, proto o kapitál na nový projekt nebude nouze. V kombinaci se svými zkušenostmi ze světa technologií tak bude mít jisto jistě dostatek kapacit pro vyrobení špičkového automobilu na elektrický pohon. Expanzí do automobilového průmyslu Apple předvádí opět stejnou cestu, na kterou už se ve své historii několikrát vydal. Společnost přece nebyla první, kdo vyráběl hudební přehrávače. Nebyla ani první ve výrobě smartphonů a pustila se do těchto odvětví až poté, co byly tyto kategorie produktů vytvořeny.

Autor: Jil

Apple chce začít vyrábět elektromobil. Apple se chystá proniknout do automobilového průmyslu. Společnost má ambiciózní plány - chystá se zahájit výrobu elektrických vozidel. Elektromobily
Zajímavosti a novinky

 558 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Anna|27.04 2020 15:49
Já se zatím nejvíc těšil na novou škodovku, ale pokud APPLE uděla svůj elektromobil tak to bude opravdu něco.
Odpovědět
 1